Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi

25.9.2021, Milan Šurkala, aktualita
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
I když mnohé streamovací služby omezují svá zkušební období, Netflix nevyjímaje, právě služba Netflix spustila zajímavou nabídku pro vybranou skupinu uživatelů. Konkrétně jde o uživatele v africké Keni, kteří potvrdí, že je jim přes 18 let. Tam bude k dispozici i omezený bezplatný plán, který nejenže bude zdarma, ale dokonce bude i bez reklam. Dokonce ani nebude po uživatelích chtít platební informace po registraci. Jistě tušíte, že to bude mít i nějaký ten háček. 
 
Netflix logo
 
Jedním z několika omezení bude to, že dostupná bude zhruba jen čtvrtina obsahu z platformy. Nebude možné stahovat obsah pro pozdější shlédnutí v offline režimu a také nebude možné ho zobrazit na televizi, počítačích a některých jiných zařízeních. Plán totiž bude výhradně omezen na aplikaci pro Android. Netflix pochopitelně doufá, že lidé díky tomu službu alespoň zkusí a část z nich pak později přejde na placená předplatná. Služba díky tomu chce i zjistit, jak úspěšný bude tento přístup v konverzích neplatících uživatelů na ty platící (tedy i to, zda má smysl zkoušet něco takového na dalších trzích). Dalším cílem je růst uživatelské základny, jejíž nárůst už v mnohých zemích zpomaluje.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.