www.tvfreak.cz
>
>

Další vyzyvatel Netflixu. Peacock odstartoval v USA, ale chce i do Evropy

Další vyzyvatel Netflixu. Peacock odstartoval v USA, ale chce i do Evropy
, , aktualita
Na americkém trhu byla tento týden spuštěna další služba pro streamování videa. Peacock nabídne velmi rozsáhlou databázi obsahu díky silnému vlastníkovi. Velká část navíc bude přístupná zdarma, pokud divák překousne reklamy.
K oblíbeným
reklama
Od loňského podzimu získal Netflix několik zásadních konkurentů: Apple TV+, Disney+, HBO Max nebo Quibi. Tento týden se na americkém trhu objevila další streamovací služba Peacock (v překladu páv), za kterou navíc stojí velmi silný majitel – mediální společnost NBCUniversal vlastnící kromě jiného televizní síť NBC nebo hollywoodská studia Universal Pictures. Platforma byla v USA spuštěna 15. července, ale již dříve provozovatel prohlásil, že v budoucnu chce expandovat na evropské trhy.
 
 
Peacock nabízí tři různé plány a jeden z nich je dokonce zdarma. Divákovi postačí registrace, aby mohl sledovat 13 tisíc hodin obsahu včetně filmů, reality show nebo vypraných sportovních zápasů. Na pořady z televizních stanic NBC je nutné počkat týden po odvysílání, zcela potom chybí celé seriály. Dalším omezením jsou potom reklamy, které se přehrávají během pořadů. Přístup ke 20 tisícům hodinám obsahu včetně originální produkce pro Peacock zajistí některé z předplatných: za 5 dolarů měsíčně s reklamou nebo za dvojnásobek zcela bez reklam. Divákům s placeným plánem bude přístupná také širší kolekce filmů, 175 zápasů Premier League v sezóně 2020/2021 nebo pořady z NBC den po odvysílání.
 
Platforma obsahuje spoustu filmových klenotů, jako jsou trilogie Bourne a Matrix, Blair Witch Project, Vertigo nebo Mumie. Pllacená verze potom přidává další tituly včetně populárního Shreka. Co se týče původní produkce, připravil si Peacock v den spuštění následující seriály a filmy: 
  • Brave New World: Na základě klasického sci-fi románu Aldousa Huxleye, v hlavní roli Demi Moore a Alden Ehrenreich.
  • The Capture: Britské detektivní drama (v hlavní roli Laury Haddock) sleduje vojáka obviněného z trestného činu, který se stane součástí složitého spiknutí.
  • Curious George: Animovaná série inspirovaná klasickými dětskými knihami.
  • Where's Waldo: Animovaný seriál založený na klasických obrázkových knihách.
  • Psych 2: Lassie Come Home: Pokračování televizního filmu o muži, který při vyšetřování zločinu předstírá psychickou poruchu.
  • Intelligence: Komedie s Davidem Schwimmerem o spolupráci USA s britskou jednotkou pro počítačovou kriminalitu.
  • Cleopatra in Space: Animovaný seriál založený na knižní sérii.
  • In Deep with Ryan Lochte: Dokumentární série o snahách plavců znovu se připojit k olympijskému týmu.
  • Lost Speedways with Dale Earnhardt Jr.: Testování opuštěných závodních okruhů s bývalým řidičem Nascar.
Peacock je aktuálně dostupný pro Apple TV, Android TV, chytré televize LG a Vizio, iPhony, iPady a mobilní zařízení s Androidem a Chromecast. K dispozici je také webová verze, naopak chybí aplikace pro Roku či Amazon Fire TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik