Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design

20.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
Začátkem roku byly představeny televizory Philips OLED806 a OLED856, které se ještě ani nedostaly na trh. Mezitím jejich výrobce připravuje další dvě OLED TV s plánovanou premiérou na veletrhu IFA 2021. Špičkové modely OLED986 a OLED936 se nyní objevily na stránkách iF Design Award, neboť byly nominovány na ocenění za design. Ačkoliv stránky neobsahují prakticky žádné technické parametry o nominovaných produktech, můžeme si prohlédnout alespoň design chystaných televizí a něco málo vyčíst z doprovodného textu. Novinky navazují na předchozí televizory OLED935 a OLED984 (model OLED985 byl přeskočen), kterým se podobají také po designové stránce.
 
 
Philips OLED986 s masivním stojanem pro umístění na podlahu
 
Největší změny se udály v případě podoby reproduktorů, které jsou spolu se stojanem velmi výrazným designovým prvkem těchto OLED TV. I tentokrát dodá zvukové řešení britská společnost Bowers & Wilkins (B&W), se kterou TP Vision spolupracuje již několikátý rok v řadě. Oba televizory využívají také centrální výškový reproduktor, který by měl vylepšit například kvalitu dialogů. K dispozici bude také technologie prostorového zvuku Dolby Atmos, kterou by u vyššího modelu OLED986 měly vylepšit nahoru směřující reproduktory. Co se týče použitých materiálů, výrobce použije kombinaci kovu a akustické tkaniny Kvadrat.
 
 
Philips OLED936 obsahuje stojan, která zároveň funguje jako soundbar
 
Další informace o nových Philips OLED TV zatím nemáme k dispozici. S přihlédnutím k již představeným modelům pro rok 2021 můžeme předpokládat video procesor P5 páté generace, podporu formátu HDR10+ Adaptive nebo rozhraní HDMI 2.1, které umožní plné využití potenciálu nových herních konzolí. Chybět jistě nebudou ani typické prvky televizí Philips, jako je operační systém Android TV nebo dynamické podsvícení Ambilight. Veletrh IFA 2021, kde by měly být nové televizory oficiálně představeny, proběhne na začátku září. Organizátoři očekávají, že se bude po loňské pauze jednat o ročník s osobní účastí.
 
Zdroj: Ifworlddesingguide.com (1, 2) via Toengel.net