Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix plánuje herní cloudovou službu a má 55 her ve vývoji

22.10.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix plánuje herní cloudovou službu a má 55 her ve vývoji
Netflix to s hrami myslí dost vážně a po založení herního studia ve Finsku tu máme další zprávy o tom, že plánuje herní cloudovou službu. To zdaleka není vše. Ve vývoji má být 55 různých herních titulů, což opravdu není málo.
Hry a Netflix, to je poslední dobou často zmiňované téma. I když v tomto odvětví streamovací služba zatím nějak velkou díru do světa neudělala, nevypadá to, že by chtěla polevit. Právě naopak. Zatímco Google svou Stadii po neúspěchu odpískal, Netflix to chce vzít za lepší konec a nemít hry jako samostatné předplatné, spíše půjde o přidanou hodnotu, která má přitáhnout uživatele k Netflixu a být argumentem, proč ho zvolit místo těch konkurenčních. O cloudové herní službě se mluví minimálně od července minulého roku, kdy do Netflixu přišel Mike Verdu. Ten už má za sebou historii ve firmách Zynga, Facebook nebo EA Mobile.
 
Netflix Games
 
Hry mají být něčím, co udrží uživatele u Netflixu trochu déle, a prozatím to vypadá, že se to částečně i daří. Streamovací služba si je ale vědoma toho, že jde o cestu na dlouhé roky. Prozatím totiž hry Netflixu hraje denně méně než 1 % jejích uživatelů. Firma oznámila, že má ve vývoji okolo 55 her včetně takových, které budou založeny na filmovém/seriálovém obsahu služby. Zatímco byznys model má být odlišný od toho, který měla např. Google Stadia, výhoda možnosti hraní na nejrůznějších platformách by měla být s ostatními cloudovými službami společná a Verdu říká, že je to něco, co by se v budoucnu mělo stát přirozeným. Vedle studia ve Finsku Netflix otevírá i další studio v Kalifornii. To vede Chacko Sonny.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.