www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG bleskově vyřešilo problém s G-Sync na svých OLED TV

LG bleskově vyřešilo problém s G-Sync na svých OLED TV
, , aktualita
Jen pár dnů poté, co se začalo mluvit o problémech s Nvidia G-Sync na novějších LG OLED TV, přispěchal výrobce s nápravou. Černá obrazovka by měla být minulostí po aktualizaci firmwaru, která vyšla zatím pro řady C9 a E9.
K oblíbeným
reklama
Teprve nedávno se objevily stížnosti některých majitelů LG OLED TV na problémy, které se objevily při hraní her. Jednalo se o kombinaci nejnovějších grafických karet z řady Nvidia GeForce RTX 30 a televizoru z roku 2019 či 2020. Pokud chtěl uživatel využít funkci G-Sync pro eliminaci blikání a trhání obrazu spolu s obnovovací frekvencí 120 Hz, obrazovka zkrátka zčernala. Řešením nebylo přepnutí do jiné bitové hloubky ani volba nižšího rozlišení než 4K. Majitelům tedy nezbývalo, než počkat na oficiální opravu od LG. Jihokorejský výrobce začátkem tohoto týdne ujistil zákazníky, že o závadě ví a pracuje na její nápravě.
 
 
Nikdo ovšem nejspíš nečekal, že řešení bude k dispozici již za několik dnů. Právě totiž vyšla aktualizace firmwaru pro modely z řad C9 a E9, další televizory nejspíš budou následovat záhy. Pokud patříte mezi dotčené zákazníky s LG OLED TV z roku 2019, měli byste kontaktovat zákaznickou podporu v zemi, kde jste televizor zakoupili. Pracovníci vám následně poskytnou detailní instrukce, jak aktualizaci provést. Zdá se tedy, že tato aktualizace nebude šířena standardní OTA cestou, jak jsou uživatelé zvyklí. Pokud nepoužíváte počítač s grafickou kartou GeForce RTX 30 nebo jste se z daným problém nesetkali, nemusíte řešit žádnou instalaci.
 
Lze očekávat, že oprava v rámci automatické aktualizace firmwaru přijde později. Toto je zkrátka rychlé řešení, jak umožnit hráčům co nejdříve, aby si mohli zahrát bez černé obrazovky. Jak upozorňuje web 4kfilme.de, aktualizace pro nejnižší řady B9 a BX může trvat trochu déle kvůli rozdílnému obrazovému procesoru Alpha 7, zatímco všechny ostatní modely používají procesor Alpha 9. LG musí v tuto chvíli řešit i vážnější problémy týkající se OLED TV. U některých modelů totiž hrozí zvýšené riziko přehřívání, proto lze očekávat svolávací akci na vybraných evropských trzích. V Jižní Koreji se problém dotknul většiny LG OLED TV z posledních let, zatímco v Evropy bylo zatím vyjmenováno jen několik postižených modelů.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik