Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně

21.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
V březnu oznámila společnost Apple, že připravuje streamovací službu Apple TV+ (Apple TV Plus). Zatím se tak nestalo, nicméně to neznamená, že by se termín neblíží. Postupně se tak na světlo světa dostávají také informace o službě. Podle uniklých informací by se nová služba měla představit do listopadu letošního roku (dá se tedy předpokládat na zářijové keynote s iPhony nebo říjnové s iPady) a hovoří se pak o ceně $9,99. To není zrovna nejméně. Netflix stojí v USA $8,99 a připravovaná služba Disney Plus bude dokonce jen za $6,99.
 
Apple TV+ logo
 
Při spuštění bude mít Apple TV+ jen několik vlastních pořadů a seriálů, jejich počet se ale bude postupně zvyšovat. Oproti Netflixu, který obvykle zveřejní celou sérii najednou, chce Apple zvolit trochu odlišnou cestu. Nové seriály by měly být obvykle uvolněny s prvními třemi epizodami, aby stačily vyvolat zájem, a poté už budou uvolňovány v týdenních intervalech. Jedním z připravovaných seriálů bude např. The Morning Show, kde si zahraje Jennifer Aniston, Steve Carrel a Reese Witherspoon. Do prvních dvou sérií Apple investoval 300 milionů USD.
 
 
Připomeňme, že Apple se hodně snaží zbavit své závislosti na prodejích iPhonů, které se stále snižují a společnost už v prodejích celosvětově padla dokonce na čtvrté místo (za Samsung, Huawei a Oppo). Služby jsou ale zlatým dolem, takže není divu, že snaží tolik protlačovat hudební streamovací službu Apple Music, předplatné novin Apple News a hraní her na Apple Arcade. Otázkou tak zůstává, zda se mu pro svou Apple TV+ podaří přesvědčit dostatek diváků a přetáhnout je od konkurenčních streamovacích služeb, jako jsou Netflix, Hulu, HBO nebo Amazon Prime.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.