www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix nesmí svévolně zvyšovat ceny, rozhodl německý soud

Netflix nesmí svévolně zvyšovat ceny, rozhodl německý soud
, , aktualita
Netflix za svou existenci několikrát navýšil ceny předplatného, nemusel přitom své rozhodnutí odůvodnit. To se nelíbilo německé spotřebitelské organizaci, která podala stížnost k soudu. A uspěla.
K oblíbeným
reklama
Počet uživatelů Netflixu se dlouhodobě zvyšuje a provozovatel už několikrát přistoupil ke zdražení předplatného – naposledy vloni, kdy se zvýšení cen dotklo i řady evropských zemí. Zatímco české ceny zůstaly stejné, předplatitelé v sousedním Německu takové štěstí neměli. Cena středního tarifu, který obsahuje videa v HD rozlišení a podporu dvou zařízení, vzrostla z 10,99 na 11,99 eur. Nejvyšší tarif nabízející videa v Ultra HD s lepší kvalitou zvuku a možnost přehrávání až na čtyřech zařízeních zároveň zdražil ze 13,99 na 15,99 eur. Beze změny tedy zůstal pouze základní tarif, který nadále stojí 7,99 eur.
 
 
Na zdražení zareagovala německá spotřebitelská organizace Verbraucherzentrale Bundesverband, která podala stížnost soudu. Nelíbilo se jí, že Netflix může cenu zvýšit kdykoliv se mu zachce a bez zdůvodnění. V obchodních podmínkách se totiž nachází bod, který zní: „Naše nabídka předplatného a ceny za službu Netflix se mohou čas od času změnit.“ Vyšší krajský soud v Berlíně vydal v březnu rozsudek, podle kterého Netflix nesmí zvýšit bez zdůvodnění. Pádným důvodem ke zdražení by mohly být třeba prokazatelně zvýšené náklady na provoz. Americká společnost neuspěla ani s argumentem, že zákazníky o zvýšení cen informuje minimálně 30 dnů předem a nabízí jim možnost zrušení předplatného, pokud s novými cenami nesouhlasí.
Rozsudek berlínského soudu ještě není pravomocný, Netflix proto má možnost se odvolat. A podle dostupných informací již společnost chystá právní kroky. V případě neúspěchu by se příští zdražení mohlo pro Netflix stát obtížnější. A zároveň by rozsudek mohl ovlivnit i další online služby, které fungují na bázi předplatného.  Připomeňme, že Netflix investuje obrovské sumy do obsahu z vlastní produkce a ke zdražení předplatného přistoupí přibližně každé dva roky. Loňská vlna zvyšování cen se týkala především západoevropských trhů, nikoliv zemí s menší kupní sílou. Ve vybraných regionech navíc společnost spustila superlevný tarif obsahující pouze přístup z mobilního zařízení, ale vyjde v přepočtu na méně než stokorunu měsíčně.
 
Zdroj: Heise.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář