www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design

LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
, , aktualita
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
K oblíbeným
reklama
Mezi produkty nominovanými na ocenění iF Design Awards 2021 se objevilo i několik novinek, které nebyly dosud oficiálně představeny. Kromě televizorů Philips OLED986 a OLED936 se jedná o další OLED TV, tentokrát z dílny LG Electronics. A pro naše čtenáře nemusí být zcela neznámá, neboť se objevila již začátkem března pod označením LG OLED.EX. Nakonec ovšem jihokorejský výrobce zvolil jiné označení gOLED. Zatím není jasné, jak by se měla zkratka správně vyslovovat, ale písmeno „g“ nejspíš značí „glass“, tedy sklo. Právě tento materiál totiž byl důležitý při návrhu designu.
 
 
LG gOLED používá panel umístěný na skleněné desce. Toto řešení výrobce dříve používal v sériích E a G, takže se nejedná o úplnou novinku. Zatímco série E z trhu zcela zmizela, série G nyní používá odlišný design „Gallery“. Televizor gOLED tedy představuje comeback tohoto designového řešení. Navíc bude velmi tenký, jak naznačují zveřejněné obrázky. Mezi další designové prvky patří logo vystupující ze skleněného rámečku, zajímavě tvarované kovové nožičky nebo chytře navržený systém pro vedení kabelů. O tom, že doménou tohoto televizoru bude hlavně design, svědčí i vzor na zadní straně, se kterou si výrobci většinou příliš nelámou hlavu.
 
 
„gOLED nabízí uživatelům jedinečný zážitek díky obrazovce, která je tenká jako list papíru. Skutečné sklo poskytuje čistý a minimalistický dojem i zvýšenou citlivost. Designový charakter, který zdůrazňuje jednoduchost a čistotu, je patrný nejen na přední straně, ale také na zadní straně televizoru. Stojan, který umožňuje úhledné vedení kabelů za televizoru, je sice jen malý detail, ale pro uživatele jde o velmi důležitý faktor,“ píše se v anotaci na iF Design Awards. Chybí ovšem jakékoliv technické detaily – dokonce neznáme ani úhlopříčku obrazovky. LG gOLED bude lifestylový televizor, který bude stát mimo běžné série OLED TV (A1, B1, C1, G1, W1 a Z1).
 
Můžeme předpokládat, že televize bude používat procesor Alpha 9, rozhraní HDMI 2.1 a další funkce, které známe z jiných letošních LG OLED TV. Otázkou zůstává, zda se novinka vůbec dostane na evropské trhy. Mezi potvrzené regiony patří jen Severní Amerika a Asie.
 
Zdroj: 4kflme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik