Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner

, , aktualita
Ve vodách čínských e-shopu byla objevena další zajímavá novinka. Levný TV box H96 Max byl představen v upgradované verzi, která používá nový procesor Allwinner H616 místo původního Rockchipu. Nechybí ani Android 10.

H96 Max patří ke stálicím mezi cenově dostupnými TV boxy v čínských e-shopech. Zařízení, které lze poměrně snadno identifikovat podle barevného designu, se ovšem objevuje v různých variantách, které se mohou lišit po softwarové i hardwarové stránce. Na jaře jsme psali o modelu H96 Max s Androidem 10, ale nyní podle výrobce patrně přišel čas i na upgrade procesoru. Při brouzdání nabídkami internetových obchodů a tržišť tak můžete narazit na novou variantu s označením H96 Max H616. Pozorné oko pozná rozdíl hned na první pohled. Výrobce totiž pozměnil design vrchní strany, která byla rozdělena na několik částí a obsahuje méně výrazný barevný motiv. Na čelní straně zůstal stavový displej zobrazující třeba aktuální čas.
 
 
Uvnitř plastové krabičky najdeme procesor Allwinner H616, který je na trhu stále ještě čerstvou novinkou. Prozatím se objevil pouze v několika TV boxech – před pár týdny jsme psali o levném modelu X96 Mate. Tento 64bitový procesor od Allwinneru, který nahradil původní Rockchip RK3318, obsahuje čtyři jádra Cortex-A53 a grafický akcelerátor Mali G31 MP2 s podporou rozhraní OpenGL ES 3.2 i Vulkan 1.1. Výrobce tradičně nabídne hned několik paměťových variant. Základní si vystačí s 2GB RAM DDR3L a 16GB úložištěm eMMC, ale zákazník si může pár dolarů připlatit za 4GB RAM a 32GB nebo dokonce 64GB úložiště. Na boku zařízení se potom nachází ještě slot na microSD karty, který umožňuje rozšíření o dalších 64 GB.
 
Pro bezdrátové připojení lze využít dvoupásmové Wi-Fi (2,4 GHz + 5 GHz) nebo Bluetooth 4.0. Z konektorů můžeme zmínit HDMI 2.0a podporující přenos 4K videí se 60 fps, dva porty USB 2.0, Ethernet a další. Předinstalován byl operační systém Android 10 od Googlu. Ačkoliv se nejedná o verzi Android TV, nabídne přístup k široké nabídce aplikací v Google Play Store. Ve specifikacích sice najdeme podporu 4K (dokonce i 6K) videa, HDR10 a HLG, ale nečekejte, že si pustíte například filmy a seriály z Netflixu v plné kvalitě – tady narazíte na chybějící certifikaci. Naopak bez problémů bude možné na tomto TV boxu používat multimediální přehrávač Kodi. Nový H96 Max H616 je již k předobjednání v některých e-shopech za cenu začínající na asi 700 Kč bez DPH.
 


reklama
reklama