www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG chce v roce 2019 přinést 80" 8K OLED TV, o rok později srolovatelné panely

LG chce v roce 2019 přinést 80" 8K OLED TV, o rok později srolovatelné panely
, , aktualita
Společnost LG Display oznámila, jaké plány má s OLED panely v následujících letech. Za dva roky můžeme očekávat OLED TV s 8K rozlišením, ve vývoji jsou však také flexibilní panely, které by mohly být představeny v roce 2020.
reklama
LG Display je v současné době jediným světovým výrobcem televizních OLED panelů, které dodává více než třinácti značkám. Nedávno jihokorejská společnost odhalila některá aktuální čísla i plány pro příští rok 2018, tentokrát jsme se dozvěděli něco o očekáváních pro následující rok. Zatímco příští rok nepřinese ve srovnání s dneškem žádnou dramatičtější změnu, v roce 2019 už jsou v plánu 80" OLED panely s 8K rozlišením, které mají čtyřikrát více pixelů než 4K obrazovky, respektive šestnáctkrát více ve srovnání s Full HD. V současné době vstupují na trh 8K LCD TV od Sharpu, na OLED TV s tímto rozlišením si tedy počkáme o něco déle.
 
 
Zvyšování rozlišení však může opět změnit uspořádání nábytku v našich obývacích pokojích. Zatímco po nástupu plochých televizorů s většími úhlopříčkami mnozí posunuli svou pohovku dále od obrazovky, nyní se zvyšujícím se rozlišení je načase ji zase o něco přiblížit, neboť pro maximální využití všech výhod 8K bude nutné sedět blíže k obrazovce. Koncem roku 2019 nebo začátkem 2020 chce LG Display zahájit také produkci menších OLED panelů s úhlopříčkou mezi 40" a 49", aktuálně nejmenší nabízené OLED TV jsou přitom 55".
 
V roce 2020 chtějí Jihokorejci nabídnout také flexibilní OLED panely, které bude možné například srolovat. Díky jejich vlastnostem můžeme očekávat, že budou využity ve zcela nových typech produktů, některé se možná objeví také v televizorech. V plánu jsou rovněž transparentní OLED panely, které by mohly být vyráběny v běžném i průhledném provedení, prozatím se však počítá spíše s jejich průmyslovým nasazením než použitím v domácí elektronice. Mnohé z těchto inovací umožní nová továrna 10,5 generace, která se otevře v jihokorejském městě Paju.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik