Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

OLED TV jako vozík nebo police. LG ukázalo 5 netradičních konceptů

, , aktualita
Možnosti využití OLED displejů jsou skoro nekonečné. Dokazují to i výsledky první designové soutěže, kterou uspořádala firma LG. Podívejte se na pět finalistů, z nichž nakonec zvítězil koncept „Scroll“ integrující OLED TV do designové police.

LG vloni uvedlo na trh srolovatelnou OLED TV s astronomickou cenovkou a podle zaregistrovaných patentů možná připravuje i zajímavě řešený výsuvný televizor. Tentokrát ovšem dal jihokorejský výrobce příležitost ostatním designérům. V mezinárodní soutěži OLED Go! Competition se objevilo 220 návrhů z více než 50 zemí, které ukazují možnosti využití OLED panelů – včetně jejich tenkosti, lehkosti, ohybatelnosti, srolovatelnosti nebo dokonce průhlednosti. Jako motivaci dostali designéři odměny v celkové výši několik desítek tisíc eur, které si mezi sebou rozdělilo pět finalistů. Celkovým vítězem se nakonec stal projekt „Scroll“ s odměnou 15 000 eur.
 
 
„Scroll“ (autoři Richard Bone a Jisu Yun) je průhledná obrazovka OLED, která je součástí velmi elegantní police. Ve spodní části se police z eloxovaného kovu prohýbá. Po vypnutí se televizor promění v bytový doplněk umístěný na stěně, který nezabírá téměř žádné místo.
 
 
Druhé místo si odnesl koncept „Signal“ (autor Jean-Michel Rochette). Jedná se o OLED TV, kterou lze složit na půl jako knihu. Pokud nepotřebujete obrazovku, funguje jako lampa a textilem potažený reproduktor. Podle designéra je důležitý také prvek překvapení, kdy se z nenápadného předmětu stane televizor.
 
 
Třetí nejúspěšnější koncept se ukrývá pod názvem „Console“ (autor Gianfrasco Vasselli) a kombinuje hned několik funkcí v jednom produktu. Jedná se o konzoli, která se namontuje nad postel a slouží jako police, osvětlení a především televizor. Fungovat by měla i jako chytrý displej, který zobrazuje čas a další aktuální informace nebo monitoruje spánek.
 
 
Mezi finalisty se dostal také koncept „Flag.R“ (autorka Doyeon Shi), který kombinuje funkce televizoru, reproduktoru a dekorativní plastiky v jednom. Hlavní slovo dostala flexibilita, proto uživatel může vyrolovat vždy jen část displeje, kterou potřebuje.
 
 
A nakonec se podíváme na koncept „Trollie“ (autoři YunChik Lee a Bomi Kim). Jedná se o vozík, na který lze magneticky připevnit flexibilní displej. Díky tomu můžete tento displej přesouvat po bytě a používat v různých nastaveních podle toho, zda např. cvičíte nebo sledujete televizi z vany.
 


reklama
reklama