www.tvfreak.cz
>
>
>
>

OLED TV jako vozík nebo police. LG ukázalo 5 netradičních konceptů

OLED TV jako vozík nebo police. LG ukázalo 5 netradičních konceptů
, , aktualita
Možnosti využití OLED displejů jsou skoro nekonečné. Dokazují to i výsledky první designové soutěže, kterou uspořádala firma LG. Podívejte se na pět finalistů, z nichž nakonec zvítězil koncept „Scroll“ integrující OLED TV do designové police.
K oblíbeným
reklama
LG vloni uvedlo na trh srolovatelnou OLED TV s astronomickou cenovkou a podle zaregistrovaných patentů možná připravuje i zajímavě řešený výsuvný televizor. Tentokrát ovšem dal jihokorejský výrobce příležitost ostatním designérům. V mezinárodní soutěži OLED Go! Competition se objevilo 220 návrhů z více než 50 zemí, které ukazují možnosti využití OLED panelů – včetně jejich tenkosti, lehkosti, ohybatelnosti, srolovatelnosti nebo dokonce průhlednosti. Jako motivaci dostali designéři odměny v celkové výši několik desítek tisíc eur, které si mezi sebou rozdělilo pět finalistů. Celkovým vítězem se nakonec stal projekt „Scroll“ s odměnou 15 000 eur.
 
 
„Scroll“ (autoři Richard Bone a Jisu Yun) je průhledná obrazovka OLED, která je součástí velmi elegantní police. Ve spodní části se police z eloxovaného kovu prohýbá. Po vypnutí se televizor promění v bytový doplněk umístěný na stěně, který nezabírá téměř žádné místo.
 
 
Druhé místo si odnesl koncept „Signal“ (autor Jean-Michel Rochette). Jedná se o OLED TV, kterou lze složit na půl jako knihu. Pokud nepotřebujete obrazovku, funguje jako lampa a textilem potažený reproduktor. Podle designéra je důležitý také prvek překvapení, kdy se z nenápadného předmětu stane televizor.
 
 
Třetí nejúspěšnější koncept se ukrývá pod názvem „Console“ (autor Gianfrasco Vasselli) a kombinuje hned několik funkcí v jednom produktu. Jedná se o konzoli, která se namontuje nad postel a slouží jako police, osvětlení a především televizor. Fungovat by měla i jako chytrý displej, který zobrazuje čas a další aktuální informace nebo monitoruje spánek.
 
 
Mezi finalisty se dostal také koncept „Flag.R“ (autorka Doyeon Shi), který kombinuje funkce televizoru, reproduktoru a dekorativní plastiky v jednom. Hlavní slovo dostala flexibilita, proto uživatel může vyrolovat vždy jen část displeje, kterou potřebuje.
 
 
A nakonec se podíváme na koncept „Trollie“ (autoři YunChik Lee a Bomi Kim). Jedná se o vozík, na který lze magneticky připevnit flexibilní displej. Díky tomu můžete tento displej přesouvat po bytě a používat v různých nastaveních podle toho, zda např. cvičíte nebo sledujete televizi z vany.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala