www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design

LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
, , aktualita
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
K oblíbeným
reklama
Mezi produkty nominovanými na ocenění iF Design Awards 2021 se objevilo i několik novinek, které nebyly dosud oficiálně představeny. Kromě televizorů Philips OLED986 a OLED936 se jedná o další OLED TV, tentokrát z dílny LG Electronics. A pro naše čtenáře nemusí být zcela neznámá, neboť se objevila již začátkem března pod označením LG OLED.EX. Nakonec ovšem jihokorejský výrobce zvolil jiné označení gOLED. Zatím není jasné, jak by se měla zkratka správně vyslovovat, ale písmeno „g“ nejspíš značí „glass“, tedy sklo. Právě tento materiál totiž byl důležitý při návrhu designu.
 
 
LG gOLED používá panel umístěný na skleněné desce. Toto řešení výrobce dříve používal v sériích E a G, takže se nejedná o úplnou novinku. Zatímco série E z trhu zcela zmizela, série G nyní používá odlišný design „Gallery“. Televizor gOLED tedy představuje comeback tohoto designového řešení. Navíc bude velmi tenký, jak naznačují zveřejněné obrázky. Mezi další designové prvky patří logo vystupující ze skleněného rámečku, zajímavě tvarované kovové nožičky nebo chytře navržený systém pro vedení kabelů. O tom, že doménou tohoto televizoru bude hlavně design, svědčí i vzor na zadní straně, se kterou si výrobci většinou příliš nelámou hlavu.
 
 
„gOLED nabízí uživatelům jedinečný zážitek díky obrazovce, která je tenká jako list papíru. Skutečné sklo poskytuje čistý a minimalistický dojem i zvýšenou citlivost. Designový charakter, který zdůrazňuje jednoduchost a čistotu, je patrný nejen na přední straně, ale také na zadní straně televizoru. Stojan, který umožňuje úhledné vedení kabelů za televizoru, je sice jen malý detail, ale pro uživatele jde o velmi důležitý faktor,“ píše se v anotaci na iF Design Awards. Chybí ovšem jakékoliv technické detaily – dokonce neznáme ani úhlopříčku obrazovky. LG gOLED bude lifestylový televizor, který bude stát mimo běžné série OLED TV (A1, B1, C1, G1, W1 a Z1).
 
Můžeme předpokládat, že televize bude používat procesor Alpha 9, rozhraní HDMI 2.1 a další funkce, které známe z jiných letošních LG OLED TV. Otázkou zůstává, zda se novinka vůbec dostane na evropské trhy. Mezi potvrzené regiony patří jen Severní Amerika a Asie.
 
Zdroj: 4kflme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář