Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely

Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
, , aktualita
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
K oblíbeným
reklama
Trh s 4K Blu-ray přehrávači není rozhodně v nejlepší kondici. Svého vrcholu dosáhly v roce 2017 a od té doby jejich prodej vytrvale klesá, stejně jako klesá prodej filmů na fyzických discích. V roce 2018 trh opustilo Oppo, v následujícím roce Samsung. Ano, další výrobci jako LG, Panasonic nebo Sony se sice stále drží na trhu, ale od roku 2019 nepředstavili žádný nový model. Za poslední uvedené UHD Blu-ray přehrávače můžeme považovat herní konzole nové generace PlayStation 5 a Xbox Series X, i když proti samostatným playerům samozřejmě v lecčem ztrácí.
 
 
O to větším překvapením je zpráva, že tento týden byly představeny nové UHD Blu-ray přehrávače. A dokonce od zcela nové značky Reavon, která patří francouzské skupině Groupe Archisoft. Jedná se o modely UBR-X100 a UBR-X200 cílící hlavně na náročnější zákazníky, kteří si potrpí na vysokou kvalitu obrazu a zvuku. Přehrávače si poradí s rozlišením až 3 840 x 2 160 pixelů, ale kromě disků UHD Blu-ray jsou připraveny také na běžné běžné Blu-ray, 3D Blu-ray, DVD, SACD nebo CD. Kromě toho jsou podporovány formáty HDR10 a Dolby Vision, naopak o HDR10+ se výrobce nezmiňuje.
 
 
Obsah, který není v nativním rozlišení 4K, zvládne přehrávač vylepšit pomocí upscalingu. Podobně funguje převod z SDR do HDR. Co se týče zvuku, přehrávače podporují formáty Dolby Atmos a DTS:X. A jaký je vlastně rozdíl mezi oběma modely? Při pohledu na přední stranu totiž vypadají prakticky totožně, stejně tak většina technických parametrů se shoduje. UBR-X100 disponuje dvěma výstupy HDMI (jeden pro audio/video, druhý pouze pro audio), Ethernet, USB 3.0 a optické digitální zvukové výstupy (koaxiální a S/PDIF). UBR-X200 k tomu přidává vyhrazenou část pro analogový zvuk.
 
Reavon začne své první UHD Blu-ray přehrávače prodávat již letos v dubnu. A ceny? 799 eur (21 000 Kč) za UBR-X100 nebo 1599 eur (42 000 Kč) za UBR-X200. Příplatek za konektory navíc je tedy více než tučný. Zatím není jasné, zda budou přehrávače oficiálně dostupné i na českém trhu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala