Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design

, , aktualita
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
Mezi produkty nominovanými na ocenění iF Design Awards 2021 se objevilo i několik novinek, které nebyly dosud oficiálně představeny. Kromě televizorů Philips OLED986 a OLED936 se jedná o další OLED TV, tentokrát z dílny LG Electronics. A pro naše čtenáře nemusí být zcela neznámá, neboť se objevila již začátkem března pod označením LG OLED.EX. Nakonec ovšem jihokorejský výrobce zvolil jiné označení gOLED. Zatím není jasné, jak by se měla zkratka správně vyslovovat, ale písmeno „g“ nejspíš značí „glass“, tedy sklo. Právě tento materiál totiž byl důležitý při návrhu designu.
 
 
LG gOLED používá panel umístěný na skleněné desce. Toto řešení výrobce dříve používal v sériích E a G, takže se nejedná o úplnou novinku. Zatímco série E z trhu zcela zmizela, série G nyní používá odlišný design „Gallery“. Televizor gOLED tedy představuje comeback tohoto designového řešení. Navíc bude velmi tenký, jak naznačují zveřejněné obrázky. Mezi další designové prvky patří logo vystupující ze skleněného rámečku, zajímavě tvarované kovové nožičky nebo chytře navržený systém pro vedení kabelů. O tom, že doménou tohoto televizoru bude hlavně design, svědčí i vzor na zadní straně, se kterou si výrobci většinou příliš nelámou hlavu.
 
 
„gOLED nabízí uživatelům jedinečný zážitek díky obrazovce, která je tenká jako list papíru. Skutečné sklo poskytuje čistý a minimalistický dojem i zvýšenou citlivost. Designový charakter, který zdůrazňuje jednoduchost a čistotu, je patrný nejen na přední straně, ale také na zadní straně televizoru. Stojan, který umožňuje úhledné vedení kabelů za televizoru, je sice jen malý detail, ale pro uživatele jde o velmi důležitý faktor,“ píše se v anotaci na iF Design Awards. Chybí ovšem jakékoliv technické detaily – dokonce neznáme ani úhlopříčku obrazovky. LG gOLED bude lifestylový televizor, který bude stát mimo běžné série OLED TV (A1, B1, C1, G1, W1 a Z1).
 
Můžeme předpokládat, že televize bude používat procesor Alpha 9, rozhraní HDMI 2.1 a další funkce, které známe z jiných letošních LG OLED TV. Otázkou zůstává, zda se novinka vůbec dostane na evropské trhy. Mezi potvrzené regiony patří jen Severní Amerika a Asie.
 
Zdroj: 4kflme.de