Známe detaily o novém TV boxu Nokia se 4K HDR a Androidem

Známe detaily o novém TV boxu Nokia se 4K HDR a Androidem
, , aktualita
Nokia Streaming Box 8000, který začne v Evropě prodávat ještě letos, bude podporovat videa ve 4K HDR a operační systém Android TV. Vyšší cenu ospravedlňuje také docela výkonný procesor a široká nabídka portů.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden jsme vás informovali, že na evropské trhy zamíří televizory a streamovací zařízení s logem Nokia. Postará se o ně rakouský výrobce StreamView, který získal exkluzivní licenci pro Evropu. Nejvíce informací máme zatím k dispozici o „televizní krabičce“, která ponese označení Nokia Streaming Box 8000. Vyznačuje se kompaktními rozměry a hranatým designem, který doplňuje matný povrch s logem finské značky. Uživatelům umožní sledovat obsah v rozlišení až 3840 x 2160 pixelů neboli 4K. Podporován bude také vysoký dynamický rozsah (HDR), ale prozatím bez upřesnění konkrétních formátů. Zcela jistě budou k dispozici HDR10 a HLG, s otazníkem zůstávají prémiové formáty jako Dolby Vision.
 
 
Nový TV box podporuje 10bitovou barevnou hloubku a kodeky VP9 Profile 2, H.264 či H.265 (HEVC). Podle neoficiálních informací se o pohon postará čtyřjádrový procesor Amlogic S905X3 (Cortex-A55). Připojení k televizoru zajistí vstup HDMI 2.0. Další konektivitu zajišťuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, Gigabit Ethernet, optický digitální  vstup (S/PDIF), 3,5 mm jack, USB Type-A a USB Type-C. Výrobce využil operační systém Android TV od Googlu, a to konkrétně ve verzi 10. Uživatelé mohou využít integrovanou funkci Chromecastu pro bezdrátový přenos obsahu ze smartphonu nebo Obchod Google Play, který umožňuje stáhnout streamovací aplikace jako Netflix, YouTube nebo Skylink Live TV.
 
 
Samozřejmostí je dálkový ovladač, který rozhodně nebyl ochuzen o žádná podstatná tlačítka. Jedno z nich umožňuje rychle spustit Netflix, další třeba využívat hlasové příkazy přes Asistenta Google. Nokia Streaming Box 8000 se objeví na vybraných evropských trzích do Vánoc, a to s cenovkou 100 eur, v přepočtu skoro 2 700 Kč. O připravovaných televizorech Nokia toho zatím víme podstatně méně. K dispozici budou v úhlopříčkách 32, 43, 55 a 75 palců. S výjimkou nejmenšího modelu, který spoléhá na rozlišení Full HD, půjde o 4K HDR TV. Nechybí až čtyři porty HDMI, Android TV ve verzi 9 nebo dálkový ovladač s tlačítkem Asistenta Google.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik