Hraní v Dolby Vision realitou. Funkci testují majitelé nových Xboxů

Hraní v Dolby Vision realitou. Funkci testují majitelé nových Xboxů
, , aktualita
Microsoft plní slib a nabízí na svých konzolích Xbox Series X/S hry v Dolby Vision. Podpora tohoto HDR formátu je dostupná pro členy programu Insiders. Prozatím funguje jen v několika titulech a pochopitelně vyžaduje kompatibilní televizi.
K oblíbeným
reklama
Nová generace herních konzolí od Microsoftu přichází s relativně rozsáhlou podporou formátů HDR, a to včetně prémiového Dolby Vision. Dosud byl formát k dispozici pouze v aplikacích pro streamování videa, jako je Netflix, ale při představení Xboxů bylo Microsoftem přislíbeno, že se podpora dostane i do her. Xbox Series X a Series S tedy jako první na světě umožní hraní v Dolby Vision (dosavadní konzole i PC spoléhají na méně pokročilý formát HDR10). A nyní mohou hráči tuto funkci poprvé otestovat, neboť podpora Dolby Vision ve hrách se dostává uvedené konzole Xbox. Zatím pouze v rámci programu Insiders, a to pro členy testovací skupiny Alpha.
 
 
Pokud výše uvedené podmínky splňujete, stáhněte si poslední aktualizaci s číselným označením 2104. Dále potřebujete televizor kompatibilní s Dolby Vision (nejlépe OLED TV) a některou z her, která formát podporuje. Prozatím bylo Dolby Vision potvrzeno hráči u čtyř titulů: Borderlands 3, Gears 5, Wreckfest a Halo Master Chief Collection. Můžeme předpokládat, že v následujících měsících se tento seznam bude rozrůstat. V každém případě platí, že Dolby Vision nelze přidat do každé hry – toto musí zajistit samotní vývojáři, proto bude záležet na jejich ochotě. Microsoft si ale nejspíš u svých herních studií pohlídá, aby se podpora dostala do co největšího počtu titulů, neboť Dolby Vision je jednou z předností nových Xboxů proti PS5.
Hráči, kteří měli možnost vyzkoušet Dolby Vision na Xbox Series X/S se vesměs shodují, že jas, úroveň černé a sytost barev překonává HDR10 ve hrách. Připomeňme, že Dolby Vision proti HDR10 používá tzv. dynamická metadata, která umožňují přizpůsobit vysoký dynamický rozsah jednotlivým scénám. Microsoft zatím neprozradil, kdy plánuje uvolnit novou funkci všem uživatelům. Vše patrně závisí na tom, jak bude probíhat aktuální testování.
 
 

Hry kompatibilní s Dolby Vision (Xbox Series X/S):

  • Borderlands 3,
  • Gears 5,
  • Wreckfest,
  • Halo Master Chief Collection.
Zdroj: Forbes.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony
Logitech potvrdil, že končí s výrobou univerzálních dálkových ovladačů z řady Harmony. Na trhu zůstanou do vyprodání zásob, ale jejich podpora bude pokračovat i nadále. O konci ovladačů se spekulovalo již dříve.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala