Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač

Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
, , aktualita
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
K oblíbeným
reklama
Panasonic přinesl na trh poslední Blu-ray přehrávače s podporou 4K v roce 2019. Od té doby nebyl představen žádný nový model, ačkoliv stávající zůstávají dostupné v obchodech. Pokud očekáváte, že Panasonic toto mlčení přeruší letos, máme pro vás špatnou zprávu. Japonský výrobce na nedávné tiskové konferenci, kde představil aktuální nabídku televizorů, oznámil také své plány týkající se UHD Blu-ray přehrávačů. V roce 2021 nebude představen žádný nový model.
 
Dva roky od představení posledního modelu je dost dlouhá doba. Znamená to tedy, že Panasonic odchází z trhu s Blu-ray přehrávači? Nic takové zatím zástupci nenaznačili. Na druhou stranu je patrné, že Panasonic nemá v této kategorii nemá ani do budoucna žádné velké plány. Není se čemu divit, neboť trh s filmy na fyzických nosičích dlouhodobě upadá. Změnu nepřinesla ani pandemie koronaviru, která sice na jedné straně zvýšila zájem o domácí zábavu, ale z toho těžily aplikace pro streamování videí jako Netflix.
 
 
Panasonic UB900
 
Jinak řečeno, Panasonic neinvestuje žádné velké částky do vývoje, ale na druhou stranu nechce z trhu (zatím) odejít. Ostatně stejnou strategii zatím razí také konkurenční výrobci LG a Sony, kteří rovněž vloni nepředstavili žádný nový UHD Blu-ray player. A zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měl být rok 2021 v tomto ohledu jiný. Samsung byl méně trpělivý a trh s přehrávači fyzických disků opustil v roce 2019. Další ztrátou byl kompletní odchod firmy Oppo Digital.
 
Ačkoliv Panasonic nepředstaví úplně nový model, chystá alespoň malý upgrade stávajícího vlajkového přehrávače DP-UB9000 z roku 2018. Zařízení by mělo přijít na trh s novým zvukovým procesorem, ale ostatní specifikace zůstanou stejné. V plánu není ani přidání podpory formátů SACD nebo DVD-A. Upgradovaný model by měl být představen letos v květnu. Jediné nové UHD Blu-ray přehrávače za poslední dobu představila francouzská značka Reavon. K přehrávání disků lze samozřejmě používat i nové herní konzole PlayStation 5 a Xbox Series X.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář