Nokia Streaming Box 8000: první Android TV box lze objednat do ČR

Nokia Streaming Box 8000: první Android TV box lze objednat do ČR
, , aktualita
První Android TV box s logem Nokia je nyní možné objednat i do České republiky, a to s dopravou zdarma. Tato krabička umožňuje proměnit běžnou televizi v chytrou televizi, která podporuje Netflix, Chromecast a další funkce.
K oblíbeným
reklama
Na začátku měsíce jsme vás informovali, že se na evropských trzích objeví televizory s logem Nokia. Ačkoliv k jejich uvedení na trh ještě nedošlo, zákazníci si již mohou zakoupit Nokia Streaming Box 8000. Jedná se o kompaktní krabičku, která je podobně jako Xiaomi Mi Box S vybavena operačním systémem Android TV od Googlu. Stojí za ní rakouská společnost StreamView sídlící v Rakousku, která získala exkluzivní licenci na televizory i streamovací zařízení Nokia po celé Evropě. Výrobu potom zajišťuje čínský SEI Robotics, který své TV boxy či chytré reproduktory dodává i dalším značkám.
 
 
Nokia Streaming Box 8000 lze již více než týden objednat na oficiálních stránkách společnosti StreamView, ale dosud pouze s doručením do Německa, Rakouska a Švýcarska. Vše ovšem nasvědčovalo, že se dostupnost brzy rozšíří. Na stránkách byla informace o doručení zdarma po celé EU a některé texty byly dokonce přeloženy do češtiny. Dostupnost se v uplynulých dnech opravdu v tichosti rozšířila, a tak si nový TV box mohou objednat i zájemci z České republiky nebo Slovenska. Cena činí 99 eur, v přepočtu asi 2 600 Kč. Za dopravu nic navíc neplatíte a vzhledem k doručení v rámci EU se nemusíte bát ani dodatečných nákladů za clo nebo DPH.
 
Novinka s logem Nokie rozhodně nepatří k nejlevnějším na trhu, ale mezi výhody patří certifikovaný systém Android TV včetně podpory Chromecastu a Asistenta Google. Videa ze služeb jako Netflix nebo Amazon Prime Video si můžete přehrávat ve vysoké kvalitě (až 4K HDR), což bývá většinou kámen úrazu levných čínských TV boxů. Nokia Streaming Box 8000 navíc disponuje relativně výkonným hardwarem pro bezproblémový běh.

 

Technické parametry zařízení Nokia Streaming Box 8000

 • Rozlišení: 4K Ultra HD
  Dekódování zvuku: Dolby Digital Plus
 • Operační systém: Android TV 10
 • Čipset: čtyřjádrový Amlogic S905X3 (Cortex-A53) s Mali-G31 MP2 GPU
 • Operační paměť: 2 GB
 • Vnitřní úložiště: 8 GB
 • Chytré funkce: Netflix, Prime Video, YouTube, Google Play Store, Google Assistant, Chromecast built-in, USB multimedia
 • Porty: HDMI, USB-A 3.0 (5 V, max. 900mA), digitální audio (optický), 3,5mm audio jack, USB-C (5 V, max. 1 A), Ethernet LAN, DC IN (12 V, 1 A)
 • Bezdrátová konektivita: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2
 • Rozměry: 112 x 112 x 24 mm
 • Hmotnost: 0,25 kg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci
Velmi úspěšný seriál The Crown (Koruna) od Netflixu z prostředí britské královské rodiny se nesetkal s velkým pochopením u britské vlády. Kulturní sekretář by chtěl, aby Netflix označil seriál jako fikci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář