www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium

Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium
, , aktualita
LG přineslo slibovanou aktualizaci pro své letošní OLED TV z řad CX a GX. Přidává podporu AMD FreeSync Premium, v pořadí třetí technologie pro variabilní obnovovací frekvenci. Tuto novinku tedy ocení hráči.
K oblíbeným
reklama
Na televizory ze sérií LG CX a GX míří firmware s označením 3.10.20. Tato verze je aktuálně dostupná v Evropě i USA a její hlavní novinkou je podpora AMD FreeSync Premium. LG tuto aktualizaci přislíbilo již na veletrhu CES 2020, takže bylo pouze otázkou, kdy se dostane na veřejnost. FreeSync Premium je jednou z technologií, které umožňují dosáhnout variabilní obnovovací frekvence. Známá tedy bude především pro hráče počítačových her, kteří vybírali monitor.
 
Uvedené řady OLED TV již podporují obdobnou technologii HDMI VRR a jsou kompatibilní s Nvidia G-Sync. Na trhu tedy nenajdeme jiné televizory, které by nabízely tak širokou podporu v oblasti variabilní obnovovací frekvence. Samsung sice na svých televizích nabízí již několik let AMD FreeSync, ale teprve nedávno integroval také HDMI VRR. V případě Sony najdou zákazníci pouze HDMI VRR, a to ještě po vydání chystané aktualizace firmwaru.
 
 
AMD FreeSync Premium funguje na LG OLED TV také v kombinaci s HDR (v případě monitorů je potřeba FreeSync Premium Pro). Díky variabilní obnovovací frekvenci na hráče čeká plynulejší obraz z připojeného (kompatibilního) počítače nebo herní konzole, jako je Xbox One S a One X. Tato technologie také pomáhá snižovat odezvu na vstupu a eliminuje trhání obrazu. FreeSync Premium na uvedených televizorech funguje při obnovovací frekvenci 40 až 120 Hz. Pokud by tato hodnota klesla na méně než 40 Hz, přijde na řadu kompenzace snímků (LFC).
 
Podle portálu FlatpanelsHD jsou zatím zkušenosti uživatelů, kteří aktualizovali na nový firmware, vesměs pozitivní. FreeSync Premium dle prvních zkušeností funguje bez potíží, a to i v kombinaci s HDR. Pouze musíte mít na paměti, že po aktivaci této funkce od AMD přestane na daném portu HDMI fungovat Dolby Vision. Bez ohledu na to, zda je v danou chvíli opravdu využíváno FreeSync Premium.
 
Dodejme, že mezi další novinky ve firmwaru 3.10.20 patří vylepšení pro Apple Airplay a funkci Sport Alert nebo podpora budoucího vysílacího standardu ATSC 3.0, který bude používán především v USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone
Myslíte si, že vás čínské TV boxy nemají čím překvapit? Novinka Qmikai K1 obsahuje jednu překvapivou funkci, ale kromě toho nabízí i relativně výkonné komponenty a stále ještě aktuální systém Android 10.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik