Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic obnovil nabídku LCD TV. Letos se žádná revoluce nekoná

19.2.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Panasonic představil první část svého portfolia 4K LCD TV pro rok 2020. Zahrnuje řady HX940, HX900 a HX800, které budou k dostání v různých úhlopříčkách. K dispozici bude také široká nabídka formátů HDR včetně Dolby Vision.
Kromě nových OLED TV se s námi Panasonic podělil také o nové LCD TV, které by se měly dostat na trh s přívětivější cenovkou. Na nedostatek možností si zákazníci rozhodně nebudou muset stěžovat, k dispozici budou tři nové řady a každá v několika úhlopříčkách. Ve srovnání s loňskými modely nedošlo k žádným přelomovým změnám. Nedošlo tedy ani na skutečnou vlajkovou loď s LCD, která by v nabídce navázala na čtyři roky starý model DX900. Ty nejlepší technologie si tedy Panasonic schovává pro své OLED TV.
 
 

Tři řady, ještě více úhlopříček

 
Všechny tento týden představené novinky využívají panely se 4K rozlišením a podsvícení Edge LED, které se nachází na bocích. Z hlediska kvality obrazu spojuje všechny letošní modely podpora stejných formátů vysokého dynamického rozsahu: HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision a HLG Photo. Nejpokročilejší LCD TV od Panasonicu pro rok 2020, model HX940, bude možné sehnat v úhlopříčkách 43, 49, 55, 65 a 75 palců. Jako jediná ze tří řad využívá panel s obnovovací frekvencí 100 Hz (u zbylých dvou je to 50 Hz), obrazový procesor HCX Pro Intelligent a technologii Local Dimming Intelligent Pro, která by měla inteligentně upravovat jas displeje za účelem zlepšení kontrastu.
 
 
Řada HX900 se na trhu objeví v úhlopříčkách 43, 49, 55 a 65 palců. Výrobce slibuje použití LCD panelu se zvýšeným jasem, o zpracování obrazu se potom stará procesor HCX. Televizory HX900 (stejně jako vyšší řada HX940) se chlubí designem s nožičkami, které lze nainstalovat k okrajům nebo blíže ke středu obrazovky. Cenově nejdostupnější bude řada HX800, kterou seženete ve čtyřech velikostech: 40, 50, 58 a 65 palců. Společným jmenovatelem všech představených 4K LCD TV od Panasonicu je také podpora zvukového systému Dolby Atmos a uživatelského rozhraní My Home Screen 5.0, které přichází s novými ikonami (pro YouTube a Netflix) zobrazujícími doporučený obsah.

 

Dostupnost a cena

 
 
Panasonic zatím neprozradil, kdy se jeho nové televizory začnou prodávat ani kolik budou stát. S jistotou ovšem víme, že se nejedná o poslední letošní LCD TV této značky. Podle nepotvrzených spekulací by mohly být v budoucnu představeny modely s Android TV od Googlu.