Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG ukázalo možnosti využití dotykových transparentních OLED displejů

20.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
LG v rámci online verze veletrhu InfoComm 2020 prezentovalo své transparentní OLED displeje s dotykovým ovládáním, které mohou být použity na letištích či v muzeích. Představeny byly také desítky modelů displejů LED Signage.
Pandemie nového typu koronaviru způsobila zrušení řady významných akcí. Výjimkou nebyl ani veletrh InfoComm 2020 zaměřený na profesionální využití audiovizuálních technologií, který se měl konat v Las Vegas. Nakonec pořadatelé přistoupili alespoň k digitální verzi veletrhu, takže výrobci mohli prezentovat své novinky přes internet. LG Display si pro letošní InfoComm připravilo třeba obří displej LG LED Cinema, který by měl v kinosálech nahradit projektory. Mezi novinky, o kterých jsme zatím na portálu TV Freak nepsali, patřily transparentní dotykový OLED displej.
 
 
Model s označením 55EW5TF používá kapacitní technologii P-Cap, která by měla zajistit citlivé a přesné dotykové ovládání. Průhlednost displejů po jejich zapnutí činí 38 %, což je více než v případě běžně dostupných transparentních LCD panelů. Úhlopříčka displeje činí 55 palců a v případě potřeby lze spojovat více panelů umístněním vedle sebe. K dispozici je instalace na šířku i na výšku. Obrazovka je tvořena z tvrzeného, ​​antireflexního skla odolného proti roztříštění. Displej, který se chlubí tloušťkou jen 7 mm, by měl v závislosti na použití dosahovat jasu až 400 nitů a kontrastního poměru 150 000:1.
 
 
K dispozici je široká škála konektorů včetně HDMI, DisplayPortu, USB, RS-232C, audio výstupu nebo LAN. Certifikace Crestron Connected potvrzuje bezproblémovou integraci a automatizované ovládání. LG uvádí, že EW5TF nabízí široké možnosti instalace. S panely bychom se tak v budoucnu mohli setkat na letištích, v muzeích či obchodech. Nedotyková verze transparentního OLED displeje se letos objevila také ve zpravodajském studiu jihokorejské televize, takže možnosti využití nové technologie jsou opravdu široké, i když nasazení v televizorech naopak příliš smysl nedává kvůli horší kvalitě obrazu.
 
 
LG během veletrhu InfoComm 2020 prezentovalo také na 46 modelů displejů LED Signage pro použití v interiérech i exteriérech. Podle výrobce se displeje vyznačují roztečí pixelů od 0,9 do 16 mm, výbornými pozorovacími úhly a životností až 100 000 hodin provozu.
 
Zdroj: Avnetwork.com (1, 2)