www.tvfreak.cz
>
>
>

Náhrada za televizi. BenQ uvádí laserové projektory V6000 a V6100

Náhrada za televizi. BenQ uvádí laserové projektory V6000 a V6100
, , aktualita
Přemýšleli jste někdy, že byste televizor vyměnili za projektor? Nové laserové projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností od BenQ jsou k tomu jako dělané. Ne nadarmo je proto výrobce označuje jako „Laser TV“.
K oblíbeným
reklama
Laserové projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností zažívají v posledních letech rozmach. Mohou být totiž při vytváření domácího kina zajímavou alternativou k televizoru. Svá želízka v ohni má také společnost BenQ, která letos na jaře přidala do nabídky dva modely: V6000 a V6100. Při hledání rozdílů najdete pouze jediný, a to barevné provedení. Zatímco první model vsází na klasickou černou, druhý byl oblečen do světle šedého kabátku. To znamená, že si zákazník může vybrat takovou barvu, která lépe zapadá do jeho obýváku. Parametry těchto projektorů, které samotný výrobce označuje jako „Laser TV“, jsou potom totožné.
 
 
Pro šasi byl částečně použit kov a k dispozici je také kryt, který po vypnutí automaticky zakryje objektiv, aby se v něm nezachytával prach. Nezbytným bezpečnostním prvkem je ochrana očí – pokud se před laserovým paprskem objeví nějaký objekt, dojde k okamžitému vypnutí zdroje, aby se zabránilo poškození zraku. Projektor stačí umístit pouze pár centimetrů od stěny, aby vytvořil obraz o úhlopříčce 120 palců. Velkým pozitivem tohoto modelu s technologí DLP je nativní rozlišení 4K. Jinak řečeno, obraz se opravdu skládá z 8,3 milionu pixelů, aniž by byl potřeba trik s interpolací. Pro komfortní sledování je významný také vysoký jas 3 000 ANSI lumenů, z hlediska barev je potom pokryt gamut DCI-P3 z 98 %.
 
 
Projektor podporuje formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG. Výrobce navíc přidal technologii HDR-PRO k optimalizaci barev, jasu či kontrastu. Pro plynulejší pohyb v rychlých scénách byla implementována technologie MEMC, kterou můžeme znát i z televizí. Co se týká životnosti, podle výrobce byly laserové zdroje testovány pro 20 tisíc hodin provozu. O zvuk se starají 10W reproduktory s logem treVolo, což je značka vytvořená samotným BenQ. Jak bylo řečeno, výrobce po půl roce zveřejnil informace o dostupností těchto modelů. Projektory V6000 a V6100 vstoupí na evropské trhy v listopadu s cenovkou 4 000 eur, v přepočtu asi 106 000 korun.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí
Finanční výsledky amerického výrobce televizí Vizio ukazují, že příjmy z prodeje reklamy a uživatelských dat dosahují skoro stejné hodnoty jako příjmy z prodeje samotných chytrých televizí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox
Tento týden vyšla první aktualizace pro Kodi 19 Matrix, která hlavně opravuje chyby. Součástí jsou ovšem také některá vylepšení a nové funkce. Spolu s tím přichází Kodi 19 Matrix vůbec poprvé na herní konzole Xbox.
12.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
11.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik