www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix nejspíš přestává omezovat kvalitu videa v Evropě

Netflix nejspíš přestává omezovat kvalitu videa v Evropě
, , aktualita
Podle informací přímo od uživatelů přestává Netflix s omezováním datového toku u svých videí, které zavedl v březnu na žádost EU. Hlavně předplatitelé s nejvyšším tarifem si stěžovali, že snížení kvality obrazu mělo výrazný vliv na kvalitu obrazu.
K oblíbeným
reklama
Netflix byl prvním velkým poskytovatelem, který ve druhé polovině března omezil datový tok videí v Evropě. Reagoval tak na žádost orgánů EU, které se obávaly přetížení internetové sítě. Kvůli pandemii onemocnění COVID-19 totiž naprostá většina evropských zemí zavedla opatření, která donutila značnou část obyvatelstva zůstat doma. Lidé tak využívali internet výrazně více než dříve nejen k práci a studiu, ale také zábavě. Streamované video přitom tvoří velmi výraznou část internetového provozu, jen samotný Netflix se na něm podílí z více než desetiny. Evropský komisař pro vnitřní trh a služby Thierry Breton proto hned v polovině března začal jednat s CEO Netflixu Reedem Hastingsem.
 
 
Netflix se rozhodl na požadavky EU rychle zareagovat snížením datového toku, zatímco rozlišení videa ponechal beze změny. Přesto uživatelé zaznamenali zhoršenou kvalitu videa, třeba vznik rušivých artefaktů. Asi vůbec nejvíce se omezení dotkla předplatitelů s nejvyšším balíčkem, který zahrnuje obsah ve 4K HDR. Někteří si stěžovali, že i přes výrazně horší kvalitu videa platili stále stejný poplatek, naopak Netflix díky omezenému datovému toku ušetřil náklady. Zdá se ovšem, že nejhorší vlna omezení spojená s pandemií nového typu koronaviru je již za námi a internetové připojení v Evropě nezaznamenalo žádné výrazné potíže. Proto můžeme očekávat, že poskytovatelé začnou kvalitu videí opět vracet na původní hodnoty. Mezi prvními opět zareagoval Netflix, který podle uživatelů již streamuje videa s datovým tokem přes 15 Mbit/s.
 
Netflix prozatím nevydal oficiální prohlášení, ve kterém by potvrzoval, že opatření plošně zrušil. Někteří odborníci již od počátku považovali omezení datového toku za zbytečné. Byl mezi nimi operátor Deutsche Telekom, pod který spadá i český T-Mobile. Připomeňme, že Netflixu se koronavirová krize dotkla i v dalších ohledech. Společnost sice musela přerušit produkci většiny svých filmů a seriálů, ale zároveň zažila obrovský nárůst počtu předplatitelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik