www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix nejspíš přestává omezovat kvalitu videa v Evropě

Netflix nejspíš přestává omezovat kvalitu videa v Evropě
, , aktualita
Podle informací přímo od uživatelů přestává Netflix s omezováním datového toku u svých videí, které zavedl v březnu na žádost EU. Hlavně předplatitelé s nejvyšším tarifem si stěžovali, že snížení kvality obrazu mělo výrazný vliv na kvalitu obrazu.
K oblíbeným
reklama
Netflix byl prvním velkým poskytovatelem, který ve druhé polovině března omezil datový tok videí v Evropě. Reagoval tak na žádost orgánů EU, které se obávaly přetížení internetové sítě. Kvůli pandemii onemocnění COVID-19 totiž naprostá většina evropských zemí zavedla opatření, která donutila značnou část obyvatelstva zůstat doma. Lidé tak využívali internet výrazně více než dříve nejen k práci a studiu, ale také zábavě. Streamované video přitom tvoří velmi výraznou část internetového provozu, jen samotný Netflix se na něm podílí z více než desetiny. Evropský komisař pro vnitřní trh a služby Thierry Breton proto hned v polovině března začal jednat s CEO Netflixu Reedem Hastingsem.
 
 
Netflix se rozhodl na požadavky EU rychle zareagovat snížením datového toku, zatímco rozlišení videa ponechal beze změny. Přesto uživatelé zaznamenali zhoršenou kvalitu videa, třeba vznik rušivých artefaktů. Asi vůbec nejvíce se omezení dotkla předplatitelů s nejvyšším balíčkem, který zahrnuje obsah ve 4K HDR. Někteří si stěžovali, že i přes výrazně horší kvalitu videa platili stále stejný poplatek, naopak Netflix díky omezenému datovému toku ušetřil náklady. Zdá se ovšem, že nejhorší vlna omezení spojená s pandemií nového typu koronaviru je již za námi a internetové připojení v Evropě nezaznamenalo žádné výrazné potíže. Proto můžeme očekávat, že poskytovatelé začnou kvalitu videí opět vracet na původní hodnoty. Mezi prvními opět zareagoval Netflix, který podle uživatelů již streamuje videa s datovým tokem přes 15 Mbit/s.
 
Netflix prozatím nevydal oficiální prohlášení, ve kterém by potvrzoval, že opatření plošně zrušil. Někteří odborníci již od počátku považovali omezení datového toku za zbytečné. Byl mezi nimi operátor Deutsche Telekom, pod který spadá i český T-Mobile. Připomeňme, že Netflixu se koronavirová krize dotkla i v dalších ohledech. Společnost sice musela přerušit produkci většiny svých filmů a seriálů, ale zároveň zažila obrovský nárůst počtu předplatitelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik