www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic přidal další OLED TV pro rok 2021 včetně 48" modelů

Panasonic přidal další OLED TV pro rok 2021 včetně 48" modelů
, , aktualita
Panasonic zkompletoval svou nabídku OLED pro rok 2021, když představil série JZ1500, JZ1000 a JZ980 v úhlopříčkách 48 až 65 palců. Díky HDMI 2.1 jsou vhodné i pro použití s konzolemi nové generace.
K oblíbeným
reklama
Začátkem roku byla představena série JZ2000, vlajková loď mezi OLED TV od Panasonicu. Tento týden japonský výrobce přidal několik dalších novinek – konkrétně tři cenově dostupnější série OLED TV ukrývající se pod označeními JZ1500, JZ1000 a JZ980. Všechny sázejí na rozlišení 4K a budou dostupné v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců. Panasonic tedy do nabídky vůbec poprvé zařazuje 48" OLED TV, kterou od loňska prodávají třeba LG a Sony.
 
 
Série JZ1500 se může pochlubit panelem „Professional Edition“ s vyšším jasem, který byl dosud vyhrazen pouze pro vlajkovou loď. I na vyladění letošních novinek výrobce spolupracoval s hollywoodským koloristou Stefanem Sonnenfeldem, který se podílel na filmech jako Wonder Woman, Jurassic World a Star Wars: The Force Awakens.
 
 
Jednou ze zásadních inovací letošních OLED TV od Panasonicu je nový procesor HCX Pro AI, který optimalizuje obraz na základě obsahu. Porovnává aktuální obraz s referenčními vzorky, a tak zvládne určit, zda sledujete třeba film nebo sportovní utkání. Pokud umělé inteligenci nevěříte, můžete si režim obrazu stále zvolit ručně – režim Auto-AI je dostupný jako volitelný.
 
 
Panasonic se nezapomněl pochlubit širokou nabídkou formátů HDR včetně adaptivních technologií Dolby Vision IQ a HDR10+ Adaptive, které berou v potaz i osvětlení v místnosti. Stejně jako vloni je dostupný také Filmmaker Mode pro deaktivaci většiny vylepšení obrazu. Naopak letošní novinkou je podpora kodeku AV1.
 
Hráči mohou oslavovat přítomnost rozhraní HDMI 2.1, které Panasonic nasadil v roce 2021 vůbec poprvé. Oba porty budou podporovat vstup ve 4K120 a VRR, i když tyto možnosti budou přidány až v následujících měsících prostřednictvím aktualizace firmwaru. Po zvukové stránce nechybí Dolby Atmos ani funkce Dual Bluetooth Connection, která umožňuje připojit dvě zařízení (např. bezdrátová sluchátka) najednou.
 
 
Televizory budou dodávány s novým operačním systémem My Home Screen 6.0 a redesignovaným dálkovým ovladačem. Na trh vstoupí v první polovině roku za dosud neupřesněné ceny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik