Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač

Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
, , aktualita
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
K oblíbeným
reklama
Panasonic přinesl na trh poslední Blu-ray přehrávače s podporou 4K v roce 2019. Od té doby nebyl představen žádný nový model, ačkoliv stávající zůstávají dostupné v obchodech. Pokud očekáváte, že Panasonic toto mlčení přeruší letos, máme pro vás špatnou zprávu. Japonský výrobce na nedávné tiskové konferenci, kde představil aktuální nabídku televizorů, oznámil také své plány týkající se UHD Blu-ray přehrávačů. V roce 2021 nebude představen žádný nový model.
 
Dva roky od představení posledního modelu je dost dlouhá doba. Znamená to tedy, že Panasonic odchází z trhu s Blu-ray přehrávači? Nic takové zatím zástupci nenaznačili. Na druhou stranu je patrné, že Panasonic nemá v této kategorii nemá ani do budoucna žádné velké plány. Není se čemu divit, neboť trh s filmy na fyzických nosičích dlouhodobě upadá. Změnu nepřinesla ani pandemie koronaviru, která sice na jedné straně zvýšila zájem o domácí zábavu, ale z toho těžily aplikace pro streamování videí jako Netflix.
 
 
Panasonic UB900
 
Jinak řečeno, Panasonic neinvestuje žádné velké částky do vývoje, ale na druhou stranu nechce z trhu (zatím) odejít. Ostatně stejnou strategii zatím razí také konkurenční výrobci LG a Sony, kteří rovněž vloni nepředstavili žádný nový UHD Blu-ray player. A zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měl být rok 2021 v tomto ohledu jiný. Samsung byl méně trpělivý a trh s přehrávači fyzických disků opustil v roce 2019. Další ztrátou byl kompletní odchod firmy Oppo Digital.
 
Ačkoliv Panasonic nepředstaví úplně nový model, chystá alespoň malý upgrade stávajícího vlajkového přehrávače DP-UB9000 z roku 2018. Zařízení by mělo přijít na trh s novým zvukovým procesorem, ale ostatní specifikace zůstanou stejné. V plánu není ani přidání podpory formátů SACD nebo DVD-A. Upgradovaný model by měl být představen letos v květnu. Jediné nové UHD Blu-ray přehrávače za poslední dobu představila francouzská značka Reavon. K přehrávání disků lze samozřejmě používat i nové herní konzole PlayStation 5 a Xbox Series X.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
13.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí
Finanční výsledky amerického výrobce televizí Vizio ukazují, že příjmy z prodeje reklamy a uživatelských dat dosahují skoro stejné hodnoty jako příjmy z prodeje samotných chytrých televizí. 
13.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox
Tento týden vyšla první aktualizace pro Kodi 19 Matrix, která hlavně opravuje chyby. Součástí jsou ovšem také některá vylepšení a nové funkce. Spolu s tím přichází Kodi 19 Matrix vůbec poprvé na herní konzole Xbox.
12.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
11.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik