www.tvfreak.cz
>
>
>

Konec projektorů v kinech? LG instalovalo svou první modulární LED obrazovku

Konec projektorů v kinech? LG instalovalo svou první modulární LED obrazovku
, , aktualita
LG jde ve šlépějích Samsungu a Sony. Ve spolupráci s Dolby jihokorejský výrobce dodal do prvního kina svou obří LED obrazovku, která se skládá z modulů. Ve srovnání s projektory nabízí vyšší jas i kontrast, takže se hodí pro obsah v HDR.
K oblíbeným
reklama
Od svého vzniku jsou kina spjata s promítáním obrazu. Ačkoliv se technologie v projektorech postupně zlepšují, kvalitou obrazu asi nikdy nedohoní displeje. Naopak jednou z hlavních překážek při použití displejů je jejich velikost, která se zdaleka nemůže rovnat obrazu vytvořenému projektorem. Řešením je sice spojení více panelů dohromady, ale to komplikovaly viditelné mezery mezi nimi. Zatímco na koncertu nebo při sledování hokejového utkání nejde o žádný závratný problém, film si diváci chtějí vychutnat v plné kvalitě. Technologie se naštěstí zlepšila tak, jsou v moderních displejích mezery mezi jednotlivými panely prakticky neviditelné.
 
 
Proto mohl v roce 2017 otevřít první kinosál vybavený modulární obrazovkou Cinema LED od Samsungu. A žádným nováčkem v tomto ohledu není ani Sony, které s konceptem experimentuje již řadu let. Nyní se přidává LG, které dodalo svou modulární LED obrazovku do prvního kina. Pokud byste ji chtěli spatřit na vlastní oči, museli byste vyrazit na Taiwan, neboť sál byl otevřen v rámci tamního řetězce multikin Showtime Cinemas. Partnerem se stala také společnost Dolby, která dodala řešení pro prostorový zvuk. Díky integrovanému mediálnímu serveru Dolby IMS3000 mohou být filmy přehrávány ve formátu Dolby Atmos, který nabízí divákům zvuk v souladu s pohybem a polohou objektů na obrazovce.
 
„Díky realistickému obrazu vytvořenému LED displejem od LG a pohlcujícímu zvuku, který přináší Dolby Atmos, si mohou diváci vychutnat zvýšený a detailně podmanivý filmový zážitek,“ uvedl k novince Jed Harmsen z oddělení Cinema & Content Solutions společnosti Dolby Labs. Obrazovka měří 14 metrů na šířku a 7 metrů na výšku, a to při rozlišení 4K. Použitá technologie umožňuje ovládat každý jednotlivý pixel, proto může obrazovka zajistit vyšší kontrast, temnější černou a obecně kvalitnějším reprodukci barev. LG LED Cinema splňuje certifikaci Digital Cinema Initiatives (DCI) a nejvyšší standardy pro zabezpečení obsahu. V případě životnosti slibuje jihokorejský výrobce 100 000 hodin provozu (při polovičním jasu pixelů).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi představí svou první 8K TV s mini LED a 5G Xiaomi představí svou první 8K TV s mini LED a 5G
Xiaomi připravuje další inovaci v oblasti televizorů, kterou hodlá představit příští týden. Půjde o novinku z řady Mi TV Lux, která by měla nabídnout rozlišení 8K, zobrazovací technologii mini LED a podporu 5G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
23.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik