www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky

miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky
, , aktualita
„Novinkou“ příštího roku by se měly stát miniLED TV, které představí oba korejští výrobci. Samsung požádal o registraci známky „Quantum Mini LED“, LG by si dokonce rádo zaregistrovalo celou abecedu od „ALED“ po „ZLED“.
K oblíbeným
reklama
Již za pár týdnů nás výrobci televizí začnou zásobovat novinkami pro rok 2021. Zdá se, že trendem minimálně pro první polovinu roku se stanou miniLED TV. Ačkoliv se tato technologie již objevila v televizorech od TCL, dosud zůstávala okrajovou záležitostí. Nyní takové modely představí dva největší výrobci na světě – Samsung a LG. Potvrzují to i ochranné známky, které se společnosti pokoušejí zaregistrovat u příslušných úřadů. Samsung požádal o známku „Quantum Mini LED“, která značí jediné – výrobce použije podsvícení miniLED ve svých QLED TV. Dojde tedy ke spojení technologií miniLED a Quantum Dot.
 
 
Další nedávné žádosti o ochranné známky Samsungu ukazují třeba označení „AirSlim“. Ačkoliv zatím nemůžeme s úplnou jistotou potvrdit, co se pod ním ukrývá, patrně bude týkat tloušťky televizoru. QLED TV pro rok 2021 by tedy mohly být znatelně tenčí než současné modely, čímž by se výrobci mohlo podařit snížit ztrátu na konkurenční OLED TV. Očekávat můžeme také další inovace v oblasti zvuku. Konkrétně se objevila známka „Samsung Arena Sound“, která by mohla souviset s prostorovým zvukem. V tuto chvíli není jasné, zda půjde o nějakou specializovanou funkci pro sportovní utkání nebo živé koncerty.
 
V počtu nových žádostí o ochranné známky ovšem nezaostává ani konkurenční LG. Tento jihokorejský výrobce si zaregistroval více než dvě desítky názvů, které před zkratku „LED“ přidávají další písmeno – vznikla tak skoro celá abeceda počínaje „ALED“ a konče „ZLED“. Nechybí přitom ani zjevné nesmysly jako „LLED“. Výrobce si pochopitelně nežádal o již používané zkratky jako OLED nebo QLED. Některá z nových označení (např. „MLED“, „NLED“ „XLED“ či „ZLED“) by jihokorejský výrobce mohl skutečně použít pro chystané miniLED TV nebo jinou budoucí technologii.
 
 

QNED TV od Samsungu nebo LG?

 
Mezitím také probíhá boj o ochrannou známku „QNED“. Tento název si totiž chce zaregistrovat jak LG (žádost ze září 2020), tak Samsung (žádost z října 2020). Příslušné úřady zatím nerozhodly, komu a zda vůbec někomu tuto ochrannou známku přiklepnou. Připomeňme, že jako QNED bývají označovány panely, které nahrazují OLED emitory modrého světla používané v QD-OLED, a to LED nanorody ze sloučeniny nitrid galia. LG požádalo také o podobné ochranné známky „NQED“ a „QNLED“.
 
Zdroj: 4kfilme.de (1, 2), WIPO.int


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik