www.tvfreak.cz
>
>
>

Loewe obnovuje výrobu v Německu pod jiným vlastníkem, chystá nové produkty

Loewe obnovuje výrobu v Německu pod jiným vlastníkem, chystá nové produkty
, , aktualita
Výrobce televizorů Loewe si v roce 2019 našel nového vlastníka, který na letošní rok plánuje nové produkty a v budoucnu chce značku rozšířit dokonce na smartphony čí bílé spotřebiče. Tento měsíc byla obnovena i výroba v německém Kronachu.
K oblíbeným
reklama
Výrobce televizorů a audio techniky Loewe se v roce 2019 znovu dostal do finančních problémů a v květnu vyhlásil insolvenci. Nakonec byla zastavena také výroba a o práci přišlo 400 zaměstnanců v německém Kronachu, kde probíhal nejen výzkum, vývoj či marketing, ale také samotná výroba. Na konci roku 2019 se potom rozhodovalo o novém vlastníkovi. Prvním horkým kandidátem byl čínský Hisense, který vyjednával s bavorskými orgány a slíbil obnovení výroby v Kronachu.
 
 
Volba ovšem nakonec padla na investiční skupinu Skytec Groupo Ltd. se sídlem na Kypru, která v minulosti získala práva třeba na značky Blaupunkt nebo Sharp, se kterými se zaměřila na levnější segment. Nový vlastník oznámil, že neobnoví vztah s bývalými zaměstnanci a místo toho provede restart značky Loewe s cílem zamířit do mezinárodního prémiového segmentu.
 
V Kronachu mělo nadále pracovat jen pár desítek expertů, kteří by se starali o vývoj, design či marketing. Nakonec se ovšem Skytec rozhodl obnovit také produkci v tomto bavorském městě. Přijal 90 zaměstnanců, z nichž třetina zajišťuje ruční výrobu OLED TV, ale kromě toho společnost využívá také automatizované linky. Některé produkty Loewe se tedy budou moci opět pochlubit označením „Vyrobeno v Německu“, i když většina komponentů samozřejmě bude pocházet z Asie (např. OLED panely dodává divize LG Display s továrnami v Jižní Korei a Číně).
 
V budoucnu chce firma také v Kronachu otevřít nové výzkum pro výzkum, vývoj a design. Od února nově založená společnost Loewe Technology GmbH opět dodává servisní díly a také produkty ze svého původního portfolia svým obchodním partnerům. Pokud plány nenaruší současná koronavirová krize, měli bychom se ještě letos dočkat nových produktů od Loewe.
 
 
Skytec v minulosti uvedl, že se chce zaměřit na zákazníky oceňující „nezávislý styl a ikonický, nadčasový design“. Sliboval přitom partnerství s luxusními módními či automobilovými značkami. První televizory a audio produkty z nového portfolia měly být prezentovány na zářijovém veletrhu IFA 2020, který se ovšem kvůli pandemii COVID-19 patrně uskuteční pouze v online formě.
 
V roce 2021 potom nový vlastník expandovat s logem Loewe i na další zařízení, jako jsou smartphony nebo bílá technika včetně ledniček či praček. Fanoušci legendární německé značky proto mají celkem oprávněně obavy, zda se vůbec podaří zachovat původní filozofii firmy. Na druhou stranu, tímto směrem se již společnost pokusila vydat několikrát a vždy to skončilo krachem. Ještě před insolvencí Loewe oznámilo přesunutí části výroby do Česka.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik