www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium

Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium
, , aktualita
LG přineslo slibovanou aktualizaci pro své letošní OLED TV z řad CX a GX. Přidává podporu AMD FreeSync Premium, v pořadí třetí technologie pro variabilní obnovovací frekvenci. Tuto novinku tedy ocení hráči.
K oblíbeným
reklama
Na televizory ze sérií LG CX a GX míří firmware s označením 3.10.20. Tato verze je aktuálně dostupná v Evropě i USA a její hlavní novinkou je podpora AMD FreeSync Premium. LG tuto aktualizaci přislíbilo již na veletrhu CES 2020, takže bylo pouze otázkou, kdy se dostane na veřejnost. FreeSync Premium je jednou z technologií, které umožňují dosáhnout variabilní obnovovací frekvence. Známá tedy bude především pro hráče počítačových her, kteří vybírali monitor.
 
Uvedené řady OLED TV již podporují obdobnou technologii HDMI VRR a jsou kompatibilní s Nvidia G-Sync. Na trhu tedy nenajdeme jiné televizory, které by nabízely tak širokou podporu v oblasti variabilní obnovovací frekvence. Samsung sice na svých televizích nabízí již několik let AMD FreeSync, ale teprve nedávno integroval také HDMI VRR. V případě Sony najdou zákazníci pouze HDMI VRR, a to ještě po vydání chystané aktualizace firmwaru.
 
 
AMD FreeSync Premium funguje na LG OLED TV také v kombinaci s HDR (v případě monitorů je potřeba FreeSync Premium Pro). Díky variabilní obnovovací frekvenci na hráče čeká plynulejší obraz z připojeného (kompatibilního) počítače nebo herní konzole, jako je Xbox One S a One X. Tato technologie také pomáhá snižovat odezvu na vstupu a eliminuje trhání obrazu. FreeSync Premium na uvedených televizorech funguje při obnovovací frekvenci 40 až 120 Hz. Pokud by tato hodnota klesla na méně než 40 Hz, přijde na řadu kompenzace snímků (LFC).
 
Podle portálu FlatpanelsHD jsou zatím zkušenosti uživatelů, kteří aktualizovali na nový firmware, vesměs pozitivní. FreeSync Premium dle prvních zkušeností funguje bez potíží, a to i v kombinaci s HDR. Pouze musíte mít na paměti, že po aktivaci této funkce od AMD přestane na daném portu HDMI fungovat Dolby Vision. Bez ohledu na to, zda je v danou chvíli opravdu využíváno FreeSync Premium.
 
Dodejme, že mezi další novinky ve firmwaru 3.10.20 patří vylepšení pro Apple Airplay a funkci Sport Alert nebo podpora budoucího vysílacího standardu ATSC 3.0, který bude používán především v USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení
Sony vypustilo do světa podzimní aktualizaci svých televizorů s Android TV, která dorazila na modely z let 2018 až 2020. Kromě vylepšeného ovládání a oprav chyb přináší aplikaci Apple TV. Na modelu ZG9 také odemyká podporu 4K120 přes HDMI 2.1.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik