www.tvfreak.cz
>
>
>

Náhrada za televizi. BenQ uvádí laserové projektory V6000 a V6100

Náhrada za televizi. BenQ uvádí laserové projektory V6000 a V6100
, , aktualita
Přemýšleli jste někdy, že byste televizor vyměnili za projektor? Nové laserové projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností od BenQ jsou k tomu jako dělané. Ne nadarmo je proto výrobce označuje jako „Laser TV“.
K oblíbeným
reklama
Laserové projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností zažívají v posledních letech rozmach. Mohou být totiž při vytváření domácího kina zajímavou alternativou k televizoru. Svá želízka v ohni má také společnost BenQ, která letos na jaře přidala do nabídky dva modely: V6000 a V6100. Při hledání rozdílů najdete pouze jediný, a to barevné provedení. Zatímco první model vsází na klasickou černou, druhý byl oblečen do světle šedého kabátku. To znamená, že si zákazník může vybrat takovou barvu, která lépe zapadá do jeho obýváku. Parametry těchto projektorů, které samotný výrobce označuje jako „Laser TV“, jsou potom totožné.
 
 
Pro šasi byl částečně použit kov a k dispozici je také kryt, který po vypnutí automaticky zakryje objektiv, aby se v něm nezachytával prach. Nezbytným bezpečnostním prvkem je ochrana očí – pokud se před laserovým paprskem objeví nějaký objekt, dojde k okamžitému vypnutí zdroje, aby se zabránilo poškození zraku. Projektor stačí umístit pouze pár centimetrů od stěny, aby vytvořil obraz o úhlopříčce 120 palců. Velkým pozitivem tohoto modelu s technologí DLP je nativní rozlišení 4K. Jinak řečeno, obraz se opravdu skládá z 8,3 milionu pixelů, aniž by byl potřeba trik s interpolací. Pro komfortní sledování je významný také vysoký jas 3 000 ANSI lumenů, z hlediska barev je potom pokryt gamut DCI-P3 z 98 %.
 
 
Projektor podporuje formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG. Výrobce navíc přidal technologii HDR-PRO k optimalizaci barev, jasu či kontrastu. Pro plynulejší pohyb v rychlých scénách byla implementována technologie MEMC, kterou můžeme znát i z televizí. Co se týká životnosti, podle výrobce byly laserové zdroje testovány pro 20 tisíc hodin provozu. O zvuk se starají 10W reproduktory s logem treVolo, což je značka vytvořená samotným BenQ. Jak bylo řečeno, výrobce po půl roce zveřejnil informace o dostupností těchto modelů. Projektory V6000 a V6100 vstoupí na evropské trhy v listopadu s cenovkou 4 000 eur, v přepočtu asi 106 000 korun.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik