www.tvfreak.cz
>
>
>

Loewe je v insolvenci

Loewe je v insolvenci
, , aktualita
Jsou to tři měsíce, co Loewe požádala o státní ochranu před věřiteli. Přes strategické s Hisense ale finanční potíže pokračují a firma tak zahájila insolvenční řízení. Vedení jedná se šesti subjekty, které mají zájem poskytnout kýžený kapitál.
K oblíbeným
reklama
Společnost Loewe byla založena před 90 lety v Berlíně. Postupem času se zformovala do podoby výrobce prémiové domácí elektroniky, ať už to jsou televize s vysokým rozlišením, přehrávače Blu-ray nebo zvukové systémy. V posledních letech však na firmu dopadla globální finanční krize. Došlo nejen k úbytku zájmu o luxusní zboží, ale též poklesu průměrných cen televizních sestav.

Jsou to tři měsíce, co Loewe požádala německý stát o ochranu před věřiteli. Konkrétně šlo o odvolání na zákon Schutzschirmverfahren, jehož lhůta ale vypršela. Firma tak automaticky přechází do další fáze - insolvenčního řízení (něm. Insolvenzverfahren in Eigenverwaltung). Nejedná se však o proces vyměřený soudem, ale o předem naplánované rozhodnutí společnosti. Výkonná rada si tak chce koupit čas, který je nutný k zajištění dostatečných investic pro dokončení restrukturalizace.

Zatím firma obdržela šest nabídek od investorů. Vedení je přesvědčeno, že ještě tento měsíc uzavře dohodu s jedním z nich. Výkonný ředitel Loewe Matthias Harsch se nechal slyšet, že obchodní subjekt zůstává plně funkční. Společnost tak bude i nadále plnit závazky jako poskytování záruky, zákaznické služby a dodávky zboží. Po dokončení restrukturalizace má být Loewe štíhlejší a pružnější firmou s dramaticky sníženou rozpočtovou základnou. Pomoct jí v tom má i čínský státní konglomerát Hisense, se kterým v červenci Loewe uzavřela strategické partnerství.

Spíš než o finanční injekci šlo o přístup k technologiím výroby LCD obrazovek čínského výrobce a marketingu v nejlidnatější zemi světa. Loewe přitom potřebuje nový kapitál jako sůl. Za první polovinu letošního roku zaznamenal německý výrobce čistou ztrátu 26,7 milionů euro (kolem 681 milionů korun) a 39% pokles tržeb za stejné období. V nesnázích se ocitli i další výrobci televizorů. Japonská korporace Toshiba propustí polovinu zaměstnanců ve ztrátové televizní divizi (celosvětově jde o 3000 míst). Zavřeny budou též dvě ze tří továren vyrábějících televizory Toshiba mimo území Japonska. Stane se tak ještě před koncem tohoto fiskálního roku.

Zdroj: HDTVtest
Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik