Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe obnovuje výrobu v Německu pod jiným vlastníkem, chystá nové produkty

30.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Výrobce televizorů Loewe si v roce 2019 našel nového vlastníka, který na letošní rok plánuje nové produkty a v budoucnu chce značku rozšířit dokonce na smartphony čí bílé spotřebiče. Tento měsíc byla obnovena i výroba v německém Kronachu.
Výrobce televizorů a audio techniky Loewe se v roce 2019 znovu dostal do finančních problémů a v květnu vyhlásil insolvenci. Nakonec byla zastavena také výroba a o práci přišlo 400 zaměstnanců v německém Kronachu, kde probíhal nejen výzkum, vývoj či marketing, ale také samotná výroba. Na konci roku 2019 se potom rozhodovalo o novém vlastníkovi. Prvním horkým kandidátem byl čínský Hisense, který vyjednával s bavorskými orgány a slíbil obnovení výroby v Kronachu.
 
 
Volba ovšem nakonec padla na investiční skupinu Skytec Groupo Ltd. se sídlem na Kypru, která v minulosti získala práva třeba na značky Blaupunkt nebo Sharp, se kterými se zaměřila na levnější segment. Nový vlastník oznámil, že neobnoví vztah s bývalými zaměstnanci a místo toho provede restart značky Loewe s cílem zamířit do mezinárodního prémiového segmentu.
 
V Kronachu mělo nadále pracovat jen pár desítek expertů, kteří by se starali o vývoj, design či marketing. Nakonec se ovšem Skytec rozhodl obnovit také produkci v tomto bavorském městě. Přijal 90 zaměstnanců, z nichž třetina zajišťuje ruční výrobu OLED TV, ale kromě toho společnost využívá také automatizované linky. Některé produkty Loewe se tedy budou moci opět pochlubit označením „Vyrobeno v Německu“, i když většina komponentů samozřejmě bude pocházet z Asie (např. OLED panely dodává divize LG Display s továrnami v Jižní Korei a Číně).
 
V budoucnu chce firma také v Kronachu otevřít nové výzkum pro výzkum, vývoj a design. Od února nově založená společnost Loewe Technology GmbH opět dodává servisní díly a také produkty ze svého původního portfolia svým obchodním partnerům. Pokud plány nenaruší současná koronavirová krize, měli bychom se ještě letos dočkat nových produktů od Loewe.
 
 
Skytec v minulosti uvedl, že se chce zaměřit na zákazníky oceňující „nezávislý styl a ikonický, nadčasový design“. Sliboval přitom partnerství s luxusními módními či automobilovými značkami. První televizory a audio produkty z nového portfolia měly být prezentovány na zářijovém veletrhu IFA 2020, který se ovšem kvůli pandemii COVID-19 patrně uskuteční pouze v online formě.
 
V roce 2021 potom nový vlastník expandovat s logem Loewe i na další zařízení, jako jsou smartphony nebo bílá technika včetně ledniček či praček. Fanoušci legendární německé značky proto mají celkem oprávněně obavy, zda se vůbec podaří zachovat původní filozofii firmy. Na druhou stranu, tímto směrem se již společnost pokusila vydat několikrát a vždy to skončilo krachem. Ještě před insolvencí Loewe oznámilo přesunutí části výroby do Česka.
 
Zdroj: 4kfilme.de