www.tvfreak.cz
>
>
>

LG brzy uvede svou první microLED TV. Bude mít velikost 163 palců

LG brzy uvede svou první microLED TV. Bude mít velikost 163 palců
, , aktualita
Ani LG nechce zůstat pozadu v microLED TV a připravuje svůj první model. Prozatím nebude vhodný do běžných obýváků a ani svou cenou nejspíš případné zájemce nepotěší. Displej s rozlišením 4K bude složen z několika modulů.
K oblíbeným
reklama
Technologii microLED v tuto chvíli prozkoumává řada firem a některé z nich jsou již blízko uvedení televizorů pro běžné zákazníky. Často se mluví o Samsungu, který své novinky naposledy prezentoval začátkem roku na veletrhu CES 2020 v Las Vegas. Příliš ppzadu ovšem nechce zůstat ani hlavní jihokorejský konkurent Samsungu. LG oznámilo svůj první komerčně dostupný produkt využívající technologii microLED. Jedná se o displej s úhlopříčkou 163 palců a rozlišením 4K, který pochopitelně bude příliš velký pro použití v běžných obývacích pokojích, ale objevit by se mohl např. na různých prezentacích nebo v obchodech.
 
 
LG před nedávnem představilo LED obrazovky určené pro kinosály, které obsahují mezery mezi pixely o velikosti 3,3 mm. U tohoto nového modelu se povedlo rozteč výrazně snížit na 0,9 mm. Obrazovka se bude skládat z několika modulů (LSAB009), každý s rozlišením 640 x 360 pixelů. Výrobce dále uvádí běžný jas 600 nitů, maximální jas 1 200 nitů a kontrastní poměr 100 000:1. Připomeňme, že microLED používá samostatně svíticí body (podobně jako OLED), proto dokáže nabídnout lepší kontrast a úroveň černé než LCD panely. Moduly mezi sebou komunikují bezdrátově, což by mělo usnadnit jejich instalaci. Otázkou zůstává, zda budou při sledování viditelné mezery mezi panely, i když předchozí zkušenosti s displeji LG LED Cinema dokazují, že by tomu tak nemuselo být.
 
 
Hlavním problémem při vývoji obrazovek microLED ovšem zůstává jejich velikost. Výrobci budou muset dále snižovat rozteč mezi pixely, aby mohli vyrábět menší panely vhodné pro použití v domácnostech. Další překážkou ve větším rozšíření potom zůstává cena, která prozatím není zrovna příznivá. LG prozatím neoznámilo, kolik bude stát jeho nový microLED displej a neuvádí ani informace o dostupnosti. Podle některých zdrojů by ovšem prodej mohl být zahájen již v srpnu 2020. Samsung letos představil několik modelů microLED TV a nejmenší z nich měl úhlopříčku 75 palců. K uvedení na trh mělo původně dojít v roce 2020, ale možná se tak nakonec stane nejdříve v roce 2021. Podle dřívějších prognóz společnosti IHS Markit se technologie microLED dostane do masově prodávaných televizorů do roku 2026.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik