www.tvfreak.cz
>
>
>

Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu

Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
, , aktualita
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
K oblíbeným
reklama
Na trhu streamovacích služeb je pěkně nabito. K zavedeným značkám, jako jsou Netflix, Amazon Prime a další, mají přibýt další. Hodně se čekalo zejména na Disney+ a Apple TV+. A právě Apple TV+ byla včera představena. Ta bude spuštěna 1. listopadu a můžeme se na ni těšit ve více než 100 zemích po celém světě. Velkým překvapením je zejména cena. Zatímco např. za Netflix Premium, který lze sdílet se 4 lidmi, se platí $15,99 měsíčně, Apple TV+ s rodinným sdílením (tedy sdílením až mezi 6 lidmi) je za pouhých $4,99 za měsíc. To je skoro zadarmo. Pokud by předplatné využilo opravdu až 6 lidí, dostali bychom se totiž na cenu $0,83 za jednoho.
 
Apple TV+ Morning Show
 
Nyní se možná ptáte, kde je ale háček. Ten tkví v tom, co vše bude na streamovací službě nabízeno. Podle tiskové zprávy to vypadá, že zde bude jen exkluzivní obsah, tedy jen to, co Apple sám natočil. Nebude tak platit za licence jiných studií, ale jen náklady za vlastní natáčení, což by vysvětlovalo tak nízkou cenu (platby za licence jiným vydavatelstvím lámou kosti všem streamovacím službám, proto třeba v budoucnu nebudou na Netflixu superdrazí Přátelé). Na druhou stranu to značně omezuje to, co vlastně na Apple TV+ bude možné shlédnout a v podstatě tu nebude žádný známý film. Alespoň zatím to nevypadá, že by měl být.
 
Apple TV+ už nyní oznamuje několik vlastních seriálů, které vyprodukoval, a na které se lze těšit. O Morning Show s Jeniffer Aniston a Reese Witherspoon jsme už mluvili, nyní se hovořilo např. o seriálu See. Ten je posazen do doby 600 let v budoucnosti, kdy agresivní virus zdecimoval lidstvo a přeživší ztratili zrak. V seriálu si zahraje dnes velmi populární Jason Momoa nebo Alfre Woodard. Dalšími seriály bude Dickinson, For All Mankind a jiné.
 
Apple TV+ bude k dispozici pro iPhone, iPad, Apple TV a iPod touch, velmi brzy také i pro macOS Catalina. Tím to ale nekončí a aplikace pro streamování se dostane i na vybrané chytré televize Samsungu a očekávat je mohou i platformy Amazon Fire TV, LG, Roku, Sony a VIZIO, V neposlední řadě poběží i na webovém rozhraní na tv.apple.com. Ti, kteří si od 10. září koupí nový iPhone, iPad, Apple TV, Mac nebo iPod touch, dostanou roční předplatné zdarma.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS
Společnost Huawei představila svůj první produkt s operačním systémem HarmonyOS. Je jím televize Vision TV s rozlišením 4K a spoustou technologií využívajících umělou inteligenci. Má i vyskakovací kamerku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV 8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV
Samsung chce protlačit 8K z naprostého high-endu alespoň do vyššího mainstreamu. Proto představuje svůj doposud nejmenší 8K model, QLED televizi Q900 s 55" úhlopříčkou a o něco nižší cenou než u větších modelů.
10.9.2019, aktualita, Milan Šurkala