Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena

26.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
Realme je mladý výrobce smartphonů, který začínal jako podznačka známější společnosti Oppo. Před pár lety se ovšem osamostatnil a poměrně rychle expandoval i na český trh. Realme se prezentuje jako lifestylová značka elektroniky, která nechce mít v nabídce pouze mobilní telefony a jejich příslušenství. Na tiskovce v Indii byly tento týden představeny první televizory s logem Realme, o kterých se spekuluje již několik měsíců. Zatím existují v úhlopříčkách 32" a 43", ale dříve se objevily informace také o 55" variantě. Na rozlišení 4K zapomeňte, neboť větší z televizí využívá Full HD (1080p), menší potom dokonce jen HD (720p).
 
 
Panel s LED podsvícením by měl dosahovat jasu až 400 nitů, který je podle výrobce nejvyšší v daném cenovém segmentu. V případě pozorovacích úhlů uvádí hodnotu 178 stupňů, zatímco technologie Chroma Boost Picture Engine se stará o vylepšení barev, kontrastu, jasu, ostrosti a dalších parametrů obrazu. Podporován je také formát HDR10. O zvuk se starají dva páry reproduktorů o celkovém výkonu 24 W, které jsou vyladěny pro technologie Dolby Audio. Jeden ve dvojici reproduktorů nabízí plný rozsah, zatímco druhý je výškový. Pokud by to uživateli nestačilo, může televizor doplnit o 100W soundbar, který se bude prodávat samostatně.
 
 
Realme Smart TV vsází na platformu Android TV, která nabízí přístup k tisícům aplikací z Google Play Store, hlasové ovládání přes Google Assistant nebo integrovaný Chromecast. Pohon zajišťuje čtyřjádrový procesor od MediaTeku, kterému sekunduje 1GB RAM a 8GB vnitřní úložiště. Možnosti připojení zahrnují kromě 2,4GHz Wi-Fi a Bluetooth 5.0 také zahrnují mimo jiné trojici HDMI portů. Z hlediska designu zaujmou velmi tenké rámečky, které se výrobci podařilo snížit až na 8,7 mm. Výroba bude kompletně probíhat v Indii, kde se také televizory budou prodávat. O evropské dostupnosti zatím společnost nemluvila.
 
Menší Realme Smart TV s 32" obrazovkou stojí 13 000 rupií (4 300 Kč bez DPH), větší varianta vybavená 43" obrazovkou vyjde na 22 tisíc rupií (7 200 Kč bez DPH).