Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix prý zvažuje pro Asii a Evropu bezplatný plán financovaný pouze reklamami

26.6.2024, Milan Šurkala, aktualita
Netflix prý zvažuje pro Asii a Evropu bezplatný plán financovaný pouze reklamami
Zlevněný plán Netflixu, který je částečně placený reklamami, slaví mezi uživateli docela úspěch. Streamovací služba nicméně údajně uvažuje o tom, že nabídne bezplatný plán, který bude placen jen reklamami.
Chcete-li sledovat více streamovacích služeb, začne to lézt hodně do peněz. Řešením jsou zlevněné plány, které znamenají nižší poplatky, zbytek chybějící částky se pak platí zhlédnutím reklam. U streamovací služby Netflix jde o hodně populární předplatné, které volí zhruba 40 % nových uživatelů, což je dost vysoké číslo, uvážíme-li fakt, že ani zdaleka není dostupné ve všech zemích, kde je Netflix možné sledovat (a celkový počet takových lidí přesahuje 40 milionů z celkových 270 milionů). Na Bloombergu se nicméně objevila zpráva, že Netflix možná půjde ještě dál. Ve hře je totiž plán, kdy uživatel nebude muset vytáhnout platební kartu vůbec a placení bude probíhat výhradně reklamami.
 
Dá se očekávat, že množství reklam významně stoupne nad dnešní úroveň plánu Basic with Ads, kolik by to ale mělo být, to není jasné (tady je nutné podotknout, že stále není jisté ani to, že se tento bezplatný plán vůbec objeví). Spekuluje se, že by se novinka mohla objevit ve vybraných zemích Asie a Evropy, kde by něco takového mohlo mít smysl. Tyto informace mohou mít souvislost i s tím, že Netflix se chce stát reklamní platformou, tedy v podstatě být konkurencí Googlu, který má podobný model se svou sítí YouTube. Ještě připomeňme, že Netflix už podobný bezplatný plán měl, a to konkrétně v Keni v aplikaci pro Android. Projekt však po roce ukončil.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.