www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG chce v roce 2019 přinést 80" 8K OLED TV, o rok později srolovatelné panely

LG chce v roce 2019 přinést 80" 8K OLED TV, o rok později srolovatelné panely
, , aktualita
Společnost LG Display oznámila, jaké plány má s OLED panely v následujících letech. Za dva roky můžeme očekávat OLED TV s 8K rozlišením, ve vývoji jsou však také flexibilní panely, které by mohly být představeny v roce 2020.
reklama
LG Display je v současné době jediným světovým výrobcem televizních OLED panelů, které dodává více než třinácti značkám. Nedávno jihokorejská společnost odhalila některá aktuální čísla i plány pro příští rok 2018, tentokrát jsme se dozvěděli něco o očekáváních pro následující rok. Zatímco příští rok nepřinese ve srovnání s dneškem žádnou dramatičtější změnu, v roce 2019 už jsou v plánu 80" OLED panely s 8K rozlišením, které mají čtyřikrát více pixelů než 4K obrazovky, respektive šestnáctkrát více ve srovnání s Full HD. V současné době vstupují na trh 8K LCD TV od Sharpu, na OLED TV s tímto rozlišením si tedy počkáme o něco déle.
 
 
Zvyšování rozlišení však může opět změnit uspořádání nábytku v našich obývacích pokojích. Zatímco po nástupu plochých televizorů s většími úhlopříčkami mnozí posunuli svou pohovku dále od obrazovky, nyní se zvyšujícím se rozlišení je načase ji zase o něco přiblížit, neboť pro maximální využití všech výhod 8K bude nutné sedět blíže k obrazovce. Koncem roku 2019 nebo začátkem 2020 chce LG Display zahájit také produkci menších OLED panelů s úhlopříčkou mezi 40" a 49", aktuálně nejmenší nabízené OLED TV jsou přitom 55".
 
V roce 2020 chtějí Jihokorejci nabídnout také flexibilní OLED panely, které bude možné například srolovat. Díky jejich vlastnostem můžeme očekávat, že budou využity ve zcela nových typech produktů, některé se možná objeví také v televizorech. V plánu jsou rovněž transparentní OLED panely, které by mohly být vyráběny v běžném i průhledném provedení, prozatím se však počítá spíše s jejich průmyslovým nasazením než použitím v domácí elektronice. Mnohé z těchto inovací umožní nová továrna 10,5 generace, která se otevře v jihokorejském městě Paju.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář