www.tvfreak.cz
>
>
>

LG brzy uvede svou první microLED TV. Bude mít velikost 163 palců

LG brzy uvede svou první microLED TV. Bude mít velikost 163 palců
, , aktualita
Ani LG nechce zůstat pozadu v microLED TV a připravuje svůj první model. Prozatím nebude vhodný do běžných obýváků a ani svou cenou nejspíš případné zájemce nepotěší. Displej s rozlišením 4K bude složen z několika modulů.
K oblíbeným
reklama
Technologii microLED v tuto chvíli prozkoumává řada firem a některé z nich jsou již blízko uvedení televizorů pro běžné zákazníky. Často se mluví o Samsungu, který své novinky naposledy prezentoval začátkem roku na veletrhu CES 2020 v Las Vegas. Příliš ppzadu ovšem nechce zůstat ani hlavní jihokorejský konkurent Samsungu. LG oznámilo svůj první komerčně dostupný produkt využívající technologii microLED. Jedná se o displej s úhlopříčkou 163 palců a rozlišením 4K, který pochopitelně bude příliš velký pro použití v běžných obývacích pokojích, ale objevit by se mohl např. na různých prezentacích nebo v obchodech.
 
 
LG před nedávnem představilo LED obrazovky určené pro kinosály, které obsahují mezery mezi pixely o velikosti 3,3 mm. U tohoto nového modelu se povedlo rozteč výrazně snížit na 0,9 mm. Obrazovka se bude skládat z několika modulů (LSAB009), každý s rozlišením 640 x 360 pixelů. Výrobce dále uvádí běžný jas 600 nitů, maximální jas 1 200 nitů a kontrastní poměr 100 000:1. Připomeňme, že microLED používá samostatně svíticí body (podobně jako OLED), proto dokáže nabídnout lepší kontrast a úroveň černé než LCD panely. Moduly mezi sebou komunikují bezdrátově, což by mělo usnadnit jejich instalaci. Otázkou zůstává, zda budou při sledování viditelné mezery mezi panely, i když předchozí zkušenosti s displeji LG LED Cinema dokazují, že by tomu tak nemuselo být.
 
 
Hlavním problémem při vývoji obrazovek microLED ovšem zůstává jejich velikost. Výrobci budou muset dále snižovat rozteč mezi pixely, aby mohli vyrábět menší panely vhodné pro použití v domácnostech. Další překážkou ve větším rozšíření potom zůstává cena, která prozatím není zrovna příznivá. LG prozatím neoznámilo, kolik bude stát jeho nový microLED displej a neuvádí ani informace o dostupnosti. Podle některých zdrojů by ovšem prodej mohl být zahájen již v srpnu 2020. Samsung letos představil několik modelů microLED TV a nejmenší z nich měl úhlopříčku 75 palců. K uvedení na trh mělo původně dojít v roce 2020, ale možná se tak nakonec stane nejdříve v roce 2021. Podle dřívějších prognóz společnosti IHS Markit se technologie microLED dostane do masově prodávaných televizorů do roku 2026.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik