www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium

Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium
, , aktualita
LG přineslo slibovanou aktualizaci pro své letošní OLED TV z řad CX a GX. Přidává podporu AMD FreeSync Premium, v pořadí třetí technologie pro variabilní obnovovací frekvenci. Tuto novinku tedy ocení hráči.
K oblíbeným
reklama
Na televizory ze sérií LG CX a GX míří firmware s označením 3.10.20. Tato verze je aktuálně dostupná v Evropě i USA a její hlavní novinkou je podpora AMD FreeSync Premium. LG tuto aktualizaci přislíbilo již na veletrhu CES 2020, takže bylo pouze otázkou, kdy se dostane na veřejnost. FreeSync Premium je jednou z technologií, které umožňují dosáhnout variabilní obnovovací frekvence. Známá tedy bude především pro hráče počítačových her, kteří vybírali monitor.
 
Uvedené řady OLED TV již podporují obdobnou technologii HDMI VRR a jsou kompatibilní s Nvidia G-Sync. Na trhu tedy nenajdeme jiné televizory, které by nabízely tak širokou podporu v oblasti variabilní obnovovací frekvence. Samsung sice na svých televizích nabízí již několik let AMD FreeSync, ale teprve nedávno integroval také HDMI VRR. V případě Sony najdou zákazníci pouze HDMI VRR, a to ještě po vydání chystané aktualizace firmwaru.
 
 
AMD FreeSync Premium funguje na LG OLED TV také v kombinaci s HDR (v případě monitorů je potřeba FreeSync Premium Pro). Díky variabilní obnovovací frekvenci na hráče čeká plynulejší obraz z připojeného (kompatibilního) počítače nebo herní konzole, jako je Xbox One S a One X. Tato technologie také pomáhá snižovat odezvu na vstupu a eliminuje trhání obrazu. FreeSync Premium na uvedených televizorech funguje při obnovovací frekvenci 40 až 120 Hz. Pokud by tato hodnota klesla na méně než 40 Hz, přijde na řadu kompenzace snímků (LFC).
 
Podle portálu FlatpanelsHD jsou zatím zkušenosti uživatelů, kteří aktualizovali na nový firmware, vesměs pozitivní. FreeSync Premium dle prvních zkušeností funguje bez potíží, a to i v kombinaci s HDR. Pouze musíte mít na paměti, že po aktivaci této funkce od AMD přestane na daném portu HDMI fungovat Dolby Vision. Bez ohledu na to, zda je v danou chvíli opravdu využíváno FreeSync Premium.
 
Dodejme, že mezi další novinky ve firmwaru 3.10.20 patří vylepšení pro Apple Airplay a funkci Sport Alert nebo podpora budoucího vysílacího standardu ATSC 3.0, který bude používán především v USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik