Hraní v Dolby Vision realitou. Funkci testují majitelé nových Xboxů

Hraní v Dolby Vision realitou. Funkci testují majitelé nových Xboxů
, , aktualita
Microsoft plní slib a nabízí na svých konzolích Xbox Series X/S hry v Dolby Vision. Podpora tohoto HDR formátu je dostupná pro členy programu Insiders. Prozatím funguje jen v několika titulech a pochopitelně vyžaduje kompatibilní televizi.
K oblíbeným
reklama
Nová generace herních konzolí od Microsoftu přichází s relativně rozsáhlou podporou formátů HDR, a to včetně prémiového Dolby Vision. Dosud byl formát k dispozici pouze v aplikacích pro streamování videa, jako je Netflix, ale při představení Xboxů bylo Microsoftem přislíbeno, že se podpora dostane i do her. Xbox Series X a Series S tedy jako první na světě umožní hraní v Dolby Vision (dosavadní konzole i PC spoléhají na méně pokročilý formát HDR10). A nyní mohou hráči tuto funkci poprvé otestovat, neboť podpora Dolby Vision ve hrách se dostává uvedené konzole Xbox. Zatím pouze v rámci programu Insiders, a to pro členy testovací skupiny Alpha.
 
 
Pokud výše uvedené podmínky splňujete, stáhněte si poslední aktualizaci s číselným označením 2104. Dále potřebujete televizor kompatibilní s Dolby Vision (nejlépe OLED TV) a některou z her, která formát podporuje. Prozatím bylo Dolby Vision potvrzeno hráči u čtyř titulů: Borderlands 3, Gears 5, Wreckfest a Halo Master Chief Collection. Můžeme předpokládat, že v následujících měsících se tento seznam bude rozrůstat. V každém případě platí, že Dolby Vision nelze přidat do každé hry – toto musí zajistit samotní vývojáři, proto bude záležet na jejich ochotě. Microsoft si ale nejspíš u svých herních studií pohlídá, aby se podpora dostala do co největšího počtu titulů, neboť Dolby Vision je jednou z předností nových Xboxů proti PS5.
Hráči, kteří měli možnost vyzkoušet Dolby Vision na Xbox Series X/S se vesměs shodují, že jas, úroveň černé a sytost barev překonává HDR10 ve hrách. Připomeňme, že Dolby Vision proti HDR10 používá tzv. dynamická metadata, která umožňují přizpůsobit vysoký dynamický rozsah jednotlivým scénám. Microsoft zatím neprozradil, kdy plánuje uvolnit novou funkci všem uživatelům. Vše patrně závisí na tom, jak bude probíhat aktuální testování.
 
 

Hry kompatibilní s Dolby Vision (Xbox Series X/S):

  • Borderlands 3,
  • Gears 5,
  • Wreckfest,
  • Halo Master Chief Collection.
Zdroj: Forbes.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik