www.tvfreak.cz
>
>
>

LG ukázalo možnosti využití dotykových transparentních OLED displejů

LG ukázalo možnosti využití dotykových transparentních OLED displejů
, , aktualita
LG v rámci online verze veletrhu InfoComm 2020 prezentovalo své transparentní OLED displeje s dotykovým ovládáním, které mohou být použity na letištích či v muzeích. Představeny byly také desítky modelů displejů LED Signage.
K oblíbeným
reklama
Pandemie nového typu koronaviru způsobila zrušení řady významných akcí. Výjimkou nebyl ani veletrh InfoComm 2020 zaměřený na profesionální využití audiovizuálních technologií, který se měl konat v Las Vegas. Nakonec pořadatelé přistoupili alespoň k digitální verzi veletrhu, takže výrobci mohli prezentovat své novinky přes internet. LG Display si pro letošní InfoComm připravilo třeba obří displej LG LED Cinema, který by měl v kinosálech nahradit projektory. Mezi novinky, o kterých jsme zatím na portálu TV Freak nepsali, patřily transparentní dotykový OLED displej.
 
 
Model s označením 55EW5TF používá kapacitní technologii P-Cap, která by měla zajistit citlivé a přesné dotykové ovládání. Průhlednost displejů po jejich zapnutí činí 38 %, což je více než v případě běžně dostupných transparentních LCD panelů. Úhlopříčka displeje činí 55 palců a v případě potřeby lze spojovat více panelů umístněním vedle sebe. K dispozici je instalace na šířku i na výšku. Obrazovka je tvořena z tvrzeného, ​​antireflexního skla odolného proti roztříštění. Displej, který se chlubí tloušťkou jen 7 mm, by měl v závislosti na použití dosahovat jasu až 400 nitů a kontrastního poměru 150 000:1.
 
 
K dispozici je široká škála konektorů včetně HDMI, DisplayPortu, USB, RS-232C, audio výstupu nebo LAN. Certifikace Crestron Connected potvrzuje bezproblémovou integraci a automatizované ovládání. LG uvádí, že EW5TF nabízí široké možnosti instalace. S panely bychom se tak v budoucnu mohli setkat na letištích, v muzeích či obchodech. Nedotyková verze transparentního OLED displeje se letos objevila také ve zpravodajském studiu jihokorejské televize, takže možnosti využití nové technologie jsou opravdu široké, i když nasazení v televizorech naopak příliš smysl nedává kvůli horší kvalitě obrazu.
 
 
LG během veletrhu InfoComm 2020 prezentovalo také na 46 modelů displejů LED Signage pro použití v interiérech i exteriérech. Podle výrobce se displeje vyznačují roztečí pixelů od 0,9 do 16 mm, výbornými pozorovacími úhly a životností až 100 000 hodin provozu.
 
Zdroj: Avnetwork.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář