www.tvfreak.cz
>
>
>
>

OLED TV jako vozík nebo police. LG ukázalo 5 netradičních konceptů

OLED TV jako vozík nebo police. LG ukázalo 5 netradičních konceptů
, , aktualita
Možnosti využití OLED displejů jsou skoro nekonečné. Dokazují to i výsledky první designové soutěže, kterou uspořádala firma LG. Podívejte se na pět finalistů, z nichž nakonec zvítězil koncept „Scroll“ integrující OLED TV do designové police.
K oblíbeným
reklama
LG vloni uvedlo na trh srolovatelnou OLED TV s astronomickou cenovkou a podle zaregistrovaných patentů možná připravuje i zajímavě řešený výsuvný televizor. Tentokrát ovšem dal jihokorejský výrobce příležitost ostatním designérům. V mezinárodní soutěži OLED Go! Competition se objevilo 220 návrhů z více než 50 zemí, které ukazují možnosti využití OLED panelů – včetně jejich tenkosti, lehkosti, ohybatelnosti, srolovatelnosti nebo dokonce průhlednosti. Jako motivaci dostali designéři odměny v celkové výši několik desítek tisíc eur, které si mezi sebou rozdělilo pět finalistů. Celkovým vítězem se nakonec stal projekt „Scroll“ s odměnou 15 000 eur.
 
 
„Scroll“ (autoři Richard Bone a Jisu Yun) je průhledná obrazovka OLED, která je součástí velmi elegantní police. Ve spodní části se police z eloxovaného kovu prohýbá. Po vypnutí se televizor promění v bytový doplněk umístěný na stěně, který nezabírá téměř žádné místo.
 
 
Druhé místo si odnesl koncept „Signal“ (autor Jean-Michel Rochette). Jedná se o OLED TV, kterou lze složit na půl jako knihu. Pokud nepotřebujete obrazovku, funguje jako lampa a textilem potažený reproduktor. Podle designéra je důležitý také prvek překvapení, kdy se z nenápadného předmětu stane televizor.
 
 
Třetí nejúspěšnější koncept se ukrývá pod názvem „Console“ (autor Gianfrasco Vasselli) a kombinuje hned několik funkcí v jednom produktu. Jedná se o konzoli, která se namontuje nad postel a slouží jako police, osvětlení a především televizor. Fungovat by měla i jako chytrý displej, který zobrazuje čas a další aktuální informace nebo monitoruje spánek.
 
 
Mezi finalisty se dostal také koncept „Flag.R“ (autorka Doyeon Shi), který kombinuje funkce televizoru, reproduktoru a dekorativní plastiky v jednom. Hlavní slovo dostala flexibilita, proto uživatel může vyrolovat vždy jen část displeje, kterou potřebuje.
 
 
A nakonec se podíváme na koncept „Trollie“ (autoři YunChik Lee a Bomi Kim). Jedná se o vozík, na který lze magneticky připevnit flexibilní displej. Díky tomu můžete tento displej přesouvat po bytě a používat v různých nastaveních podle toho, zda např. cvičíte nebo sledujete televizi z vany.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik