www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG řeší problémy s funkcí VRR na svých OLED TV

LG řeší problémy s funkcí VRR na svých OLED TV
, , aktualita
Majitelé LG OLED TV z let 2019 a 2020 si stěžují na řadu problémů při používání variabilní obnovovací frekvence. Výrobce potvrdil, že o chybách ví, ale nejspíš ještě nějaký čas zabere, než přijde se spolehlivým řešením.
K oblíbeným
reklama
Televizory LG bývají často doporučovány pro hráče. Výrobce totiž v uplynulých letech implementoval řadu funkcí, kterými vychází vstříc právě této skupině zákazníků. Třeba nejmenším 48palcovým modelem z řady CX dokonce LG cíli nejen na konzolisty, ale dokonce i PC hráče – televizor by měl sloužit jako náhrada běžného monitoru. To ovšem neznamená, že by mezi zákazníky panovala 100% spokojenost. Řada z nich si dlouhodobě stěžuje na problémy, které se týkají variabilní obnovovací frekvence (Variable Refresh Rate, známější pod zkratkou VRR).
 
 
Patrně nejčastější závada, kterou majitelé popisují, je náhlé zvýšení jasu po aktivaci VRR. Nejlépe to lze poznat na tmavých scénách, kde černá vypadá spíše jako šedá. Tato závada, kterou na modelu LG OLED48CX zaznamenal i známý novinář John Archer z Forbesu, se údajně projevuje na OLED TV z let 2019 a 2020. Znatelnější je rozdíl v případě, že vypnete funkci okamžité herní odezvy a přepnete do jiného než herního režimu (např. standardní).
 
Nejedná se ovšem o jediný problém související s VRR, kterého si mohli všimnout někteří zákazníci LG OLED TV. Na modelech z roku 2019 lze v některých tmavých herních scénách pozorovat nestabilitu či blikání obrazu. Tato chyba by ovšem měla zmizet po deaktivaci VRR. Zdá se, že LG o problémech s variabilní obnovovací frekvencí ví již delší dobu, ale s řešením to nejspíš nebude zase tak jednoduché. A to i přesto, že inženýři dokázali uvedené chyby replikovat na televizorech v laboratořích. Zdá se totiž, že řešení nějaký čas zabere – zatím ovšem není jasné, zda týdny nebo měsíce.
LG výskyt problému omluvilo i tím, že patří k prvním výrobcům, kteří na svých televizorech implementovali VRR, proto se musí potýkat s různými výzvami. Výrobce zároveň naznačil, že problém by mohl postihovat také LCD TV, i když v jejich případě nebude problém tolik viditelný – ve srovnání s technologií OLED totiž nemají tak temnou černou.
 
Zdroj: Forbes.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek
Platforma webOS přestane být exkluzivitou pro televizory LG. Jihokorejci začali s jejím licencováním dalším výrobcům. V budoucnu by se tak ze systému mohla stát konkurence pro Android TV od Googlu. 
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony
Sony vyvrátilo spekulace, že by zrušilo očekávanou aktualizaci televizí XH90. Jejich uživatelé stále čekají na podporu dvou zásadních funkcí z HDMI 2.1, a také opravu rozmazaného obrazu ve 4K120.
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července
Kvůli koronavirové pandemii má Apple omezené možnosti tvořit vlastní obsah pro streamovací službu TV+. Už podruhé tak prodlužuje bezplatné období pro vyzkoušení, které bude končit až v červenci letošního roku.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik