www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic ukázal „neviditelný“ OLED televizor

Panasonic ukázal „neviditelný“ OLED televizor
, , aktualita
Panasonic se pochlubil dalším prototypem své průhledné obrazovky, která se po vypnutí tváří jako obyčejné sklo. Tentokrát ovšem japonský výrobce nepoužil technologii LCD, ale modernější OLED.
K oblíbeným
reklama
První prototyp průhledné obrazovky ukázal Panasonic začátkem letošního roku na veletrhu CES 2016 v Las Vegas. To se ovšem ještě jednalo o LCD panel využívající podsvícení, takže sklo mělo i po vypnutí tmavý odstín. S přechodem na technologii OLED tento problém zmizel a pokud není obrazovka zapnuta, vypadá jako běžné sklo. Nový typ displeje sice nijak nezlepší kvalitu obrazu, ale působí velmi efektně a především umožňuje vytvořit televizor, který nijak nezasahuje do interiéru, dokud nedojde k jeho zapnutí.

Na veletrhu pokročilých technologií CEATEC 2016 v Japonsku ukázal Panasonic průhlednou obrazovku zabudovanou do obývací stěny. Nezvyklý je i způsob ovládání, který probíhá pomocí pohybových gest. Využití průhledných displejů může být ovšem mnohem širší než jen jako „neviditelné“ televizory. Dalším příkladem využití je zabudování do dveří chladničky na víno, kdy je možné vidět obsah uvnitř i bez otevření, ale zároveň lze na displeji zobrazovat například teplotu, informace o jednotlivých vínech nebo recepty.

Průhledná obrazovka zatím ovšem zůstává ve stadiu prototypu a k jejímu využití v běžných produktech nedojde dříve než za tři roky. Panasonic představil na právě probíhajícím veletrhu CEATEC 2016 i řadu dalších nových technologií, k těm nejvýraznějším patří flexibilní baterie využitelná v chytrém oblečení, hodinkách či náramcích.


Zdroj: Ledinside.com
Nejnovější články
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář