www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix díky pandemii zvýšil počet diváků o 15,8 milionu

Netflix díky pandemii zvýšil počet diváků o 15,8 milionu
, , aktualita
Streamovací služba Netflix zveřejnila výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí roku 2020. Tam jsme se dozvěděli i to, že se počet předplatitelů zvýšil o 15,8 milionů, což je dvakrát tolik, než se původně čekalo.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie projevuje různě. Zatímco některá průmyslová odvětví takřka zlikvidovala a snížil se dramaticky prodej některých produktů (např. fotoaparáty v USA klesly o 64 % a jsou tak třetí nejvíce zasaženou kategorií), jiným to zase pomohlo. Streamovací služby patří k těm šťastnějším, neboť lidé kvůli omezení pohybu sedí doma a obvykle sledují televizi nebo právě různé streamovací služby. Netflix tak ještě před pandemií předpokládal, že se za Q1/20 zvýší počet uživatelů o 7 až 8 milionů, nicméně ve skutečnosti šlo o 15,77 milionu nových předplatitelů, což je 22,8% meziroční nárůst. Celkový počet lidí tak nyní dosáhl hodnoty 182,86 milionu lidí (za čtvrt roku se tak počet zvýšil o 9,3 %). Pro příští čtvrtletí se předpokládá nárůst o 7,5 milionu, nicméně Netflix sám přiznává a varuje, že toto číslo může být výrazně odlišné s tím, jak se různé země odhodlají rušit omezení vycházení a rozsah karantén.
 
Netflix logo
 
Netflix dále přiznává, že změny kurzu dolaru negativně ovlivňují zahraniční příjmy (např. jen v Brazílii se změna kurzu realu k dolaru promítla ve 25% poklesu). Snížil počty technologických inovací a zavádí jen ty, u kterých vidí větší smysl a užitečnost vzhledem k situaci, což bylo např. vylepšení rodičovské kontroly. Do uživatelské podpory bylo nabráno 2000 nových zaměstnanců (pracujících vzdáleně) a zastaveno bylo téměř veškeré natáčení. Pracuje jen omezené množství týmů v Koreji a na Islandu.
 
Pokud jde o finance, Netflix měl za poslední čtvrtletí příjmy ve výši 5,77 mld. USD, což je meziročně (proti Q1/19) nárůst o 27,6 % a proti minulému čtvrtletí (Q4/19) pak o 5,5 %. Především se ale výrazně zvýšil zisk, a to na 958 mil. USD, takže provozní marže činí velmi slušných 16,6 %. V minulém čtvrtletí i před rokem to přitom bylo shodně 459 mil. USD. Čistý zisk je pak 709 mil. USD. Vedle většího počtu předplatitelů a příjmů se v tom projevil koronavir i opačně, a to snížením výdajů, protože se téměř úplně přestalo natáčet.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala