www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Netflix má 34 nominací na Zlatý glóbus, Apple tři

Netflix má 34 nominací na Zlatý glóbus, Apple tři
, , aktualita
Streamovací služby mají čím dál tím kvalitnější vlastní obsah. Získávají známé herce i režiséry, a tak není divu, že Netflix zazářil na letošních nominacích na Zlatý glóbus se 34 kousky. Také úplný nováček Apple TV+ dosáhl na tři nominace.
K oblíbeným
reklama
Zavedená filmová studia mají ve streamovacích službách velkou konkurenci. Ty původně přebíraly licence na jejich obsah, ale v rámci konkurenčního boje přichází se stále větším množstvím vlastního obsahu a jeho kvalita nebývá vůbec špatná. Ostatně nominace na prestižní ocenění mluví za vše. Letošnímu Zlatému glóbu tak dominuje streamovací služba Netflix, která má hned 34 nominací, 17 pro filmy a 17 pro seriály. Dařilo se zejména filmům The Irishman, Marriage Story a The Two Popes, které okupují tři z pěti prvních příček.
 
Netflix logo
 
The Irishman dostal 5 nominací pro nejlepší drama, režiséra (Martin Scorcese), scénář a herce (Al Pacino i Joe Pesci). Marriage Story má dokonce 6 nominací na nejlepší drama, herce a herečky (Scarlett Johansson, Adam Driver a Laura Dern), nejlepší režii (Noah Baumbach) a rovněž nejlepší scénář. The Two Popes si odneslo nominace na nejlepší drama, herce (Jonathan Pryce), herce ve vedlejší roli (Anthony Hopkins) a scénář. Film Dolemite Is My Name byl nominován v kategorii nejlepšího muzikálu nebo komedie i za herce v této kategorii (Eddie Murphy). 
 
Pokud jde o seriálové nominace, Unbelievable si bere 4 nominace na nejlepší minisérii a herce v hlavních rolích (Kaitlyn Dever, Merritt Wever) i ve vedlejší (Toni Collette). Dařilo se i seriálu The Crown, ten byl nominován na nejlepší seriál v kategorii drama, na herečku (Olivia Colman) i herce (Tobias Menzies) a herečku ve vedlejší roli (Helena Bonham Carter). The Kominsky Method je nominován na nejlepší hudební nebo komediální seriál, na herce (Michael Douglas) a herce ve vedlejší roli (Alan Arkin). Na nejlepší seriál v této kategorii je nominován také seriál The Politician, který si odnáší i nominaci na nejlepšího herce pro Bena Platta. Podobně se tak stalo i pro Paula Rudda (Living With Yourself).
 
Na nejlepší herečky v seriálech byla nominována Christina Applegate (Dead to Me) a Natasha Lyonne (Russian Doll). Nakonec tu máme ještě nejlepšího herce v minisérii, na kterou byl nominován Sacha Baron Cohen (The Spy). Zajímavostí je, že zatímco Netflix bral 34 nominací, je to více než dvojnásobek toho, co bralo Sony Pictures a HBO. Apple TV+, který je nováčkem a začal vysílat teprve 1. listopadu, dosáhl na tři nominace, všechny se seriálem The Morning Show (ze seriál a herečky Jennifer Aniston a Reese Witherspoon).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala