Nokia Streaming Box 8000: první Android TV box lze objednat do ČR

Nokia Streaming Box 8000: první Android TV box lze objednat do ČR
, , aktualita
První Android TV box s logem Nokia je nyní možné objednat i do České republiky, a to s dopravou zdarma. Tato krabička umožňuje proměnit běžnou televizi v chytrou televizi, která podporuje Netflix, Chromecast a další funkce.
K oblíbeným
reklama
Na začátku měsíce jsme vás informovali, že se na evropských trzích objeví televizory s logem Nokia. Ačkoliv k jejich uvedení na trh ještě nedošlo, zákazníci si již mohou zakoupit Nokia Streaming Box 8000. Jedná se o kompaktní krabičku, která je podobně jako Xiaomi Mi Box S vybavena operačním systémem Android TV od Googlu. Stojí za ní rakouská společnost StreamView sídlící v Rakousku, která získala exkluzivní licenci na televizory i streamovací zařízení Nokia po celé Evropě. Výrobu potom zajišťuje čínský SEI Robotics, který své TV boxy či chytré reproduktory dodává i dalším značkám.
 
 
Nokia Streaming Box 8000 lze již více než týden objednat na oficiálních stránkách společnosti StreamView, ale dosud pouze s doručením do Německa, Rakouska a Švýcarska. Vše ovšem nasvědčovalo, že se dostupnost brzy rozšíří. Na stránkách byla informace o doručení zdarma po celé EU a některé texty byly dokonce přeloženy do češtiny. Dostupnost se v uplynulých dnech opravdu v tichosti rozšířila, a tak si nový TV box mohou objednat i zájemci z České republiky nebo Slovenska. Cena činí 99 eur, v přepočtu asi 2 600 Kč. Za dopravu nic navíc neplatíte a vzhledem k doručení v rámci EU se nemusíte bát ani dodatečných nákladů za clo nebo DPH.
 
Novinka s logem Nokie rozhodně nepatří k nejlevnějším na trhu, ale mezi výhody patří certifikovaný systém Android TV včetně podpory Chromecastu a Asistenta Google. Videa ze služeb jako Netflix nebo Amazon Prime Video si můžete přehrávat ve vysoké kvalitě (až 4K HDR), což bývá většinou kámen úrazu levných čínských TV boxů. Nokia Streaming Box 8000 navíc disponuje relativně výkonným hardwarem pro bezproblémový běh.

 

Technické parametry zařízení Nokia Streaming Box 8000

 • Rozlišení: 4K Ultra HD
  Dekódování zvuku: Dolby Digital Plus
 • Operační systém: Android TV 10
 • Čipset: čtyřjádrový Amlogic S905X3 (Cortex-A53) s Mali-G31 MP2 GPU
 • Operační paměť: 2 GB
 • Vnitřní úložiště: 8 GB
 • Chytré funkce: Netflix, Prime Video, YouTube, Google Play Store, Google Assistant, Chromecast built-in, USB multimedia
 • Porty: HDMI, USB-A 3.0 (5 V, max. 900mA), digitální audio (optický), 3,5mm audio jack, USB-C (5 V, max. 1 A), Ethernet LAN, DC IN (12 V, 1 A)
 • Bezdrátová konektivita: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2
 • Rozměry: 112 x 112 x 24 mm
 • Hmotnost: 0,25 kg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik