www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG chce v roce 2019 přinést 80" 8K OLED TV, o rok později srolovatelné panely

LG chce v roce 2019 přinést 80" 8K OLED TV, o rok později srolovatelné panely
, , aktualita
Společnost LG Display oznámila, jaké plány má s OLED panely v následujících letech. Za dva roky můžeme očekávat OLED TV s 8K rozlišením, ve vývoji jsou však také flexibilní panely, které by mohly být představeny v roce 2020.
reklama
LG Display je v současné době jediným světovým výrobcem televizních OLED panelů, které dodává více než třinácti značkám. Nedávno jihokorejská společnost odhalila některá aktuální čísla i plány pro příští rok 2018, tentokrát jsme se dozvěděli něco o očekáváních pro následující rok. Zatímco příští rok nepřinese ve srovnání s dneškem žádnou dramatičtější změnu, v roce 2019 už jsou v plánu 80" OLED panely s 8K rozlišením, které mají čtyřikrát více pixelů než 4K obrazovky, respektive šestnáctkrát více ve srovnání s Full HD. V současné době vstupují na trh 8K LCD TV od Sharpu, na OLED TV s tímto rozlišením si tedy počkáme o něco déle.
 
 
Zvyšování rozlišení však může opět změnit uspořádání nábytku v našich obývacích pokojích. Zatímco po nástupu plochých televizorů s většími úhlopříčkami mnozí posunuli svou pohovku dále od obrazovky, nyní se zvyšujícím se rozlišení je načase ji zase o něco přiblížit, neboť pro maximální využití všech výhod 8K bude nutné sedět blíže k obrazovce. Koncem roku 2019 nebo začátkem 2020 chce LG Display zahájit také produkci menších OLED panelů s úhlopříčkou mezi 40" a 49", aktuálně nejmenší nabízené OLED TV jsou přitom 55".
 
V roce 2020 chtějí Jihokorejci nabídnout také flexibilní OLED panely, které bude možné například srolovat. Díky jejich vlastnostem můžeme očekávat, že budou využity ve zcela nových typech produktů, některé se možná objeví také v televizorech. V plánu jsou rovněž transparentní OLED panely, které by mohly být vyráběny v běžném i průhledném provedení, prozatím se však počítá spíše s jejich průmyslovým nasazením než použitím v domácí elektronice. Mnohé z těchto inovací umožní nová továrna 10,5 generace, která se otevře v jihokorejském městě Paju.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik