Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV

2.8.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
Panasonic letos představil tři řady OLED TV. Po HZ1000 a HZ1500 se začala prodávat nejvyšší z nich, která zároveň představuje letošní vlajkový model – nástupce pro loňské, především experty velmi pozitivně přijaté modely GZ2000. Nová série HZ2000 využívá letošní OLED panely od LG Display, které si navíc Panasonic sám upravil, aby dosahovaly o 20 % vyššího jasu. V nabídce jsou dva modely s úhlopříčkami 55 a 65 palců, tedy stejně jako v případě jiných OLED TV od Panasonicu. Japonský výrobce se pochopitelně chlubí několika technologiemi, které by měly dále vylepšit zážitek ze sledování televize.
 
 
První z vychytávek se nazývá Intelligent Sensing a vylepšuje obraz v závislosti na okolním prostředí. Týká se to především jasu či detailů v tmavých oblastech. Intelligent Sensing funguje v kombinaci s obsahem ve standardním dynamickém rozsahu i HDR10, HDR10+ nebo HLG. Pokud sledujete obsah v Dolby Vision, můžete využít velmi podobný systém Dolby Vision IQ. Připraven je rovněž Filmmaker Mode, který vypíná většinu vylepšení obrazu s cílem přiblížit zážitek ze sledování filmu tomu, jak to zamýšleli samotní tvůrci. Panasonic zatím u žádné ze svých televizí – vlajkovou loď nevyjímaje – nenasadil HDMI 2.1. Pokud tedy plánujete nákup herní konzole nové generace, bude pro vás lepší volbou některý z televizorů od LG, Samsungu nebo Sony.
 
 
Z hlediska zvuku nasadil Panasonic vylepšený systém reproduktorů s kanály 3.0.2 a podporou Dolby Atmos. Kromě toho nechybí funkce HDMI eARC, kterou si televizory společně s ALLM (automatický režim nízké latence) vypůjčily z již zmiňovaného HDMI 2.1. Výrobce také nasadil nejnovější verzi své platformy my Home Screen 5.0. Nové OLED TV od Panasonicu nesou na českém trhu označení TX-55HZ2000E a TX-65HZ2000E. Jak bývá zvykem, japonský výrobci si za své prémiové televize nechá zaplatit. České ceny byly stanoveny na 74 990, respektive 94 990 Kč dle zvolené úhlopříčky. Oba modely jsou aktuálně dostupné skladem u většiny tuzemských prodejců.