www.tvfreak.cz
>
>
>

LG ukázalo možnosti využití dotykových transparentních OLED displejů

LG ukázalo možnosti využití dotykových transparentních OLED displejů
, , aktualita
LG v rámci online verze veletrhu InfoComm 2020 prezentovalo své transparentní OLED displeje s dotykovým ovládáním, které mohou být použity na letištích či v muzeích. Představeny byly také desítky modelů displejů LED Signage.
K oblíbeným
reklama
Pandemie nového typu koronaviru způsobila zrušení řady významných akcí. Výjimkou nebyl ani veletrh InfoComm 2020 zaměřený na profesionální využití audiovizuálních technologií, který se měl konat v Las Vegas. Nakonec pořadatelé přistoupili alespoň k digitální verzi veletrhu, takže výrobci mohli prezentovat své novinky přes internet. LG Display si pro letošní InfoComm připravilo třeba obří displej LG LED Cinema, který by měl v kinosálech nahradit projektory. Mezi novinky, o kterých jsme zatím na portálu TV Freak nepsali, patřily transparentní dotykový OLED displej.
 
 
Model s označením 55EW5TF používá kapacitní technologii P-Cap, která by měla zajistit citlivé a přesné dotykové ovládání. Průhlednost displejů po jejich zapnutí činí 38 %, což je více než v případě běžně dostupných transparentních LCD panelů. Úhlopříčka displeje činí 55 palců a v případě potřeby lze spojovat více panelů umístněním vedle sebe. K dispozici je instalace na šířku i na výšku. Obrazovka je tvořena z tvrzeného, ​​antireflexního skla odolného proti roztříštění. Displej, který se chlubí tloušťkou jen 7 mm, by měl v závislosti na použití dosahovat jasu až 400 nitů a kontrastního poměru 150 000:1.
 
 
K dispozici je široká škála konektorů včetně HDMI, DisplayPortu, USB, RS-232C, audio výstupu nebo LAN. Certifikace Crestron Connected potvrzuje bezproblémovou integraci a automatizované ovládání. LG uvádí, že EW5TF nabízí široké možnosti instalace. S panely bychom se tak v budoucnu mohli setkat na letištích, v muzeích či obchodech. Nedotyková verze transparentního OLED displeje se letos objevila také ve zpravodajském studiu jihokorejské televize, takže možnosti využití nové technologie jsou opravdu široké, i když nasazení v televizorech naopak příliš smysl nedává kvůli horší kvalitě obrazu.
 
 
LG během veletrhu InfoComm 2020 prezentovalo také na 46 modelů displejů LED Signage pro použití v interiérech i exteriérech. Podle výrobce se displeje vyznačují roztečí pixelů od 0,9 do 16 mm, výbornými pozorovacími úhly a životností až 100 000 hodin provozu.
 
Zdroj: Avnetwork.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021 TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021
Panely QLED s kvantovými tečkami jsou za rohem a jednou z prvních značek, která na trh uvede televizor s touto technologií, by mohla být čínská TCL. K představení snad dojde na veletrhu IFA 2021.
16.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik