Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile

16.7.2021, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
Doba se mění vypadá to, že streamování nebude zdaleka už jen záležitostí pro pasivní konzumování obsahu, jako je hudba nebo filmy/seriály. Na Netflixu už máme interaktivní seriály, kdy si sami můžete vybírat, jak se bude děj dále odehrávat. Máme zde i streamování her jako Apple Arcade, Google Stadia, GeForce Now nebo Xbox Cloud Gaming, podobně tak se do cloudu přesouvá i samotný operační systém jako Windows 365. A právě výše zmíněný Netflix možná chystá další novinku.
 
Netflix logo
 
Představitelé streamovací služby totiž potvrdili, že jejich řady rozšiřuje Mike Verdu. Ten pracoval např. v mobilních herních společnostech Zynga, EA Mobile nebo v poslední době ve Facebooku na VR hrách. Z toho se dá usuzovat, že by Netflix mohl rozšiřovat množství interaktivního obsahu o hry. Zatím není jasné jakého typu, ani jak se budou ovládat. Také zatím nevíme, jak se to projeví na ceně předplatného (zda půjde o separátní službu, včlení se do Netflixu, bude balíček obou služeb,...?). Každopádně, pokud bude herní streamování na Netflixu oznámeno, neměli bychom už být příliš překvapeni.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.