Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
reklama

Panasonic ukázal „neviditelný“ OLED televizor

7.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Panasonic se pochlubil dalším prototypem své průhledné obrazovky, která se po vypnutí tváří jako obyčejné sklo. Tentokrát ovšem japonský výrobce nepoužil technologii LCD, ale modernější OLED.
reklama
První prototyp průhledné obrazovky ukázal Panasonic začátkem letošního roku na veletrhu CES 2016 v Las Vegas. To se ovšem ještě jednalo o LCD panel využívající podsvícení, takže sklo mělo i po vypnutí tmavý odstín. S přechodem na technologii OLED tento problém zmizel a pokud není obrazovka zapnuta, vypadá jako běžné sklo. Nový typ displeje sice nijak nezlepší kvalitu obrazu, ale působí velmi efektně a především umožňuje vytvořit televizor, který nijak nezasahuje do interiéru, dokud nedojde k jeho zapnutí.

Na veletrhu pokročilých technologií CEATEC 2016 v Japonsku ukázal Panasonic průhlednou obrazovku zabudovanou do obývací stěny. Nezvyklý je i způsob ovládání, který probíhá pomocí pohybových gest. Využití průhledných displejů může být ovšem mnohem širší než jen jako „neviditelné“ televizory. Dalším příkladem využití je zabudování do dveří chladničky na víno, kdy je možné vidět obsah uvnitř i bez otevření, ale zároveň lze na displeji zobrazovat například teplotu, informace o jednotlivých vínech nebo recepty.

Průhledná obrazovka zatím ovšem zůstává ve stadiu prototypu a k jejímu využití v běžných produktech nedojde dříve než za tři roky. Panasonic představil na právě probíhajícím veletrhu CEATEC 2016 i řadu dalších nových technologií, k těm nejvýraznějším patří flexibilní baterie využitelná v chytrém oblečení, hodinkách či náramcích.


Zdroj: Ledinside.com
reklama