www.tvfreak.cz
>
>
>
>

OLED TV jako vozík nebo police. LG ukázalo 5 netradičních konceptů

OLED TV jako vozík nebo police. LG ukázalo 5 netradičních konceptů
, , aktualita
Možnosti využití OLED displejů jsou skoro nekonečné. Dokazují to i výsledky první designové soutěže, kterou uspořádala firma LG. Podívejte se na pět finalistů, z nichž nakonec zvítězil koncept „Scroll“ integrující OLED TV do designové police.
K oblíbeným
reklama
LG vloni uvedlo na trh srolovatelnou OLED TV s astronomickou cenovkou a podle zaregistrovaných patentů možná připravuje i zajímavě řešený výsuvný televizor. Tentokrát ovšem dal jihokorejský výrobce příležitost ostatním designérům. V mezinárodní soutěži OLED Go! Competition se objevilo 220 návrhů z více než 50 zemí, které ukazují možnosti využití OLED panelů – včetně jejich tenkosti, lehkosti, ohybatelnosti, srolovatelnosti nebo dokonce průhlednosti. Jako motivaci dostali designéři odměny v celkové výši několik desítek tisíc eur, které si mezi sebou rozdělilo pět finalistů. Celkovým vítězem se nakonec stal projekt „Scroll“ s odměnou 15 000 eur.
 
 
„Scroll“ (autoři Richard Bone a Jisu Yun) je průhledná obrazovka OLED, která je součástí velmi elegantní police. Ve spodní části se police z eloxovaného kovu prohýbá. Po vypnutí se televizor promění v bytový doplněk umístěný na stěně, který nezabírá téměř žádné místo.
 
 
Druhé místo si odnesl koncept „Signal“ (autor Jean-Michel Rochette). Jedná se o OLED TV, kterou lze složit na půl jako knihu. Pokud nepotřebujete obrazovku, funguje jako lampa a textilem potažený reproduktor. Podle designéra je důležitý také prvek překvapení, kdy se z nenápadného předmětu stane televizor.
 
 
Třetí nejúspěšnější koncept se ukrývá pod názvem „Console“ (autor Gianfrasco Vasselli) a kombinuje hned několik funkcí v jednom produktu. Jedná se o konzoli, která se namontuje nad postel a slouží jako police, osvětlení a především televizor. Fungovat by měla i jako chytrý displej, který zobrazuje čas a další aktuální informace nebo monitoruje spánek.
 
 
Mezi finalisty se dostal také koncept „Flag.R“ (autorka Doyeon Shi), který kombinuje funkce televizoru, reproduktoru a dekorativní plastiky v jednom. Hlavní slovo dostala flexibilita, proto uživatel může vyrolovat vždy jen část displeje, kterou potřebuje.
 
 
A nakonec se podíváme na koncept „Trollie“ (autoři YunChik Lee a Bomi Kim). Jedná se o vozík, na který lze magneticky připevnit flexibilní displej. Díky tomu můžete tento displej přesouvat po bytě a používat v různých nastaveních podle toho, zda např. cvičíte nebo sledujete televizi z vany.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2 LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2
LG uvedlo na veletrhu CES 2022 spoustu nových televizí. Mezi nimi se dá najít i několik zajímavostí. OLED televize výrobce budou nově k dispozici v ještě menší 42" úhlopříčce a naopak v ještě větší, 97".
7.1.2022, aktualita, Milan Šurkala