Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix s reklamami má přinést aspoň 3 omezení včetně nemožnosti downloadu

22.8.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix s reklamami má přinést aspoň 3 omezení včetně nemožnosti downloadu
O levnějším Netflixu s reklamami se poslední dobou hodně často mluví a nyní vychází najevo, která omezení by tato verze měla mít. Prozatím se už hovoří o třech. Ta se týkají např. velikosti knihovny nebo nemožnosti stažení videa.
Streamovací služba Netflix by k sobě chtěla přitáhnout nové uživatele. To se velmi dobře daří konkurenčnímu Disney+ a dalším službám této společnosti, naopak Netflix šel už podruhé v řadě do minusu. Není divu, že o to více sílí jeho snaha zaujmout nové sledující a jednou ze strategií by měl být levnější plán, který bude částečně placen reklamami. Levnější ale bude také kvůli několika omezením. Podle toho, co se proslýchá, to (alespoň dle mého názoru) vypadá, že se Netflix snaží udělat levnější plán dostatečně neatraktivní pro stávající předplatitele, aby neměli chuť jít na levnější variantu a ušetřit, ale zároveň být snad dostatečně atraktivní pro ty, kteří by si levnější Netflix mohli předplatit jako druhou (třetí,...) streamovací službu. A ideálně, aby se pak později stala tou první.
 
Netflix logo
 
Co tedy zatím víme? Nový plán s reklamami by měl mít ořezanou nabídku filmů a seriálů proti plné verzi. Najdeme zde pořady Netflixu, nicméně obsah jiných studií není zaručen, protože ne vždy se Netflixu musí podařit k nim zajistit streamovací práva. Další omezení je v podstatě logické. Jsou zde reklamy a asi nikoho nepřekvapí, že je nepůjde přetáčet, což je u streamovacích služeb placených i reklamami docela typické. Některý vlastní obsah služby by ale mohl být úplně bez reklam stejně jako obsah pro děti.
 
Třetí omezení, které vyplynulo nedávno na povrch, se objevilo v kódu aplikace Netflixu pro iOS. Tam se objevila hláška, že offline stahování je dostupné pro všechny plány s výjimkou Netflixu s reklamami. Pokud tak budete chtít sledovat obsah Netflixu třeba při cestě letadlem, reklamou dotovaný plán nebude zrovna tím pravým ořechovým. To, jaká skutečná omezení ale bude toto předplatné mít a v jakém rozsahu, však ukáže přesně až budoucnost.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.