Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu

16.11.2018, Milan Šurkala, aktualita
Některé trhy jsou na cenu streamovacích služeb citlivější než jiné, a proto Netflix zkouší zavést ještě levnější plány předplatného svých služeb. Tentokrát půjde o možnost přehrávat obsah jen na mobilních zařízeních.
Streamovací služba Netflix začala testovat levnější model předplatného na některých cenově citlivějších trzích. V tomto případě jde např. o Malajsii, kde byl doposud nejlevnější plán Basic za RM 33 (zhruba 180 Kč měsíčně). Ten dovoluje přehrávat video v SD kvalitě na jednom zařízení. Vedle toho se zde ale objevil nový plán Mobile, který vyjde dokonce jen na RM 17, tedy jen něco málo přes 90 Kč za měsíc. V tomto případě je možné rovněž přehrávat maximálně SD video, ale jen na jednom zařízení, kterým by měl být smartphone (o tabletech nepadla řeč, takže není jasné, zda bude v systému kontrola velikosti úhlopříčky).
 
Netflix logo
 
Zatím jde o testovací provoz, takže není jasné, zda se podobný plán objeví i v jiných částech světa (hovoří se, že podobně tak to běží ještě v některých jiných zemích). S tím, jak rostou úhlopříčky telefonů a více lidí sleduje videa na telefonech, by se to mnohým hodilo. Na druhou stranu nemálo z nich by v podstatě ušetřilo polovinu peněz, aniž by došlo k jakémukoli omezení (na telefonu to sledují v SD kvalitě už dnes), což by se Netflixu asi moc nelíbilo. Netflix má k dnešku 137 platících uživatelů, přičemž 79 milionů je v USA.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama