H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner

H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner
, , aktualita
Ve vodách čínských e-shopu byla objevena další zajímavá novinka. Levný TV box H96 Max byl představen v upgradované verzi, která používá nový procesor Allwinner H616 místo původního Rockchipu. Nechybí ani Android 10.
K oblíbeným
reklama
H96 Max patří ke stálicím mezi cenově dostupnými TV boxy v čínských e-shopech. Zařízení, které lze poměrně snadno identifikovat podle barevného designu, se ovšem objevuje v různých variantách, které se mohou lišit po softwarové i hardwarové stránce. Na jaře jsme psali o modelu H96 Max s Androidem 10, ale nyní podle výrobce patrně přišel čas i na upgrade procesoru. Při brouzdání nabídkami internetových obchodů a tržišť tak můžete narazit na novou variantu s označením H96 Max H616. Pozorné oko pozná rozdíl hned na první pohled. Výrobce totiž pozměnil design vrchní strany, která byla rozdělena na několik částí a obsahuje méně výrazný barevný motiv. Na čelní straně zůstal stavový displej zobrazující třeba aktuální čas.
 
 
Uvnitř plastové krabičky najdeme procesor Allwinner H616, který je na trhu stále ještě čerstvou novinkou. Prozatím se objevil pouze v několika TV boxech – před pár týdny jsme psali o levném modelu X96 Mate. Tento 64bitový procesor od Allwinneru, který nahradil původní Rockchip RK3318, obsahuje čtyři jádra Cortex-A53 a grafický akcelerátor Mali G31 MP2 s podporou rozhraní OpenGL ES 3.2 i Vulkan 1.1. Výrobce tradičně nabídne hned několik paměťových variant. Základní si vystačí s 2GB RAM DDR3L a 16GB úložištěm eMMC, ale zákazník si může pár dolarů připlatit za 4GB RAM a 32GB nebo dokonce 64GB úložiště. Na boku zařízení se potom nachází ještě slot na microSD karty, který umožňuje rozšíření o dalších 64 GB.
 
Pro bezdrátové připojení lze využít dvoupásmové Wi-Fi (2,4 GHz + 5 GHz) nebo Bluetooth 4.0. Z konektorů můžeme zmínit HDMI 2.0a podporující přenos 4K videí se 60 fps, dva porty USB 2.0, Ethernet a další. Předinstalován byl operační systém Android 10 od Googlu. Ačkoliv se nejedná o verzi Android TV, nabídne přístup k široké nabídce aplikací v Google Play Store. Ve specifikacích sice najdeme podporu 4K (dokonce i 6K) videa, HDR10 a HLG, ale nečekejte, že si pustíte například filmy a seriály z Netflixu v plné kvalitě – tady narazíte na chybějící certifikaci. Naopak bez problémů bude možné na tomto TV boxu používat multimediální přehrávač Kodi. Nový H96 Max H616 je již k předobjednání v některých e-shopech za cenu začínající na asi 700 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik