www.tvfreak.cz
>
>
>
>

To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV

To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
, , aktualita
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
K oblíbeným
reklama
Panasonic letos představil tři řady OLED TV. Po HZ1000 a HZ1500 se začala prodávat nejvyšší z nich, která zároveň představuje letošní vlajkový model – nástupce pro loňské, především experty velmi pozitivně přijaté modely GZ2000. Nová série HZ2000 využívá letošní OLED panely od LG Display, které si navíc Panasonic sám upravil, aby dosahovaly o 20 % vyššího jasu. V nabídce jsou dva modely s úhlopříčkami 55 a 65 palců, tedy stejně jako v případě jiných OLED TV od Panasonicu. Japonský výrobce se pochopitelně chlubí několika technologiemi, které by měly dále vylepšit zážitek ze sledování televize.
 
 
První z vychytávek se nazývá Intelligent Sensing a vylepšuje obraz v závislosti na okolním prostředí. Týká se to především jasu či detailů v tmavých oblastech. Intelligent Sensing funguje v kombinaci s obsahem ve standardním dynamickém rozsahu i HDR10, HDR10+ nebo HLG. Pokud sledujete obsah v Dolby Vision, můžete využít velmi podobný systém Dolby Vision IQ. Připraven je rovněž Filmmaker Mode, který vypíná většinu vylepšení obrazu s cílem přiblížit zážitek ze sledování filmu tomu, jak to zamýšleli samotní tvůrci. Panasonic zatím u žádné ze svých televizí – vlajkovou loď nevyjímaje – nenasadil HDMI 2.1. Pokud tedy plánujete nákup herní konzole nové generace, bude pro vás lepší volbou některý z televizorů od LG, Samsungu nebo Sony.
 
 
Z hlediska zvuku nasadil Panasonic vylepšený systém reproduktorů s kanály 3.0.2 a podporou Dolby Atmos. Kromě toho nechybí funkce HDMI eARC, kterou si televizory společně s ALLM (automatický režim nízké latence) vypůjčily z již zmiňovaného HDMI 2.1. Výrobce také nasadil nejnovější verzi své platformy my Home Screen 5.0. Nové OLED TV od Panasonicu nesou na českém trhu označení TX-55HZ2000E a TX-65HZ2000E. Jak bývá zvykem, japonský výrobci si za své prémiové televize nechá zaplatit. České ceny byly stanoveny na 74 990, respektive 94 990 Kč dle zvolené úhlopříčky. Oba modely jsou aktuálně dostupné skladem u většiny tuzemských prodejců.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z
QD-OLED TV od Samsung Electronics se možná nakonec nedočkáme, neboť společnost podle uniklých informací není spokojena s kvalitou panelů. Mezitím proběhla registrace nových ochranných známek týkajících se QLED TV.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner
Ve vodách čínských e-shopu byla objevena další zajímavá novinka. Levný TV box H96 Max byl představen v upgradované verzi, která používá nový procesor Allwinner H616 místo původního Rockchipu. Nechybí ani Android 10.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Je tady tvOS 14 pro Apple TV. Rozšiřuje obraz v obraze a YouTube ve 4K Je tady tvOS 14 pro Apple TV. Rozšiřuje obraz v obraze a YouTube ve 4K
Po měsících testování Apple vydal tvOS 14, nejaktuálnější verzi operačního systému Apple TV. Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější novinky. Zároveň byl oznámen balíček služeb Apple One, který bude začínat na pouhých 285 Kč.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy
Značka Bose oznámila evropskou cenu pro svůj Smart Soundbar 300, který oznámila před pár týdny, ale původně pouze pro USA. Novinka nabízí více funkcí než stávající Bose TV Speaker, po stránce designu i zvuku se ovšem oba modely shodují.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek
Epson zařadil do nabídky nový laserový projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností a systémem Android TV. Dalších sedm novinek potom nabídne běžnějších technologie pro domácí kino i kanceláře.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik