www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Netflix má 34 nominací na Zlatý glóbus, Apple tři

Netflix má 34 nominací na Zlatý glóbus, Apple tři
, , aktualita
Streamovací služby mají čím dál tím kvalitnější vlastní obsah. Získávají známé herce i režiséry, a tak není divu, že Netflix zazářil na letošních nominacích na Zlatý glóbus se 34 kousky. Také úplný nováček Apple TV+ dosáhl na tři nominace.
K oblíbeným
reklama
Zavedená filmová studia mají ve streamovacích službách velkou konkurenci. Ty původně přebíraly licence na jejich obsah, ale v rámci konkurenčního boje přichází se stále větším množstvím vlastního obsahu a jeho kvalita nebývá vůbec špatná. Ostatně nominace na prestižní ocenění mluví za vše. Letošnímu Zlatému glóbu tak dominuje streamovací služba Netflix, která má hned 34 nominací, 17 pro filmy a 17 pro seriály. Dařilo se zejména filmům The Irishman, Marriage Story a The Two Popes, které okupují tři z pěti prvních příček.
 
Netflix logo
 
The Irishman dostal 5 nominací pro nejlepší drama, režiséra (Martin Scorcese), scénář a herce (Al Pacino i Joe Pesci). Marriage Story má dokonce 6 nominací na nejlepší drama, herce a herečky (Scarlett Johansson, Adam Driver a Laura Dern), nejlepší režii (Noah Baumbach) a rovněž nejlepší scénář. The Two Popes si odneslo nominace na nejlepší drama, herce (Jonathan Pryce), herce ve vedlejší roli (Anthony Hopkins) a scénář. Film Dolemite Is My Name byl nominován v kategorii nejlepšího muzikálu nebo komedie i za herce v této kategorii (Eddie Murphy). 
 
Pokud jde o seriálové nominace, Unbelievable si bere 4 nominace na nejlepší minisérii a herce v hlavních rolích (Kaitlyn Dever, Merritt Wever) i ve vedlejší (Toni Collette). Dařilo se i seriálu The Crown, ten byl nominován na nejlepší seriál v kategorii drama, na herečku (Olivia Colman) i herce (Tobias Menzies) a herečku ve vedlejší roli (Helena Bonham Carter). The Kominsky Method je nominován na nejlepší hudební nebo komediální seriál, na herce (Michael Douglas) a herce ve vedlejší roli (Alan Arkin). Na nejlepší seriál v této kategorii je nominován také seriál The Politician, který si odnáší i nominaci na nejlepšího herce pro Bena Platta. Podobně se tak stalo i pro Paula Rudda (Living With Yourself).
 
Na nejlepší herečky v seriálech byla nominována Christina Applegate (Dead to Me) a Natasha Lyonne (Russian Doll). Nakonec tu máme ještě nejlepšího herce v minisérii, na kterou byl nominován Sacha Baron Cohen (The Spy). Zajímavostí je, že zatímco Netflix bral 34 nominací, je to více než dvojnásobek toho, co bralo Sony Pictures a HBO. Apple TV+, který je nováčkem a začal vysílat teprve 1. listopadu, dosáhl na tři nominace, všechny se seriálem The Morning Show (ze seriál a herečky Jennifer Aniston a Reese Witherspoon).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik