www.tvfreak.cz
>
>

Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu

Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu
, , aktualita
Některé trhy jsou na cenu streamovacích služeb citlivější než jiné, a proto Netflix zkouší zavést ještě levnější plány předplatného svých služeb. Tentokrát půjde o možnost přehrávat obsah jen na mobilních zařízeních.
reklama
Streamovací služba Netflix začala testovat levnější model předplatného na některých cenově citlivějších trzích. V tomto případě jde např. o Malajsii, kde byl doposud nejlevnější plán Basic za RM 33 (zhruba 180 Kč měsíčně). Ten dovoluje přehrávat video v SD kvalitě na jednom zařízení. Vedle toho se zde ale objevil nový plán Mobile, který vyjde dokonce jen na RM 17, tedy jen něco málo přes 90 Kč za měsíc. V tomto případě je možné rovněž přehrávat maximálně SD video, ale jen na jednom zařízení, kterým by měl být smartphone (o tabletech nepadla řeč, takže není jasné, zda bude v systému kontrola velikosti úhlopříčky).
 
Netflix logo
 
Zatím jde o testovací provoz, takže není jasné, zda se podobný plán objeví i v jiných částech světa (hovoří se, že podobně tak to běží ještě v některých jiných zemích). S tím, jak rostou úhlopříčky telefonů a více lidí sleduje videa na telefonech, by se to mnohým hodilo. Na druhou stranu nemálo z nich by v podstatě ušetřilo polovinu peněz, aniž by došlo k jakémukoli omezení (na telefonu to sledují v SD kvalitě už dnes), což by se Netflixu asi moc nelíbilo. Netflix má k dnešku 137 platících uživatelů, přičemž 79 milionů je v USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nové LG OLED i LCD TV budou mít certifikaci „WiSA Ready“ Nové LG OLED i LCD TV budou mít certifikaci „WiSA Ready“
LG jako první významný výrobce nabídne televizory, které prošly certifikací aliance WiSA. Po dokoupení příslušenství tedy OLED TV i vybrané LCD TV pro rok 2019 zvládnou bezdrátový přenos vysoce kvalitního zvuku v tomto standardu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Japan OLED ukázal tištěné OLED displeje pro různé účely Japan OLED ukázal tištěné OLED displeje pro různé účely
Japan OLED, společný podnik Sony a Panasonicu, se pochlubil několika prototypy OLED panelů vyrobených pomocí tisku. Jedná se o televizor, počítačový monitor, ale i displeje pro použití v automobilech či chytrých domácnostech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo přidá svým Blu-ray přehrávačům podporu HDR10+ Oppo přidá svým Blu-ray přehrávačům podporu HDR10+
Oppo sice ukončilo výrobu a vývoj nových produktů, ale pokračuje v brilantní poprodejní podpoře. Během několika týdnů by měla na modely UHD Blu-ray přehrávačů dorazit aktualizace přidávající podporu HDR10+.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Prosincové novinky v O2 TV: vylepšené HBO OD a vánoční sekce Prosincové novinky v O2 TV: vylepšené HBO OD a vánoční sekce
Zákazníci O2 TV se mohou těšit na rozšířenou nabídku obsahu ve službě HBO On Demand. Kromě toho se v O2 Videotéce objevila nová sekce obsahující nejoblíbenější vánoční filmy. Připravena je také bezplatná ochutnávka dvou programů.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tom Cruise bojuje proti vyhlazování videa u TV Tom Cruise bojuje proti vyhlazování videa u TV
Moderní televize mají funkci vyhlazování obrazu, který pak působí mnohem plynuleji. Zatímco některému typu obsahu to prospívá, mnohé to docela ničí. A Tom Cruise nám k tomu řekl svůj kritický názor. Anketa: Jakou snímkovací frekvenci chcete vy?
7.12.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů