www.tvfreak.cz
>
>

Další vyzyvatel Netflixu. Peacock odstartoval v USA, ale chce i do Evropy

Další vyzyvatel Netflixu. Peacock odstartoval v USA, ale chce i do Evropy
, , aktualita
Na americkém trhu byla tento týden spuštěna další služba pro streamování videa. Peacock nabídne velmi rozsáhlou databázi obsahu díky silnému vlastníkovi. Velká část navíc bude přístupná zdarma, pokud divák překousne reklamy.
K oblíbeným
reklama
Od loňského podzimu získal Netflix několik zásadních konkurentů: Apple TV+, Disney+, HBO Max nebo Quibi. Tento týden se na americkém trhu objevila další streamovací služba Peacock (v překladu páv), za kterou navíc stojí velmi silný majitel – mediální společnost NBCUniversal vlastnící kromě jiného televizní síť NBC nebo hollywoodská studia Universal Pictures. Platforma byla v USA spuštěna 15. července, ale již dříve provozovatel prohlásil, že v budoucnu chce expandovat na evropské trhy.
 
 
Peacock nabízí tři různé plány a jeden z nich je dokonce zdarma. Divákovi postačí registrace, aby mohl sledovat 13 tisíc hodin obsahu včetně filmů, reality show nebo vypraných sportovních zápasů. Na pořady z televizních stanic NBC je nutné počkat týden po odvysílání, zcela potom chybí celé seriály. Dalším omezením jsou potom reklamy, které se přehrávají během pořadů. Přístup ke 20 tisícům hodinám obsahu včetně originální produkce pro Peacock zajistí některé z předplatných: za 5 dolarů měsíčně s reklamou nebo za dvojnásobek zcela bez reklam. Divákům s placeným plánem bude přístupná také širší kolekce filmů, 175 zápasů Premier League v sezóně 2020/2021 nebo pořady z NBC den po odvysílání.
 
Platforma obsahuje spoustu filmových klenotů, jako jsou trilogie Bourne a Matrix, Blair Witch Project, Vertigo nebo Mumie. Pllacená verze potom přidává další tituly včetně populárního Shreka. Co se týče původní produkce, připravil si Peacock v den spuštění následující seriály a filmy: 
  • Brave New World: Na základě klasického sci-fi románu Aldousa Huxleye, v hlavní roli Demi Moore a Alden Ehrenreich.
  • The Capture: Britské detektivní drama (v hlavní roli Laury Haddock) sleduje vojáka obviněného z trestného činu, který se stane součástí složitého spiknutí.
  • Curious George: Animovaná série inspirovaná klasickými dětskými knihami.
  • Where's Waldo: Animovaný seriál založený na klasických obrázkových knihách.
  • Psych 2: Lassie Come Home: Pokračování televizního filmu o muži, který při vyšetřování zločinu předstírá psychickou poruchu.
  • Intelligence: Komedie s Davidem Schwimmerem o spolupráci USA s britskou jednotkou pro počítačovou kriminalitu.
  • Cleopatra in Space: Animovaný seriál založený na knižní sérii.
  • In Deep with Ryan Lochte: Dokumentární série o snahách plavců znovu se připojit k olympijskému týmu.
  • Lost Speedways with Dale Earnhardt Jr.: Testování opuštěných závodních okruhů s bývalým řidičem Nascar.
Peacock je aktuálně dostupný pro Apple TV, Android TV, chytré televize LG a Vizio, iPhony, iPady a mobilní zařízení s Androidem a Chromecast. K dispozici je také webová verze, naopak chybí aplikace pro Roku či Amazon Fire TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik