Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400

21.2.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
Panasonic tento týden na své výroční akci nepředstavoval jen nové OLED TV a LCD TV. Dostalo se totiž také na nové audioprodukty, ze kterých nás pochopitelně nejvíce budou zajímat soundbary. Do této kategorie přidal Panasonic dvě novinky s minimalistickým designem, které se budou hodit nejen k televizorům této značky. Díky tenkému designu lze soundbary vložit mezi nohy televizoru, nechybí ale ani možnost upevnění na stěnu.
 
 
Panasonic SC-HTB600 je vyšší z představených modelů, který tak pochopitelně nabídne více funkcí i lepší kvalitu zvuku. Obsahuje dvojici širokopásmových reproduktorů (každý s výkonem 80 W) a samostatný bezdrátový subwoofer, který přidává k výkonu dalších 200 W a lze jej umístit na méně nápadné místo. Podpora formátů Dolby Atmos a DTS:X umožňuje vytvořit v obýváku vytvořit pocit prostorového zvuku. Kromě optického vstupu jsou k dispozici dva konektory HDMI, z nichž jeden podporuje funkci eARC a druhý umožňuje přenos videosignálu se 4K, HDR10 a Dolby Vision. Díky Bluetooth můžete soundbar spárovat se smartphonem a vytvořit z něj reproduktor pro přehrávání oblíbených skladeb.
 
 
Panasonic SC-HTB400 nabídne celkový výkon 160 W, ale pochopitelně také příznivější cenu. Postrádá samostatný subwoofer, takže spoléhá pouze na dva reproduktory s plným rozsahem a dva basové reproduktory integrované do zvukové lišty. Technologie Clear-Mode Dialogue, kterou podporují oba představení modely, vylepšují jasnost dialogů, které tak vyniknou nad zvukovými efekty či hudbou v pozadí filmu. Nové soundbary by se měly dostat na evropské trhy v průběhu března za dosud neupřesněné ceny.
 
 
Výrobce nezůstal při představování nových audioproduktů u soundbarů a přidal také přenosný reproduktor Panasonic TMAX5, který nabízí zvuk s bohatými basy a doplněk v podobě barevného LED osvětlení. Vhodný je především na párty, kde lze využít přednastavený ekvalizér pro jednotlivé hudební styly nebo mobilní aplikaci MAX Juke, na které lze vytvářet playlist z videí na YouTube. Hudbu lze přehrávat také z USB flash disku a zajímavostí je také integrovaná bezdrátová nabíječka se standardem Qi.
 
 
K dalším novinkám patří elegantní stereosystém Panasonic SC-DM502 (na některých trzích SC-DM504) s dvojicí reproduktorů a dřevěnou skříní. Nabízí rádio, CD přehrávač, streamování z telefonu přes Bluetooth i další možnosti přehrávání. Přenosné digitální rádio Panasonic RF-D30BT se vyznačuje odolností proti postříkání, takže jej lze bez obav používat třeba v koupelně. Standard DAB/DAB+ podporuje také radiobudík Panasonic RC-D8, který nabízí dobře čitelný displej, dvojitý alarm umožňující buzení párů v různé časy nebo USB pro dobíjení elektroniky.
 
Zdroj: Homecinemamagazine.nl (1, 2, 3)