www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG chce v roce 2019 přinést 80" 8K OLED TV, o rok později srolovatelné panely

LG chce v roce 2019 přinést 80" 8K OLED TV, o rok později srolovatelné panely
, , aktualita
Společnost LG Display oznámila, jaké plány má s OLED panely v následujících letech. Za dva roky můžeme očekávat OLED TV s 8K rozlišením, ve vývoji jsou však také flexibilní panely, které by mohly být představeny v roce 2020.



reklama
LG Display je v současné době jediným světovým výrobcem televizních OLED panelů, které dodává více než třinácti značkám. Nedávno jihokorejská společnost odhalila některá aktuální čísla i plány pro příští rok 2018, tentokrát jsme se dozvěděli něco o očekáváních pro následující rok. Zatímco příští rok nepřinese ve srovnání s dneškem žádnou dramatičtější změnu, v roce 2019 už jsou v plánu 80" OLED panely s 8K rozlišením, které mají čtyřikrát více pixelů než 4K obrazovky, respektive šestnáctkrát více ve srovnání s Full HD. V současné době vstupují na trh 8K LCD TV od Sharpu, na OLED TV s tímto rozlišením si tedy počkáme o něco déle.
 
 
Zvyšování rozlišení však může opět změnit uspořádání nábytku v našich obývacích pokojích. Zatímco po nástupu plochých televizorů s většími úhlopříčkami mnozí posunuli svou pohovku dále od obrazovky, nyní se zvyšujícím se rozlišení je načase ji zase o něco přiblížit, neboť pro maximální využití všech výhod 8K bude nutné sedět blíže k obrazovce. Koncem roku 2019 nebo začátkem 2020 chce LG Display zahájit také produkci menších OLED panelů s úhlopříčkou mezi 40" a 49", aktuálně nejmenší nabízené OLED TV jsou přitom 55".
 
V roce 2020 chtějí Jihokorejci nabídnout také flexibilní OLED panely, které bude možné například srolovat. Díky jejich vlastnostem můžeme očekávat, že budou využity ve zcela nových typech produktů, některé se možná objeví také v televizorech. V plánu jsou rovněž transparentní OLED panely, které by mohly být vyráběny v běžném i průhledném provedení, prozatím se však počítá spíše s jejich průmyslovým nasazením než použitím v domácí elektronice. Mnohé z těchto inovací umožní nová továrna 10,5 generace, která se otevře v jihokorejském městě Paju.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik