Televize a streamovací zařízení Nokia míří do Evropy. Na trhu se objeví do Vánoc

Televize a streamovací zařízení Nokia míří do Evropy. Na trhu se objeví do Vánoc
, , aktualita
Ještě letos se na vybraných trzích objeví nečekaná novinka. Televizory a streamovací zařízení s logem Nokia uvede rakouský výrobce, který získal exkluzivní licenci v Evropě. Využívat bude operační systém Android TV. 
K oblíbeným
reklama
Finskou společnost Nokia jistě není potřeba nikomu představovat. Snad každému se při vyřčení tohoto názvu vybaví mobilní telefony, které nyní vyvíjí a vyrábí firma HMD Global. Na indickém trhu se ovšem prodává dokonce Nokia TV. Na první pohled to může znít bizarně, ale ve skutečnosti se jedná pouze o licenci. O to více koncem tohoto týdne překvapila zpráva, že televizory a dokonce také streamovací zařízení s logem Nokia se dostanou také do Evropy. Půjde ovšem o jiné modely než v Indii, neboť licenci pro evropské trhy získala rakouská společnost StreamView GmbH sídlící ve Vídni.
 
 
Nabídku bude tvořit několik televizorů – pravděpodobně LCD TV – s úhlopříčkami 32 až 75 palců. Vedle nich bude nabízeno také streamovací zařízení, které by mohlo nabídnout podobné funkce jako populární Xiaomi Mi Box. Všechny nové produkty s logem Nokia budou využívat operační systém Android TV od Googlu. Mezi výhody této platformy, kterou ve svých televizorech používá třeba Sony, TP Vision (Philips) nebo již zmiňované Xiaomi, patří široká nabídka aplikací v Google Play Store. Android TV podporuje také hlasové ovládání přes Google Assistant nebo integrované funkce Chromecastu.
 
 
StreamView a Nokia chtějí stihnout předvánoční nákupní horečku, a proto nové produkty uvedou na trh v následujících týdnech. Zpočátku budou chytré televize a streamovací zařízení Nokia dostupné v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Můžeme ovšem předpokládat, že vzhledem k exkluzivní licenci pro Evropu se dostupnost rozšíří na další trhy. Produkty budou k dostání online v oficiálním e-shopu nokia.streamview.com (stránky jsou zatím nefunkční) i v kamenných prodejnách s elektronikou.
 
 
Prozatím nebylo představeno kompletní portfolio modelů, a proto neznáme ani ceny. S největší pravděpodobností se ovšem výrobce zaměří na nižší až střední třídu Smart TV. „StreamView přinese nové zážitky pro nové publikum po celé Evropě, vycházející ze známých zkušeností značky Nokia i očekávání, která zákazníci od produktu Nokia mají,“ uvedl Vipul Mehrotra, vice president Nokia Brand Partnerships.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik