www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic obnovil nabídku LCD TV. Letos se žádná revoluce nekoná

Panasonic obnovil nabídku LCD TV. Letos se žádná revoluce nekoná
, , aktualita
Panasonic představil první část svého portfolia 4K LCD TV pro rok 2020. Zahrnuje řady HX940, HX900 a HX800, které budou k dostání v různých úhlopříčkách. K dispozici bude také široká nabídka formátů HDR včetně Dolby Vision.
K oblíbeným
reklama
Kromě nových OLED TV se s námi Panasonic podělil také o nové LCD TV, které by se měly dostat na trh s přívětivější cenovkou. Na nedostatek možností si zákazníci rozhodně nebudou muset stěžovat, k dispozici budou tři nové řady a každá v několika úhlopříčkách. Ve srovnání s loňskými modely nedošlo k žádným přelomovým změnám. Nedošlo tedy ani na skutečnou vlajkovou loď s LCD, která by v nabídce navázala na čtyři roky starý model DX900. Ty nejlepší technologie si tedy Panasonic schovává pro své OLED TV.
 
 

Tři řady, ještě více úhlopříček

 
Všechny tento týden představené novinky využívají panely se 4K rozlišením a podsvícení Edge LED, které se nachází na bocích. Z hlediska kvality obrazu spojuje všechny letošní modely podpora stejných formátů vysokého dynamického rozsahu: HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision a HLG Photo. Nejpokročilejší LCD TV od Panasonicu pro rok 2020, model HX940, bude možné sehnat v úhlopříčkách 43, 49, 55, 65 a 75 palců. Jako jediná ze tří řad využívá panel s obnovovací frekvencí 100 Hz (u zbylých dvou je to 50 Hz), obrazový procesor HCX Pro Intelligent a technologii Local Dimming Intelligent Pro, která by měla inteligentně upravovat jas displeje za účelem zlepšení kontrastu.
 
 
Řada HX900 se na trhu objeví v úhlopříčkách 43, 49, 55 a 65 palců. Výrobce slibuje použití LCD panelu se zvýšeným jasem, o zpracování obrazu se potom stará procesor HCX. Televizory HX900 (stejně jako vyšší řada HX940) se chlubí designem s nožičkami, které lze nainstalovat k okrajům nebo blíže ke středu obrazovky. Cenově nejdostupnější bude řada HX800, kterou seženete ve čtyřech velikostech: 40, 50, 58 a 65 palců. Společným jmenovatelem všech představených 4K LCD TV od Panasonicu je také podpora zvukového systému Dolby Atmos a uživatelského rozhraní My Home Screen 5.0, které přichází s novými ikonami (pro YouTube a Netflix) zobrazujícími doporučený obsah.

 

Dostupnost a cena

 
 
Panasonic zatím neprozradil, kdy se jeho nové televizory začnou prodávat ani kolik budou stát. S jistotou ovšem víme, že se nejedná o poslední letošní LCD TV této značky. Podle nepotvrzených spekulací by mohly být v budoucnu představeny modely s Android TV od Googlu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020 Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020
Na český trh se pomalu chystají letošní televizory od Panasonicu. Jako první se v nabídce jednoho tuzemského prodejce objevily modely z cenově dostupné řady HX800E, a to rovnou ve třech úhlopříčkách. Kdy se na trh dostanou i další novinky?
29.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik