www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu

Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu
, , aktualita
Některé trhy jsou na cenu streamovacích služeb citlivější než jiné, a proto Netflix zkouší zavést ještě levnější plány předplatného svých služeb. Tentokrát půjde o možnost přehrávat obsah jen na mobilních zařízeních.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služba Netflix začala testovat levnější model předplatného na některých cenově citlivějších trzích. V tomto případě jde např. o Malajsii, kde byl doposud nejlevnější plán Basic za RM 33 (zhruba 180 Kč měsíčně). Ten dovoluje přehrávat video v SD kvalitě na jednom zařízení. Vedle toho se zde ale objevil nový plán Mobile, který vyjde dokonce jen na RM 17, tedy jen něco málo přes 90 Kč za měsíc. V tomto případě je možné rovněž přehrávat maximálně SD video, ale jen na jednom zařízení, kterým by měl být smartphone (o tabletech nepadla řeč, takže není jasné, zda bude v systému kontrola velikosti úhlopříčky).
 
Netflix logo
 
Zatím jde o testovací provoz, takže není jasné, zda se podobný plán objeví i v jiných částech světa (hovoří se, že podobně tak to běží ještě v některých jiných zemích). S tím, jak rostou úhlopříčky telefonů a více lidí sleduje videa na telefonech, by se to mnohým hodilo. Na druhou stranu nemálo z nich by v podstatě ušetřilo polovinu peněz, aniž by došlo k jakémukoli omezení (na telefonu to sledují v SD kvalitě už dnes), což by se Netflixu asi moc nelíbilo. Netflix má k dnešku 137 platících uživatelů, přičemž 79 milionů je v USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+ Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+ Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+
Do startu služby pro streamování videa Disney+ sice zbývá více než půl roku, ale už nyní byl zveřejněn kompletní seznam filmů a seriálů, které na diváky čekají. Nejzajímavější je samozřejmě část s originály, které se exkluzivně objeví v Disney+.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně? Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně?
Cesta žlutého cirkusu Dana Přibáně skončila. Do kin zamířil poslední díl série, který ukončil putování žlutých Trabantů příjezdem do Prahy, kde je uvítala kvanta fanoušků. Jaký je však tento poslední film, na to se podívá naše recenze.
18.4.2019, recenze, Milan Šurkala
Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu
Před pár týdny představené soundbary Samsung HW-Q70R a HW-Q60R už velmi brzy zamíří do českých obchodů. Tuzemské zastoupení nyní potvrdilo, kdy a za kolik si první letošní modely budeme moct zakoupit.
15.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik