Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu

Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
, , aktualita
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
K oblíbeným
reklama
Google TV je uživatelské rozhraní založené na operačním systému Android TV, které se poprvé objevilo na novém Chromecastu (2020). Ačkoliv se zatím Google TV objevila pouze na několika vybraných zařízeních, americký softwarový gigant přináší alespoň funkce z Google TV přímo do Android TV. Tuto redesignovanou domovskou obrazovku v minulosti získaly např. televizory Sony. A nyní se přidává multimediální centrum/herní konzole Nvidia Shield TV. Nejedná se o žádné velké překvapení, neboť spekulace o tom, že Shield TV obdrží nové uživatelské rozhraní, se objevily již před mnoha měsíci. Tento týden začala distribuce této aktualizace mezi uživatele, ale má to pár háčků.
 
 
Zaprvé byl redesign potvrzen pouze pro několik regionů: Austrálii, Kanadu, Francii, Německo, Itálii, Španělsko, Velkou Británii a USA. Prozatím není jasné, kdy se nová domovská obrazovka dostane i do dalších zemí, ale nejspíš půjde jen o otázku času. V některých regionech (konkrétně v Itálii a Španělsku) sice bude dostupný redesign, ale bez karty Discovery (Objevit). Nutno dodat, že se nejedná o standardní aktualizaci softwaru, která se nainstaluje prostřednictvím nastavení operačního systému. Místo toho změna proběhne automaticky na straně serveru, proto jsou možnosti uživatele zabránit tomuto updatu velmi omezené.
 
Karta Discovery (Objevit) obsahuje obsah doporučený na míru uživateli na základě historie sledování, aktivních předplatných streamovacích služeb, zájmů v účtu Googlu nebo popularity pořadů ve vaší zemi. K dispozici je také nová karta Apps (Aplikace) s přehledem nainstalovaných aplikací. Nejvíce kontroverze ovšem vzbuzuje hlavní karta domovské obrazovky, kde se objevila pás karet sponzorovaného obsahu. Jinak řečeno jde o reklamu, která zabírá značnou část obrazovky. Reklamy jsou zaměřený na filmy, seriály a jiný video obsah, nikoliv tedy např. fyzické produkty. Přesto mohou být někteří uživatelé zklamaní, protože Shield TV byla donedávna zcela ušetřena reklam v Android TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování
Vedle nového Photoshopu Elements 2022 se objevil i video editor Premiere Elements 2022. Ten např. usnadňuje volbu poměru stran včetně automatického vyhledání objektu. Máme zde i lepší možnost práce se světly a stíny.
8.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu
Veleúspěšný seriál Squid Game, který bere přední příčky statistiky sledovanosti na Netflixu, má trochu problém. Telefonní čísla zobrazená v seriálu skutečně existují a jejich majitelé nyní nemají ani trochu klidu.
7.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář