Hraní v Dolby Vision realitou. Funkci testují majitelé nových Xboxů

Hraní v Dolby Vision realitou. Funkci testují majitelé nových Xboxů
, , aktualita
Microsoft plní slib a nabízí na svých konzolích Xbox Series X/S hry v Dolby Vision. Podpora tohoto HDR formátu je dostupná pro členy programu Insiders. Prozatím funguje jen v několika titulech a pochopitelně vyžaduje kompatibilní televizi.
K oblíbeným
reklama
Nová generace herních konzolí od Microsoftu přichází s relativně rozsáhlou podporou formátů HDR, a to včetně prémiového Dolby Vision. Dosud byl formát k dispozici pouze v aplikacích pro streamování videa, jako je Netflix, ale při představení Xboxů bylo Microsoftem přislíbeno, že se podpora dostane i do her. Xbox Series X a Series S tedy jako první na světě umožní hraní v Dolby Vision (dosavadní konzole i PC spoléhají na méně pokročilý formát HDR10). A nyní mohou hráči tuto funkci poprvé otestovat, neboť podpora Dolby Vision ve hrách se dostává uvedené konzole Xbox. Zatím pouze v rámci programu Insiders, a to pro členy testovací skupiny Alpha.
 
 
Pokud výše uvedené podmínky splňujete, stáhněte si poslední aktualizaci s číselným označením 2104. Dále potřebujete televizor kompatibilní s Dolby Vision (nejlépe OLED TV) a některou z her, která formát podporuje. Prozatím bylo Dolby Vision potvrzeno hráči u čtyř titulů: Borderlands 3, Gears 5, Wreckfest a Halo Master Chief Collection. Můžeme předpokládat, že v následujících měsících se tento seznam bude rozrůstat. V každém případě platí, že Dolby Vision nelze přidat do každé hry – toto musí zajistit samotní vývojáři, proto bude záležet na jejich ochotě. Microsoft si ale nejspíš u svých herních studií pohlídá, aby se podpora dostala do co největšího počtu titulů, neboť Dolby Vision je jednou z předností nových Xboxů proti PS5.
Hráči, kteří měli možnost vyzkoušet Dolby Vision na Xbox Series X/S se vesměs shodují, že jas, úroveň černé a sytost barev překonává HDR10 ve hrách. Připomeňme, že Dolby Vision proti HDR10 používá tzv. dynamická metadata, která umožňují přizpůsobit vysoký dynamický rozsah jednotlivým scénám. Microsoft zatím neprozradil, kdy plánuje uvolnit novou funkci všem uživatelům. Vše patrně závisí na tom, jak bude probíhat aktuální testování.
 
 

Hry kompatibilní s Dolby Vision (Xbox Series X/S):

  • Borderlands 3,
  • Gears 5,
  • Wreckfest,
  • Halo Master Chief Collection.
Zdroj: Forbes.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala