Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu

11.9.2019, Milan Šurkala, aktualita
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
Na trhu streamovacích služeb je pěkně nabito. K zavedeným značkám, jako jsou Netflix, Amazon Prime a další, mají přibýt další. Hodně se čekalo zejména na Disney+ a Apple TV+. A právě Apple TV+ byla včera představena. Ta bude spuštěna 1. listopadu a můžeme se na ni těšit ve více než 100 zemích po celém světě. Velkým překvapením je zejména cena. Zatímco např. za Netflix Premium, který lze sdílet se 4 lidmi, se platí $15,99 měsíčně, Apple TV+ s rodinným sdílením (tedy sdílením až mezi 6 lidmi) je za pouhých $4,99 za měsíc. To je skoro zadarmo. Pokud by předplatné využilo opravdu až 6 lidí, dostali bychom se totiž na cenu $0,83 za jednoho.
 
Apple TV+ Morning Show
 
Nyní se možná ptáte, kde je ale háček. Ten tkví v tom, co vše bude na streamovací službě nabízeno. Podle tiskové zprávy to vypadá, že zde bude jen exkluzivní obsah, tedy jen to, co Apple sám natočil. Nebude tak platit za licence jiných studií, ale jen náklady za vlastní natáčení, což by vysvětlovalo tak nízkou cenu (platby za licence jiným vydavatelstvím lámou kosti všem streamovacím službám, proto třeba v budoucnu nebudou na Netflixu superdrazí Přátelé). Na druhou stranu to značně omezuje to, co vlastně na Apple TV+ bude možné zhlédnout a v podstatě tu nebude žádný známý film. Alespoň zatím to nevypadá, že by měl být.
 
Apple TV+ už nyní oznamuje několik vlastních seriálů, které vyprodukoval, a na které se lze těšit. O Morning Show s Jeniffer Aniston a Reese Witherspoon jsme už mluvili, nyní se hovořilo např. o seriálu See. Ten je posazen do doby 600 let v budoucnosti, kdy agresivní virus zdecimoval lidstvo a přeživší ztratili zrak. V seriálu si zahraje dnes velmi populární Jason Momoa nebo Alfre Woodard. Dalšími seriály bude Dickinson, For All Mankind a jiné.
 
Apple TV+ bude k dispozici pro iPhone, iPad, Apple TV a iPod touch, velmi brzy také i pro macOS Catalina. Tím to ale nekončí a aplikace pro streamování se dostane i na vybrané chytré televize Samsungu a očekávat je mohou i platformy Amazon Fire TV, LG, Roku, Sony a VIZIO, V neposlední řadě poběží i na webovém rozhraní na tv.apple.com. Ti, kteří si od 10. září koupí nový iPhone, iPad, Apple TV, Mac nebo iPod touch, dostanou roční předplatné zdarma.
 
Zdroj: apple.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.