www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Transparentní LG OLED TV našly využití. Objeví se v živých studiích

Transparentní LG OLED TV našly využití. Objeví se v živých studiích
, , aktualita
Korejští diváci budou mít možnost poprvé vidět transparentní OLED displeje v akci během speciálního volebního vysílání. Jedna z televizních stanic se totiž rozhodla vybavit své studio právě touto technologií.
K oblíbeným
reklama
Transparentní OLED TV se občas ve formě prototypu objeví na technologických veletrzích, nebo se výrobci pochlubí zajímavým konceptem jejich využití. Vůbec poprvé se širší veřejnost bude moci s touto technologií setkat ve vysílání jihokorejské stanice MBC TV. Ve spolupráci s LG Display totiž vybaví studio právě transparentními OLED displeji, a to při příležitosti živého vysílání k jihokorejským parlamentním volbám, které proběhnou 15. dubna 2020. Ve studiu by se mělo objevit šest panelů, každý o úhlopříčce 55 palců a rozlišení Full HD.
 
 
Transparetní OLED TV od LG Display zůstávají po zapnutí ze 40 % průhledné, takže lze částečně vidět pozadí za nimi. Tato technologie zajistí nejen futurističtější design živého studia, ale také nové možnosti prezentace dat (v tomto případě třeba volebních výsledků) s cílem udržet pozornost diváka. Jeden transparentní OLED displej bude instalován ve venkovním studiu, kde bude zobrazovat rychle se měnící informace. Prozatím nebylo rozhodnuto, zda se novinka dostane i do pravidelného vysílání, ale můžeme očekávat, že pokud se osvědčí, tak průhledné displeje v budoucnu najdeme i ve studiích dalších televizních stanic po celém světě.
 
Společnosti LG Display a LG Electronics přinesly první verzi komerčních transparentní OLED TV teprve v roce 2019, ačkoliv se o této technologii hovořilo už dlouhé roky předtím. V tuto chvíli se s těmito displeji, kromě zmíněných televizních studií, počítá při různých prezentacích a vystoupeních, v reklamních výlohách apod. Pro využití v domácnostech se příliš nehodí, neboť průhlednost panelu by jen zhoršovala divácký zážitek při sledování filmu. Větší smysl by dávala taková verze panelu, která dosahuje téměř 100% průhlednosti ve vypnutém stavu, ale naopak po zapnutí je zcela neprůhledná. V takovém případě by bylo možné televizor zakomponovat např. do nábytku, takže by se po vypnutí stal neviditelnou součástí interiéru.

Ve vývoji jsou také transparentní LCD panely, které ovšem vyžadují na rozdíl od OLED podsvícení, proto v aktivním stavu dosahují průhlednosti jen okolo 10 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik