Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4

22.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Marvel Studios si chystají další fázi svých komiksů. Čtvrtá fáze (Phase 4) se chystá na příští rok a na Comic-Conu bylo už i oznámeno, jakých filmů se dočkáme, kdy to bude a také kdo v nich bude hrát.
Poslední Avengers: Endgame částečně spolu s novým Spidermanem zakončili první ságu komiksových filmů od Marvel Studios, které se dělila na tři fáze. To ale rozhodně neznamená konec komiksů tohoto studia, právě naopak. Už se horečnatě pracuje na další fázi (Phase 4), o níž nám na Comic-Conu v San Diegu prozradil pár údajů šéf MCU, Kevin Feige. Na nové filmy si však chvilku počkáme. Zatímco dosud to bylo několik filmů MCU ročně, nyní přichází téměř roční pauza.
 
Black Widow
 
Prvním snímkem, kterým bude celá Phase 4 odstartována, je Black Widow. Přestože postava Natashy Romanoff skončila, Marvel jí konečně dopřál svůj vlastní film, který se bude odehrávat ještě před dějem Endgame. Zahraje si tu tak Scarlett Johansson, dále Florence Pugh, David Harbour, Rachel Weisz, OT Fagbenle a o režii se postará Cate Shortland. Tento film by se v kinech měl objevit 1. května 2020.
 
6. listopadu 2020 se můžeme těšit na The Eternals. Režii bude mít na starosti Chloé Zhao a najdeme zde spoustu zajímavých hereckých jmen, např. si tu zahraje Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Salma Hayek, Lia McHugh a Don Lee. 12. února 2021 přijde do kin Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings, kde se objeví Simu Lu, Tony Leung a Awkwafina.
 
Dalším filmem bude Doctor Strange in the Multiverse of Madness, který se objeví 7. května 2021, režie připadla Scottu Derricksonovi a zahraje si tu Benedict Cumberbatch a Elizabeth Olsen. O půl roku později, 5. listopadu 2021 se objeví další díl Thora, konkrétně titul Thor: Love and Thunder. Vedle Chrise Hemswortha se zde znovu objeví i Natalie Portman. Poté je už kolem filmů poněkud mlhavo. Padla data 18. února, 6. května a 29. července 2022, ale bez upřesnění názvu filmů. Naopak byly zmíněny filmy Black Panther 2, Guardians of the Galaxy Vol. 3, Captain Marvel 2, Fantastic Four a Blade bez časového údaje.
 
Zároveň se hovořilo o seriálech pro Disney+. Marvel zde připraví The Falcon and the Winter Soldier na podzim roku 2020 (hrají Anthony Mackie, Sebastian Stan), WandaVision pro jaro 2021 (Elizabeth Olsen, Paul Bettany), Loki rovněž pro jaro 2021 (Tom Hiddleston), What If? přijde v létě 2021 (Jeffrey Wright, Chris Evans, Hayley Atwell) a Hawkeye pak na podzim (Jeremy Renner).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.