www.tvfreak.cz
>
>
>

Konec projektorů v kinech? LG instalovalo svou první modulární LED obrazovku

Konec projektorů v kinech? LG instalovalo svou první modulární LED obrazovku
, , aktualita
LG jde ve šlépějích Samsungu a Sony. Ve spolupráci s Dolby jihokorejský výrobce dodal do prvního kina svou obří LED obrazovku, která se skládá z modulů. Ve srovnání s projektory nabízí vyšší jas i kontrast, takže se hodí pro obsah v HDR.
K oblíbeným
reklama
Od svého vzniku jsou kina spjata s promítáním obrazu. Ačkoliv se technologie v projektorech postupně zlepšují, kvalitou obrazu asi nikdy nedohoní displeje. Naopak jednou z hlavních překážek při použití displejů je jejich velikost, která se zdaleka nemůže rovnat obrazu vytvořenému projektorem. Řešením je sice spojení více panelů dohromady, ale to komplikovaly viditelné mezery mezi nimi. Zatímco na koncertu nebo při sledování hokejového utkání nejde o žádný závratný problém, film si diváci chtějí vychutnat v plné kvalitě. Technologie se naštěstí zlepšila tak, jsou v moderních displejích mezery mezi jednotlivými panely prakticky neviditelné.
 
 
Proto mohl v roce 2017 otevřít první kinosál vybavený modulární obrazovkou Cinema LED od Samsungu. A žádným nováčkem v tomto ohledu není ani Sony, které s konceptem experimentuje již řadu let. Nyní se přidává LG, které dodalo svou modulární LED obrazovku do prvního kina. Pokud byste ji chtěli spatřit na vlastní oči, museli byste vyrazit na Taiwan, neboť sál byl otevřen v rámci tamního řetězce multikin Showtime Cinemas. Partnerem se stala také společnost Dolby, která dodala řešení pro prostorový zvuk. Díky integrovanému mediálnímu serveru Dolby IMS3000 mohou být filmy přehrávány ve formátu Dolby Atmos, který nabízí divákům zvuk v souladu s pohybem a polohou objektů na obrazovce.
 
„Díky realistickému obrazu vytvořenému LED displejem od LG a pohlcujícímu zvuku, který přináší Dolby Atmos, si mohou diváci vychutnat zvýšený a detailně podmanivý filmový zážitek,“ uvedl k novince Jed Harmsen z oddělení Cinema & Content Solutions společnosti Dolby Labs. Obrazovka měří 14 metrů na šířku a 7 metrů na výšku, a to při rozlišení 4K. Použitá technologie umožňuje ovládat každý jednotlivý pixel, proto může obrazovka zajistit vyšší kontrast, temnější černou a obecně kvalitnějším reprodukci barev. LG LED Cinema splňuje certifikaci Digital Cinema Initiatives (DCI) a nejvyšší standardy pro zabezpečení obsahu. V případě životnosti slibuje jihokorejský výrobce 100 000 hodin provozu (při polovičním jasu pixelů).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář