Televize a streamovací zařízení Nokia míří do Evropy. Na trhu se objeví do Vánoc

Televize a streamovací zařízení Nokia míří do Evropy. Na trhu se objeví do Vánoc
, , aktualita
Ještě letos se na vybraných trzích objeví nečekaná novinka. Televizory a streamovací zařízení s logem Nokia uvede rakouský výrobce, který získal exkluzivní licenci v Evropě. Využívat bude operační systém Android TV. 
K oblíbeným
reklama
Finskou společnost Nokia jistě není potřeba nikomu představovat. Snad každému se při vyřčení tohoto názvu vybaví mobilní telefony, které nyní vyvíjí a vyrábí firma HMD Global. Na indickém trhu se ovšem prodává dokonce Nokia TV. Na první pohled to může znít bizarně, ale ve skutečnosti se jedná pouze o licenci. O to více koncem tohoto týdne překvapila zpráva, že televizory a dokonce také streamovací zařízení s logem Nokia se dostanou také do Evropy. Půjde ovšem o jiné modely než v Indii, neboť licenci pro evropské trhy získala rakouská společnost StreamView GmbH sídlící ve Vídni.
 
 
Nabídku bude tvořit několik televizorů – pravděpodobně LCD TV – s úhlopříčkami 32 až 75 palců. Vedle nich bude nabízeno také streamovací zařízení, které by mohlo nabídnout podobné funkce jako populární Xiaomi Mi Box. Všechny nové produkty s logem Nokia budou využívat operační systém Android TV od Googlu. Mezi výhody této platformy, kterou ve svých televizorech používá třeba Sony, TP Vision (Philips) nebo již zmiňované Xiaomi, patří široká nabídka aplikací v Google Play Store. Android TV podporuje také hlasové ovládání přes Google Assistant nebo integrované funkce Chromecastu.
 
 
StreamView a Nokia chtějí stihnout předvánoční nákupní horečku, a proto nové produkty uvedou na trh v následujících týdnech. Zpočátku budou chytré televize a streamovací zařízení Nokia dostupné v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Můžeme ovšem předpokládat, že vzhledem k exkluzivní licenci pro Evropu se dostupnost rozšíří na další trhy. Produkty budou k dostání online v oficiálním e-shopu nokia.streamview.com (stránky jsou zatím nefunkční) i v kamenných prodejnách s elektronikou.
 
 
Prozatím nebylo představeno kompletní portfolio modelů, a proto neznáme ani ceny. S největší pravděpodobností se ovšem výrobce zaměří na nižší až střední třídu Smart TV. „StreamView přinese nové zážitky pro nové publikum po celé Evropě, vycházející ze známých zkušeností značky Nokia i očekávání, která zákazníci od produktu Nokia mají,“ uvedl Vipul Mehrotra, vice president Nokia Brand Partnerships.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik