LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu

LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
, , aktualita
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
K oblíbeným
reklama
Letos v březnu se objevila informace, že začalo testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Dostupnost byla omezena pouze pro vybrané uživatele, což se změnilo tento týden. Microsoft poprvé oficiálně potvrdil testování funkce Dolby Vision Gaming na nových Xboxech s tím, že je funkce dostupná pro všechny členy programu Xbox Insider, kteří jsou přihlášeni do skupiny Alpha nebo Alpha Skip Ahead. Nabídka her je zatím omezena na několik titulů, jako jsou Borderlands 3, Gears 5, Wreckfest a Halo Master Chief Collection. Microsoft přislíbil, že další hry bude postupně přidávat.
 
 
Po poslední aktualizaci si můžete v nastavení Xboxu ověřit, zda váš televizor podporuje hraní na Dolby Vision. A právě tady čekalo nepříjemné překvapení na majitele LG OLED TV, které jsou obecně považovány za ideální televize pro hráče a dokonce jsou doporučovány i samotným Microsoftem. Podle informací v nastavení totiž OLED TV od jihokorejského výrobce podporují Dolby Vision jen při vstupu 4K se 60 Hz, ale po přepnutí na 120 Hz již tento formát vysokého dynamického rozsahu k dispozici není. Z hlediska displeje ani dalšího hardwaru by přitom televize neměly být nijak omezeny.
 
Vincent Teoh z webu HDTVTest se proto zeptal přímo LG a dostal odpověď, že funkce je zatím jen ve fázi testování. Plná podpora hraní v Dolby Vision včetně 4K120 by ovšem měla být přidána později. Vzhledem k tomu, že zatím je novinka testována pouze mezi Insidery, to není zase takový problém. LG OLED TV by mohly být jediné modely, které umožní kombinaci 4K120 a Dolby Vision. Některé loňské a většina letošních televizí od Sony je sice vybavena rozhraním HDMI 2.1 a podporou formátu Dolby Vision, ale překážkou je v tomto případě omezení čipsetu MediaTek. Samsung QLED TV nejsou vůbec kompatibilní s Dolby Vision. Uvidíme, jak to bude fungovat v případě dalších značek.
 
Xbox Series X/S je vůbec prvním zařízením, které přináší možnost hraní v Dolby Vision. Předchozí konzole i PC podporovaly pouze formát HDR10 bez dynamických metadat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala