www.tvfreak.cz
>
>
>

Loewe je v insolvenci

Loewe je v insolvenci
, , aktualita
Jsou to tři měsíce, co Loewe požádala o státní ochranu před věřiteli. Přes strategické s Hisense ale finanční potíže pokračují a firma tak zahájila insolvenční řízení. Vedení jedná se šesti subjekty, které mají zájem poskytnout kýžený kapitál.
K oblíbeným
reklama
Společnost Loewe byla založena před 90 lety v Berlíně. Postupem času se zformovala do podoby výrobce prémiové domácí elektroniky, ať už to jsou televize s vysokým rozlišením, přehrávače Blu-ray nebo zvukové systémy. V posledních letech však na firmu dopadla globální finanční krize. Došlo nejen k úbytku zájmu o luxusní zboží, ale též poklesu průměrných cen televizních sestav.

Jsou to tři měsíce, co Loewe požádala německý stát o ochranu před věřiteli. Konkrétně šlo o odvolání na zákon Schutzschirmverfahren, jehož lhůta ale vypršela. Firma tak automaticky přechází do další fáze - insolvenčního řízení (něm. Insolvenzverfahren in Eigenverwaltung). Nejedná se však o proces vyměřený soudem, ale o předem naplánované rozhodnutí společnosti. Výkonná rada si tak chce koupit čas, který je nutný k zajištění dostatečných investic pro dokončení restrukturalizace.

Zatím firma obdržela šest nabídek od investorů. Vedení je přesvědčeno, že ještě tento měsíc uzavře dohodu s jedním z nich. Výkonný ředitel Loewe Matthias Harsch se nechal slyšet, že obchodní subjekt zůstává plně funkční. Společnost tak bude i nadále plnit závazky jako poskytování záruky, zákaznické služby a dodávky zboží. Po dokončení restrukturalizace má být Loewe štíhlejší a pružnější firmou s dramaticky sníženou rozpočtovou základnou. Pomoct jí v tom má i čínský státní konglomerát Hisense, se kterým v červenci Loewe uzavřela strategické partnerství.

Spíš než o finanční injekci šlo o přístup k technologiím výroby LCD obrazovek čínského výrobce a marketingu v nejlidnatější zemi světa. Loewe přitom potřebuje nový kapitál jako sůl. Za první polovinu letošního roku zaznamenal německý výrobce čistou ztrátu 26,7 milionů euro (kolem 681 milionů korun) a 39% pokles tržeb za stejné období. V nesnázích se ocitli i další výrobci televizorů. Japonská korporace Toshiba propustí polovinu zaměstnanců ve ztrátové televizní divizi (celosvětově jde o 3000 míst). Zavřeny budou též dvě ze tří továren vyrábějících televizory Toshiba mimo území Japonska. Stane se tak ještě před koncem tohoto fiskálního roku.

Zdroj: HDTVtest
reklama
Nejnovější články
HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů
Tento měsíc HBO GO potěší fanoušky thrillerů a detektivek, a to seriály jako Stopaři, Perry Mason nebo Zmizím ve tmě. Z filmových premiér stojí za zmínku novinky Zloba: Královna všeho zlého nebo Podfukářky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Denon představil první AV receivery s podporou 8K Denon představil první AV receivery s podporou 8K
Denon představil pro rok 2020 nové AV receivery z řady X. Všechny čtyři modely od AVC-X6700H až po AVR-X2700H jsou vybaveny konektorem HDMI 2.1 a podporují přenos videa v 8K rozlišení včetně upscalingu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny? Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny?
Máte zálusk na letošní Philips OLED TV? Výrobce konečně potvrdil, kdy se dostanou na evropské trhy a kolik budou stát. Konkrétně se jedná o řady 805, 855 a 865, které nabízí velmi podobné parametry a úhlopříčky 55 či 65 palců.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadily do multiplexu 23.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů