www.tvfreak.cz
>
>
>

LG brzy uvede svou první microLED TV. Bude mít velikost 163 palců

LG brzy uvede svou první microLED TV. Bude mít velikost 163 palců
, , aktualita
Ani LG nechce zůstat pozadu v microLED TV a připravuje svůj první model. Prozatím nebude vhodný do běžných obýváků a ani svou cenou nejspíš případné zájemce nepotěší. Displej s rozlišením 4K bude složen z několika modulů.
K oblíbeným
reklama
Technologii microLED v tuto chvíli prozkoumává řada firem a některé z nich jsou již blízko uvedení televizorů pro běžné zákazníky. Často se mluví o Samsungu, který své novinky naposledy prezentoval začátkem roku na veletrhu CES 2020 v Las Vegas. Příliš ppzadu ovšem nechce zůstat ani hlavní jihokorejský konkurent Samsungu. LG oznámilo svůj první komerčně dostupný produkt využívající technologii microLED. Jedná se o displej s úhlopříčkou 163 palců a rozlišením 4K, který pochopitelně bude příliš velký pro použití v běžných obývacích pokojích, ale objevit by se mohl např. na různých prezentacích nebo v obchodech.
 
 
LG před nedávnem představilo LED obrazovky určené pro kinosály, které obsahují mezery mezi pixely o velikosti 3,3 mm. U tohoto nového modelu se povedlo rozteč výrazně snížit na 0,9 mm. Obrazovka se bude skládat z několika modulů (LSAB009), každý s rozlišením 640 x 360 pixelů. Výrobce dále uvádí běžný jas 600 nitů, maximální jas 1 200 nitů a kontrastní poměr 100 000:1. Připomeňme, že microLED používá samostatně svíticí body (podobně jako OLED), proto dokáže nabídnout lepší kontrast a úroveň černé než LCD panely. Moduly mezi sebou komunikují bezdrátově, což by mělo usnadnit jejich instalaci. Otázkou zůstává, zda budou při sledování viditelné mezery mezi panely, i když předchozí zkušenosti s displeji LG LED Cinema dokazují, že by tomu tak nemuselo být.
 
 
Hlavním problémem při vývoji obrazovek microLED ovšem zůstává jejich velikost. Výrobci budou muset dále snižovat rozteč mezi pixely, aby mohli vyrábět menší panely vhodné pro použití v domácnostech. Další překážkou ve větším rozšíření potom zůstává cena, která prozatím není zrovna příznivá. LG prozatím neoznámilo, kolik bude stát jeho nový microLED displej a neuvádí ani informace o dostupnosti. Podle některých zdrojů by ovšem prodej mohl být zahájen již v srpnu 2020. Samsung letos představil několik modelů microLED TV a nejmenší z nich měl úhlopříčku 75 palců. K uvedení na trh mělo původně dojít v roce 2020, ale možná se tak nakonec stane nejdříve v roce 2021. Podle dřívějších prognóz společnosti IHS Markit se technologie microLED dostane do masově prodávaných televizorů do roku 2026.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik