Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix založil ve Finsku vlastní herní studio

29.9.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix založil ve Finsku vlastní herní studio
Netflix to s hrami očividně myslí vážně. Po koupi tří herních studií si nyní zakládá své vlastní. To ve Finsku povede Marko Lastikka, který ve své kariéře pracoval už pro několik velkých herních společností.
Streamovací služba Netflix v poslední době snaží rozjet byznys i v mobilních hrách. Zatím to ale může vypadat poněkud nekoncepčně, protože hry jsou k dispozici zdarma předplatitelům Netflixu a nedá se moc předpokládat, že tahákem k předplacení služby budou právě hry. Netflix si ale patrně postupně připravuje půdu pro něco většího. V minulosti koupil už tři herní studia Next Games, Night School Studio a Boss Fight Entertainment. Ani tím však nekončí a nyní zakládá své vlastní herní studio v Helsinkách ve Finsku.
 
Netflix Games
 
Povede ho Marko Lastikka, který už pracoval v herních studiích Electronic Arts nebo Zynga. Přestože prozatím Netflix rozjíždí mobilní hry, spekuluje se nad tím, že by mohl chtít spustit streamování her (cloud gaming). Ostatně je to streamovací služba pro filmy a seriály, má s tím zkušenosti, tak proč ne hry? Navíc se ukazuje, že zatímco se společnost snaží šetřit na jiných místech, v případě her (které se dosud nijak zvlášť pozitivně na finanční situaci Netflixu neprojevily), jsou předmětem snah Netflixu o další rozšiřování a nikoli o omezování.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama