www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic konečně s HDMI 2.1. JZ2000 je vlajková OLED TV pro rok 2021

Panasonic konečně s HDMI 2.1. JZ2000 je vlajková OLED TV pro rok 2021
, , aktualita
Vrcholem nabídky televizí od Panasonicu bude letos série JZ2000. Využívá nejen jasnější OLED panel a procesor založený na AI, ale také podporuje HDMI 2.1. Je tedy vhodný také pro majitele nových herních konzolí.
K oblíbeným
reklama
Panasonic přináší první ochutnávku ze svého portfolia televizorů pro rok 2021. A začíná rovnou od nejvyšší série JZ2000 (na některých trzích bude značena jako JZW2004), která nahradí aktuální HZ2000. K dispozici bude opět v úhlopříčkách 55 a 65 palců. Přesto nové OLED TV představují poměrně zásadní upgrade, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je podpora HDMI 2.1, kterou dosud Panasonic ignoroval. Ačkoliv konkurence začala tento standard nasazovat již v roce 2019, japonský výrobce dlouho vyčkával – až do chvíle, než se na trhu objeví první zařízení, která by využila možnosti HDMI 2.1. Je dost pravděpodobné, že novou funkci najdeme i dalších letošních řadách televizí od Panasonicu, které budou teprve představeny.
 
 
Podpora HDMI 2.1 v podání Panasonicu zahrnuje přenos signálu ve 4K se 120 Hz, variabilní obnovovací frekvenci (VRR), automatický režim nízké odezvy (ALLM) a vylepšený zpětný zvukový kanál (eARC). Na hráče cílí rovněž nový režim Game Mode Extreme, který by měl minimalizovat vstupní odezvu z 21,7 na 14,4 ms. Panasonic samozřejmě spoléhá na OLED panely od LG Display, které si ovšem sám vylepšuje. I vlajková loď pro rok 2021 tedy používá panel Master HDR OLED Professional Edition s vylepšeným jasem, který byl vyladěn pro potřeby hollywoodských tvůrců. Panasonic také využil svůj nový procesor HCX Pro AI, který jako první využívá pro vylepšení obrazu umělou inteligenci. Konkurence již obdobné řešení nabízí delší dobu.
 
 
Televizory podporují rozlišení 4K a spoustu formátů vysokého dynamického rozsahu včetně Dolby Vision IQ a nedávno představeného HDR10+ Adaptive, které adaptují obraz na základě okolního prostředí. K reproduktorům směřujícím dopředu a nahoru, které známe z loňských modelů, přidal výrobce také další pár reproduktorů šířící zvuk do strany. Výsledkem by měl být ještě prostorovější zvuk. Panasonic tento systém označuje jako 360° Soundscape Pro a přidává k němu také kompatibilitu s formátem Dolby Atmos. Pomocí Bluetooth lze nyní připojit dvě zařízení najednou. Vylepšením prošel také operační systém My Home Screen. Verze 6.0, který jako aktualizace zamíří i na některé starší modely. Hlavní novinkou je režim My Scenery, který umožňuje televizi používat jako domácí kulisu s příjemnými obrázky a videi.
 
 
K představení kompletní nabídky Panasonic TV pro rok 2021 dojde v březnu. Prozatím neznáme cenu ani dostupnost nové série Panasonic JZ2000.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik