www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic ukázal „neviditelný“ OLED televizor

Panasonic ukázal „neviditelný“ OLED televizor
, , aktualita
Panasonic se pochlubil dalším prototypem své průhledné obrazovky, která se po vypnutí tváří jako obyčejné sklo. Tentokrát ovšem japonský výrobce nepoužil technologii LCD, ale modernější OLED.
K oblíbeným
reklama
První prototyp průhledné obrazovky ukázal Panasonic začátkem letošního roku na veletrhu CES 2016 v Las Vegas. To se ovšem ještě jednalo o LCD panel využívající podsvícení, takže sklo mělo i po vypnutí tmavý odstín. S přechodem na technologii OLED tento problém zmizel a pokud není obrazovka zapnuta, vypadá jako běžné sklo. Nový typ displeje sice nijak nezlepší kvalitu obrazu, ale působí velmi efektně a především umožňuje vytvořit televizor, který nijak nezasahuje do interiéru, dokud nedojde k jeho zapnutí.

Na veletrhu pokročilých technologií CEATEC 2016 v Japonsku ukázal Panasonic průhlednou obrazovku zabudovanou do obývací stěny. Nezvyklý je i způsob ovládání, který probíhá pomocí pohybových gest. Využití průhledných displejů může být ovšem mnohem širší než jen jako „neviditelné“ televizory. Dalším příkladem využití je zabudování do dveří chladničky na víno, kdy je možné vidět obsah uvnitř i bez otevření, ale zároveň lze na displeji zobrazovat například teplotu, informace o jednotlivých vínech nebo recepty.

Průhledná obrazovka zatím ovšem zůstává ve stadiu prototypu a k jejímu využití v běžných produktech nedojde dříve než za tři roky. Panasonic představil na právě probíhajícím veletrhu CEATEC 2016 i řadu dalších nových technologií, k těm nejvýraznějším patří flexibilní baterie využitelná v chytrém oblečení, hodinkách či náramcích.


Zdroj: Ledinside.com
Nejnovější články
Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+ Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+ Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+
Do startu služby pro streamování videa Disney+ sice zbývá více než půl roku, ale už nyní byl zveřejněn kompletní seznam filmů a seriálů, které na diváky čekají. Nejzajímavější je samozřejmě část s originály, které se exkluzivně objeví v Disney+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně? Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně?
Cesta žlutého cirkusu Dana Přibáně skončila. Do kin zamířil poslední díl série, který ukončil putování žlutých Trabantů příjezdem do Prahy, kde je uvítala kvanta fanoušků. Jaký je však tento poslední film, na to se podívá naše recenze.
18.4.2019, recenze, Milan Šurkala
Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu
Před pár týdny představené soundbary Samsung HW-Q70R a HW-Q60R už velmi brzy zamíří do českých obchodů. Tuzemské zastoupení nyní potvrdilo, kdy a za kolik si první letošní modely budeme moct zakoupit.
15.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik