www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG částečně opravuje problém s černou při VRR na svých OLED TV

LG částečně opravuje problém s černou při VRR na svých OLED TV
, , aktualita
Nový firmware, který vychází pro LG OLED TV z roku 2020, by měl alespoň částečně řešit problém s variabilní obnovovací frekvenci. V nastavení se objeví nová možnost vyladění úrovně černé při používání VRR.
K oblíbeným
reklama
Vloni na podzim se začalo diskutovat o problému, který trápí některé majitele LG OLED TV z let 2019 a 2020. Týká se režimu VRR (Variable Refresh Rate neboli variabilní obnovovací frekvence), který je používán při hraní her na konzolích nebo počítačích. Někteří hráči si všimli, že po aktivaci VRR se zvýšil jas panelu, takže černá se začala jevit spíše jako šedá. LG slíbilo, že problém vyřeší, i když oprava nejspíš bude chvíli trvat. Potom se objevila informace OLED Association, že se jedná o hardwarový problém spojený s panelem. Jihokorejský výrobce nakonec přináší aktualizaci, která by měla tuto nepříjemnost řešit alespoň částečně.
 
 
Od dnešního dne bude distribuován nový firmware pro OLED TV z roku 2020, konkrétně pro modely ze sérií BX, CX, GX a ZX. K dispozici bude pro uživatele z Evropy a USA. Zpočátku ovšem bude aktualizace dostupná pouze na stránkách podpory LG a může být omezena také regionálně. Až později bude nejspíš šířena také „vzduchem“. Firmware neslibuje úplné vyřešení problému, ale může podle výrobce „zmírnit“ některé projevy zvýšené úrovně černé. Tím by se potvrdila teorie, že jádro problému spočívá v panelu – hodnota gama totiž byla optimalizována pro 120 Hz, ale v režimu VRR je obnovovací frekvence nižší. LG tedy může pomocí firmwaru zmírnit důsledky této nedokonalosti, ale nikdy závadu na současných televizorech neodstraní úplně.
 
Po instalaci posledního firmwaru mohou uživatelé v nastavení své OLED TV najít novou možnost „Fine Tune Dark Areas“ (v překladu „Jemné ladění tmavých oblastí“). Nachází se v sekci Obraz – Další nastavení a umožňuje divákovi, aby ručně vyladil úroveň černé v režimu VRR. Vzhledem k tomu, že aktualizace bude k dispozici teprve v průběhu dnešního dne, zatím nemáme žádnou zpětnou vazbu, nakolik je toto řešení účinné. LG nicméně počítá s vydáním obdobného firmwaru také pro OLED TV z roku 2019.
 
 

Firmware pro LG OLED TV 2020

  • LG OLED55BX, OLED65BX: firmware 03.21.80
  • LG OLED48CX, OLED55CX, OLED65CX, OLED77CX: firmware 03.21.18
  • LG OLED55GX, OLED65GX, OLED77GX: firmware 03.21.18
  • LG OLED77ZX, OLED88ZX: firmware 03.11.40


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik