LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu

LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
, , aktualita
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
K oblíbeným
reklama
Letos v březnu se objevila informace, že začalo testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Dostupnost byla omezena pouze pro vybrané uživatele, což se změnilo tento týden. Microsoft poprvé oficiálně potvrdil testování funkce Dolby Vision Gaming na nových Xboxech s tím, že je funkce dostupná pro všechny členy programu Xbox Insider, kteří jsou přihlášeni do skupiny Alpha nebo Alpha Skip Ahead. Nabídka her je zatím omezena na několik titulů, jako jsou Borderlands 3, Gears 5, Wreckfest a Halo Master Chief Collection. Microsoft přislíbil, že další hry bude postupně přidávat.
 
 
Po poslední aktualizaci si můžete v nastavení Xboxu ověřit, zda váš televizor podporuje hraní na Dolby Vision. A právě tady čekalo nepříjemné překvapení na majitele LG OLED TV, které jsou obecně považovány za ideální televize pro hráče a dokonce jsou doporučovány i samotným Microsoftem. Podle informací v nastavení totiž OLED TV od jihokorejského výrobce podporují Dolby Vision jen při vstupu 4K se 60 Hz, ale po přepnutí na 120 Hz již tento formát vysokého dynamického rozsahu k dispozici není. Z hlediska displeje ani dalšího hardwaru by přitom televize neměly být nijak omezeny.
 
Vincent Teoh z webu HDTVTest se proto zeptal přímo LG a dostal odpověď, že funkce je zatím jen ve fázi testování. Plná podpora hraní v Dolby Vision včetně 4K120 by ovšem měla být přidána později. Vzhledem k tomu, že zatím je novinka testována pouze mezi Insidery, to není zase takový problém. LG OLED TV by mohly být jediné modely, které umožní kombinaci 4K120 a Dolby Vision. Některé loňské a většina letošních televizí od Sony je sice vybavena rozhraním HDMI 2.1 a podporou formátu Dolby Vision, ale překážkou je v tomto případě omezení čipsetu MediaTek. Samsung QLED TV nejsou vůbec kompatibilní s Dolby Vision. Uvidíme, jak to bude fungovat v případě dalších značek.
 
Xbox Series X/S je vůbec prvním zařízením, které přináší možnost hraní v Dolby Vision. Předchozí konzole i PC podporovaly pouze formát HDR10 bez dynamických metadat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nebula Vega Portable: mobilní projektor s vysokým jasem a Android TV Nebula Vega Portable: mobilní projektor s vysokým jasem a Android TV
Firma Anker přidala do nabídky další kompaktní projektor, který by měl být určen k přenášení. Nebula Vega Portable se navíc vyznačuje rozlišením Full HD, relativně vysokým jasem a systémem Android TV.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik