www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Transparentní LG OLED TV našly využití. Objeví se v živých studiích

Transparentní LG OLED TV našly využití. Objeví se v živých studiích
, , aktualita
Korejští diváci budou mít možnost poprvé vidět transparentní OLED displeje v akci během speciálního volebního vysílání. Jedna z televizních stanic se totiž rozhodla vybavit své studio právě touto technologií.
K oblíbeným
reklama
Transparentní OLED TV se občas ve formě prototypu objeví na technologických veletrzích, nebo se výrobci pochlubí zajímavým konceptem jejich využití. Vůbec poprvé se širší veřejnost bude moci s touto technologií setkat ve vysílání jihokorejské stanice MBC TV. Ve spolupráci s LG Display totiž vybaví studio právě transparentními OLED displeji, a to při příležitosti živého vysílání k jihokorejským parlamentním volbám, které proběhnou 15. dubna 2020. Ve studiu by se mělo objevit šest panelů, každý o úhlopříčce 55 palců a rozlišení Full HD.
 
 
Transparetní OLED TV od LG Display zůstávají po zapnutí ze 40 % průhledné, takže lze částečně vidět pozadí za nimi. Tato technologie zajistí nejen futurističtější design živého studia, ale také nové možnosti prezentace dat (v tomto případě třeba volebních výsledků) s cílem udržet pozornost diváka. Jeden transparentní OLED displej bude instalován ve venkovním studiu, kde bude zobrazovat rychle se měnící informace. Prozatím nebylo rozhodnuto, zda se novinka dostane i do pravidelného vysílání, ale můžeme očekávat, že pokud se osvědčí, tak průhledné displeje v budoucnu najdeme i ve studiích dalších televizních stanic po celém světě.
 
Společnosti LG Display a LG Electronics přinesly první verzi komerčních transparentní OLED TV teprve v roce 2019, ačkoliv se o této technologii hovořilo už dlouhé roky předtím. V tuto chvíli se s těmito displeji, kromě zmíněných televizních studií, počítá při různých prezentacích a vystoupeních, v reklamních výlohách apod. Pro využití v domácnostech se příliš nehodí, neboť průhlednost panelu by jen zhoršovala divácký zážitek při sledování filmu. Větší smysl by dávala taková verze panelu, která dosahuje téměř 100% průhlednosti ve vypnutém stavu, ale naopak po zapnutí je zcela neprůhledná. V takovém případě by bylo možné televizor zakomponovat např. do nábytku, takže by se po vypnutí stal neviditelnou součástí interiéru.

Ve vývoji jsou také transparentní LCD panely, které ovšem vyžadují na rozdíl od OLED podsvícení, proto v aktivním stavu dosahují průhlednosti jen okolo 10 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik