www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu

Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu
, , aktualita
Některé trhy jsou na cenu streamovacích služeb citlivější než jiné, a proto Netflix zkouší zavést ještě levnější plány předplatného svých služeb. Tentokrát půjde o možnost přehrávat obsah jen na mobilních zařízeních.
reklama
Streamovací služba Netflix začala testovat levnější model předplatného na některých cenově citlivějších trzích. V tomto případě jde např. o Malajsii, kde byl doposud nejlevnější plán Basic za RM 33 (zhruba 180 Kč měsíčně). Ten dovoluje přehrávat video v SD kvalitě na jednom zařízení. Vedle toho se zde ale objevil nový plán Mobile, který vyjde dokonce jen na RM 17, tedy jen něco málo přes 90 Kč za měsíc. V tomto případě je možné rovněž přehrávat maximálně SD video, ale jen na jednom zařízení, kterým by měl být smartphone (o tabletech nepadla řeč, takže není jasné, zda bude v systému kontrola velikosti úhlopříčky).
 
Netflix logo
 
Zatím jde o testovací provoz, takže není jasné, zda se podobný plán objeví i v jiných částech světa (hovoří se, že podobně tak to běží ještě v některých jiných zemích). S tím, jak rostou úhlopříčky telefonů a více lidí sleduje videa na telefonech, by se to mnohým hodilo. Na druhou stranu nemálo z nich by v podstatě ušetřilo polovinu peněz, aniž by došlo k jakémukoli omezení (na telefonu to sledují v SD kvalitě už dnes), což by se Netflixu asi moc nelíbilo. Netflix má k dnešku 137 platících uživatelů, přičemž 79 milionů je v USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+ Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+
Ve specifikaci letošních televizorů od Samsungu už nenajdeme informaci o HDR+. To nemusí znamenat, že aktuální modely o tuto funkci přišly, ale zkratka se mohla zákazníkům plést s formátem HDR10+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Loewe chystá televize Bild 1 v nových úhlopříčkách Loewe chystá televize Bild 1 v nových úhlopříčkách
Na fóru Loewe prosákly informace o dvou připravovaných modelech 4K LCD TV z řady Bild 1. Potěší především zájemce o menší televize, nabídnou totiž úhlopříčky 43" a 49". Na trh by se měly dostat v dubnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix a Marvel rozvazují spolupráci, důvodem je Disney+ Netflix a Marvel rozvazují spolupráci, důvodem je Disney+
Seriály z produkce Netflixu, které vznikaly ve spolupráci s Marvelem, definitivně končí. Jako poslední vyjde třetí série Jessicy Jones. Není pochyb o tom, že hlavním důvodem bude vlastní streamovací služba, kterou spustí Disney.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Panasonic LCD TV se nebojí HDR10+ ani Dolby Vision Nové Panasonic LCD TV se nebojí HDR10+ ani Dolby Vision
Pro rok 2019 si Panasonic přichystal čtyři nové řady LCD TV se 4K HDR. Nalezneme je v řadách GX940, GX900, GX800 a GX700 s úhlopříčkami 40" až 75". Nejvyšší model využívá obnovovací frekvenci 100 Hz a procesor HCX Pro Intelligent.
19.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic zdvojnásobil svou nabídku OLED TV Panasonic zdvojnásobil svou nabídku OLED TV
Zatímco vloni nabízel Panasonic televizory s OLED pouze ve dvou řadách, pro rok 2019 přichystal rovnou čtyři – GZ2000, GZ1500, GZ1000 a GZ950. Všechny modely podporují zároveň HDR10+ a Dolby Vision, nechybí ani Dolby Atmos.
18.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik