Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic přidal další OLED TV pro rok 2021 včetně 48" modelů

25.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Panasonic zkompletoval svou nabídku OLED pro rok 2021, když představil série JZ1500, JZ1000 a JZ980 v úhlopříčkách 48 až 65 palců. Díky HDMI 2.1 jsou vhodné i pro použití s konzolemi nové generace.
Začátkem roku byla představena série JZ2000, vlajková loď mezi OLED TV od Panasonicu. Tento týden japonský výrobce přidal několik dalších novinek – konkrétně tři cenově dostupnější série OLED TV ukrývající se pod označeními JZ1500, JZ1000 a JZ980. Všechny sázejí na rozlišení 4K a budou dostupné v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců. Panasonic tedy do nabídky vůbec poprvé zařazuje 48" OLED TV, kterou od loňska prodávají třeba LG a Sony.
 
 
Série JZ1500 se může pochlubit panelem „Professional Edition“ s vyšším jasem, který byl dosud vyhrazen pouze pro vlajkovou loď. I na vyladění letošních novinek výrobce spolupracoval s hollywoodským koloristou Stefanem Sonnenfeldem, který se podílel na filmech jako Wonder Woman, Jurassic World a Star Wars: The Force Awakens.
 
 
Jednou ze zásadních inovací letošních OLED TV od Panasonicu je nový procesor HCX Pro AI, který optimalizuje obraz na základě obsahu. Porovnává aktuální obraz s referenčními vzorky, a tak zvládne určit, zda sledujete třeba film nebo sportovní utkání. Pokud umělé inteligenci nevěříte, můžete si režim obrazu stále zvolit ručně – režim Auto-AI je dostupný jako volitelný.
 
 
Panasonic se nezapomněl pochlubit širokou nabídkou formátů HDR včetně adaptivních technologií Dolby Vision IQ a HDR10+ Adaptive, které berou v potaz i osvětlení v místnosti. Stejně jako vloni je dostupný také Filmmaker Mode pro deaktivaci většiny vylepšení obrazu. Naopak letošní novinkou je podpora kodeku AV1.
 
Hráči mohou oslavovat přítomnost rozhraní HDMI 2.1, které Panasonic nasadil v roce 2021 vůbec poprvé. Oba porty budou podporovat vstup ve 4K120 a VRR, i když tyto možnosti budou přidány až v následujících měsících prostřednictvím aktualizace firmwaru. Po zvukové stránce nechybí Dolby Atmos ani funkce Dual Bluetooth Connection, která umožňuje připojit dvě zařízení (např. bezdrátová sluchátka) najednou.
 
 
Televizory budou dodávány s novým operačním systémem My Home Screen 6.0 a redesignovaným dálkovým ovladačem. Na trh vstoupí v první polovině roku za dosud neupřesněné ceny.