Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix rozšiřuje boj proti sdílení účtu do dalších zemí, účty navíc budou drahé

11.2.2023, Milan Šurkala, aktualita
Netflix rozšiřuje boj proti sdílení účtu do dalších zemí, účty navíc budou drahé
Je už dobře známo, že streamovací služba Netflix chce zabojovat se sdílením účtů mimo jednu domácnost. Nyní se to rozšiřuje na další země a nepříjemnou zprávou je cena připojených profilů navíc. Není to zdaleka levné.
Streamovací služba Netflix už nějakou dobu varuje, že spustí boj proti nepovolenému sdílení účtů. K jednomu účtu je dle zvoleného plánu možné připojit až 4 profily, musí jít ale o profily v rámci jedné domácnosti, což se ale často zneužívá, a na jeden plán se v případě plánu Premium skládají nezřídka až 4 lidé, kteří spolu nebydlí. V několika jihoamerických zemích už služba sdílení postihuje a nabízí připojení max. 2 lidí mimo domácnost za příplatek. Nyní se ale toto rozšiřuje i na další země a příplatky nejsou úplně levné. Konkrétně jde o Kanadu, Nový Zéland, Portugalsko a Španělsko.
 
Netflix logo
 
Toto přikupování je možné jen do plánu Standard (max. 1 účet navíc) a Premium (max. 2 účty navíc). Oba tyto plány pak podporují max. 5 profilů, počet přístupů ke službě najednou jsou 2, resp. 4. Pokud jde o ceny, v Kanadě si za každý účet mimo domácnost připlatíte 7,99 CAD (cca 180 Kč), na Novém Zélandu pak 7,99 NZD (cca 110 Kč), v Portugalsku to je 3,99 EUR (cca 95 Kč), ale v sousedním Španělsku už 5,99 EUR (cca 140 Kč) měsíčně. Pro snazší přechod na vlastní předplatné pak Netflix už před nějakou dobou připravil nástroje, které toto umožní při zachování historie prohlížení.
 
Netflix příplatky
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama