www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design

Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
, , aktualita
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
K oblíbeným
reklama
Začátkem roku byly představeny televizory Philips OLED806 a OLED856, které se ještě ani nedostaly na trh. Mezitím jejich výrobce připravuje další dvě OLED TV s plánovanou premiérou na veletrhu IFA 2021. Špičkové modely OLED986 a OLED936 se nyní objevily na stránkách iF Design Award, neboť byly nominovány na ocenění za design. Ačkoliv stránky neobsahují prakticky žádné technické parametry o nominovaných produktech, můžeme si prohlédnout alespoň design chystaných televizí a něco málo vyčíst z doprovodného textu. Novinky navazují na předchozí televizory OLED935 a OLED984 (model OLED985 byl přeskočen), kterým se podobají také po designové stránce.
 
 
Philips OLED986 s masivním stojanem pro umístění na podlahu
 
Největší změny se udály v případě podoby reproduktorů, které jsou spolu se stojanem velmi výrazným designovým prvkem těchto OLED TV. I tentokrát dodá zvukové řešení britská společnost Bowers & Wilkins (B&W), se kterou TP Vision spolupracuje již několikátý rok v řadě. Oba televizory využívají také centrální výškový reproduktor, který by měl vylepšit například kvalitu dialogů. K dispozici bude také technologie prostorového zvuku Dolby Atmos, kterou by u vyššího modelu OLED986 měly vylepšit nahoru směřující reproduktory. Co se týče použitých materiálů, výrobce použije kombinaci kovu a akustické tkaniny Kvadrat.
 
 
Philips OLED936 obsahuje stojan, která zároveň funguje jako soundbar
 
Další informace o nových Philips OLED TV zatím nemáme k dispozici. S přihlédnutím k již představeným modelům pro rok 2021 můžeme předpokládat video procesor P5 páté generace, podporu formátu HDR10+ Adaptive nebo rozhraní HDMI 2.1, které umožní plné využití potenciálu nových herních konzolí. Chybět jistě nebudou ani typické prvky televizí Philips, jako je operační systém Android TV nebo dynamické podsvícení Ambilight. Veletrh IFA 2021, kde by měly být nové televizory oficiálně představeny, proběhne na začátku září. Organizátoři očekávají, že se bude po loňské pauze jednat o ročník s osobní účastí.
 
Zdroj: Ifworlddesingguide.com (1, 2) via Toengel.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik