www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG řeší problémy s funkcí VRR na svých OLED TV

LG řeší problémy s funkcí VRR na svých OLED TV
, , aktualita
Majitelé LG OLED TV z let 2019 a 2020 si stěžují na řadu problémů při používání variabilní obnovovací frekvence. Výrobce potvrdil, že o chybách ví, ale nejspíš ještě nějaký čas zabere, než přijde se spolehlivým řešením.
K oblíbeným
reklama
Televizory LG bývají často doporučovány pro hráče. Výrobce totiž v uplynulých letech implementoval řadu funkcí, kterými vychází vstříc právě této skupině zákazníků. Třeba nejmenším 48palcovým modelem z řady CX dokonce LG cíli nejen na konzolisty, ale dokonce i PC hráče – televizor by měl sloužit jako náhrada běžného monitoru. To ovšem neznamená, že by mezi zákazníky panovala 100% spokojenost. Řada z nich si dlouhodobě stěžuje na problémy, které se týkají variabilní obnovovací frekvence (Variable Refresh Rate, známější pod zkratkou VRR).
 
 
Patrně nejčastější závada, kterou majitelé popisují, je náhlé zvýšení jasu po aktivaci VRR. Nejlépe to lze poznat na tmavých scénách, kde černá vypadá spíše jako šedá. Tato závada, kterou na modelu LG OLED48CX zaznamenal i známý novinář John Archer z Forbesu, se údajně projevuje na OLED TV z let 2019 a 2020. Znatelnější je rozdíl v případě, že vypnete funkci okamžité herní odezvy a přepnete do jiného než herního režimu (např. standardní).
 
Nejedná se ovšem o jediný problém související s VRR, kterého si mohli všimnout někteří zákazníci LG OLED TV. Na modelech z roku 2019 lze v některých tmavých herních scénách pozorovat nestabilitu či blikání obrazu. Tato chyba by ovšem měla zmizet po deaktivaci VRR. Zdá se, že LG o problémech s variabilní obnovovací frekvencí ví již delší dobu, ale s řešením to nejspíš nebude zase tak jednoduché. A to i přesto, že inženýři dokázali uvedené chyby replikovat na televizorech v laboratořích. Zdá se totiž, že řešení nějaký čas zabere – zatím ovšem není jasné, zda týdny nebo měsíce.
LG výskyt problému omluvilo i tím, že patří k prvním výrobcům, kteří na svých televizorech implementovali VRR, proto se musí potýkat s různými výzvami. Výrobce zároveň naznačil, že problém by mohl postihovat také LCD TV, i když v jejich případě nebude problém tolik viditelný – ve srovnání s technologií OLED totiž nemají tak temnou černou.
 
Zdroj: Forbes.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik