www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG řeší problémy s funkcí VRR na svých OLED TV

LG řeší problémy s funkcí VRR na svých OLED TV
, , aktualita
Majitelé LG OLED TV z let 2019 a 2020 si stěžují na řadu problémů při používání variabilní obnovovací frekvence. Výrobce potvrdil, že o chybách ví, ale nejspíš ještě nějaký čas zabere, než přijde se spolehlivým řešením.
K oblíbeným
reklama
Televizory LG bývají často doporučovány pro hráče. Výrobce totiž v uplynulých letech implementoval řadu funkcí, kterými vychází vstříc právě této skupině zákazníků. Třeba nejmenším 48palcovým modelem z řady CX dokonce LG cíli nejen na konzolisty, ale dokonce i PC hráče – televizor by měl sloužit jako náhrada běžného monitoru. To ovšem neznamená, že by mezi zákazníky panovala 100% spokojenost. Řada z nich si dlouhodobě stěžuje na problémy, které se týkají variabilní obnovovací frekvence (Variable Refresh Rate, známější pod zkratkou VRR).
 
 
Patrně nejčastější závada, kterou majitelé popisují, je náhlé zvýšení jasu po aktivaci VRR. Nejlépe to lze poznat na tmavých scénách, kde černá vypadá spíše jako šedá. Tato závada, kterou na modelu LG OLED48CX zaznamenal i známý novinář John Archer z Forbesu, se údajně projevuje na OLED TV z let 2019 a 2020. Znatelnější je rozdíl v případě, že vypnete funkci okamžité herní odezvy a přepnete do jiného než herního režimu (např. standardní).
 
Nejedná se ovšem o jediný problém související s VRR, kterého si mohli všimnout někteří zákazníci LG OLED TV. Na modelech z roku 2019 lze v některých tmavých herních scénách pozorovat nestabilitu či blikání obrazu. Tato chyba by ovšem měla zmizet po deaktivaci VRR. Zdá se, že LG o problémech s variabilní obnovovací frekvencí ví již delší dobu, ale s řešením to nejspíš nebude zase tak jednoduché. A to i přesto, že inženýři dokázali uvedené chyby replikovat na televizorech v laboratořích. Zdá se totiž, že řešení nějaký čas zabere – zatím ovšem není jasné, zda týdny nebo měsíce.
LG výskyt problému omluvilo i tím, že patří k prvním výrobcům, kteří na svých televizorech implementovali VRR, proto se musí potýkat s různými výzvami. Výrobce zároveň naznačil, že problém by mohl postihovat také LCD TV, i když v jejich případě nebude problém tolik viditelný – ve srovnání s technologií OLED totiž nemají tak temnou černou.
 
Zdroj: Forbes.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik