Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix snížil ceny předplatného ve 30 zemích, místy až o 50 %

27.2.2023, Milan Šurkala, aktualita
Netflix snížil ceny předplatného ve 30 zemích, místy až o 50 %
Streamovací služba Netflix přistoupila k neobvyklému kroku. Po mnoha zdražováních tu máme naopak i zlevňování. Ve více než 30 zemích po celém světě byla snížena cena předplatného a v některých případech to bylo i o polovinu.
Netflixu se poslední dobou už moc nedaří navyšovat svou uživatelskou základnu (byť za poslední čtvrtletí se povedlo zvrátit pokles a 7,6 mil lidí navíc není nízké číslo). Trochu doufá v jeho levnější plán s reklamami, kde chce uživatele ideálně později překlopit na plnou platbu, na druhou stranu zahajuje boj proti neoprávněnému sdílení účtů mimo domácnost, což může na jednu stranu vést k navýšení příjmů, pokud lidé opravdu začnou platit za účty navíc, nebo naopak i k poklesu, pokud se rozhodnou jít raději jinam. Poměrně nečekaným krokem je ale to, že po mnoha zdražováních nyní přistupuje ke zlevňování.
 
Netflix logo
 
Týká se to více než 30 zemí skoro po celém světě, např. některých zemí v Asii, Latinské Americe, Subsaharské Africe, Středním východě a dokonce i menšího počtu zemí v Evropě. Nejásejte však, my to nejsme a slevy se týkají např. Slovinska, Chorvatska a Bulharska. USA, Austrálie a většina Evropy se musí spokojit se stávajícími cenami. Hovoří se o tom, že ve většině zemí, kterých se dotkly slevy, šla cena dolů o plus minus 20 %, nicméně v některých případech to bylo dokonce o 50 %.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.