www.tvfreak.cz
>
>
>

Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu

Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
, , aktualita
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
K oblíbeným
reklama
Na trhu streamovacích služeb je pěkně nabito. K zavedeným značkám, jako jsou Netflix, Amazon Prime a další, mají přibýt další. Hodně se čekalo zejména na Disney+ a Apple TV+. A právě Apple TV+ byla včera představena. Ta bude spuštěna 1. listopadu a můžeme se na ni těšit ve více než 100 zemích po celém světě. Velkým překvapením je zejména cena. Zatímco např. za Netflix Premium, který lze sdílet se 4 lidmi, se platí $15,99 měsíčně, Apple TV+ s rodinným sdílením (tedy sdílením až mezi 6 lidmi) je za pouhých $4,99 za měsíc. To je skoro zadarmo. Pokud by předplatné využilo opravdu až 6 lidí, dostali bychom se totiž na cenu $0,83 za jednoho.
 
Apple TV+ Morning Show
 
Nyní se možná ptáte, kde je ale háček. Ten tkví v tom, co vše bude na streamovací službě nabízeno. Podle tiskové zprávy to vypadá, že zde bude jen exkluzivní obsah, tedy jen to, co Apple sám natočil. Nebude tak platit za licence jiných studií, ale jen náklady za vlastní natáčení, což by vysvětlovalo tak nízkou cenu (platby za licence jiným vydavatelstvím lámou kosti všem streamovacím službám, proto třeba v budoucnu nebudou na Netflixu superdrazí Přátelé). Na druhou stranu to značně omezuje to, co vlastně na Apple TV+ bude možné shlédnout a v podstatě tu nebude žádný známý film. Alespoň zatím to nevypadá, že by měl být.
 
Apple TV+ už nyní oznamuje několik vlastních seriálů, které vyprodukoval, a na které se lze těšit. O Morning Show s Jeniffer Aniston a Reese Witherspoon jsme už mluvili, nyní se hovořilo např. o seriálu See. Ten je posazen do doby 600 let v budoucnosti, kdy agresivní virus zdecimoval lidstvo a přeživší ztratili zrak. V seriálu si zahraje dnes velmi populární Jason Momoa nebo Alfre Woodard. Dalšími seriály bude Dickinson, For All Mankind a jiné.
 
Apple TV+ bude k dispozici pro iPhone, iPad, Apple TV a iPod touch, velmi brzy také i pro macOS Catalina. Tím to ale nekončí a aplikace pro streamování se dostane i na vybrané chytré televize Samsungu a očekávat je mohou i platformy Amazon Fire TV, LG, Roku, Sony a VIZIO, V neposlední řadě poběží i na webovém rozhraní na tv.apple.com. Ti, kteří si od 10. září koupí nový iPhone, iPad, Apple TV, Mac nebo iPod touch, dostanou roční předplatné zdarma.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik