www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy

LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
, , aktualita
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
K oblíbeným
reklama
LG se snaží své OLED TV prezentovat jako ideální společníky pro hráče. A to nejen konzolisty, ale také majitele PC. Právě využití pro hry nahrává nejen samotná kvalita obrazu zajištěná samosvítícími pixely, ale také podpora HDMI 2.1 včetně variabilní obnovovací frekvence, rychlé odezvy nebo automatického režimu nízké latence. LG také ve svých televizích podporuje technologii G-Sync, která eliminuje blikání a trhání obrazu při použití v kombinaci s kompatibilní grafickou kartou Nvidia GeForce. Nedávno se LG pochlubilo, že integrovalo podporu karet z řady RTX 30 do svého obrazového procesoru Alpha 9 třetí generace s umělou inteligencí.
 
 
První hráči, kteří měli možnost si tuto kombinaci vyzkoušet, ovšem narazili na problémy. První se týká OLED TV z let 2019 a 2020 (tedy řad 9 a X), kde při pokusu o využití funkce G-Sync v kombinaci s obnovovací frekvencí 120 Hz dojde ke ztrátě obrazu. Podle dostupných informací se černá obrazovka objeví bez ohledu na bitovou hloubku nebo rozlišení obrazu. Objevily se ovšem názory, že problém nemusí spočívat pouze v televizoru, ale také samotné grafické kartě nebo kabelu (na trhu zatím nejsou žádné s certifikací pro HDMI 2.1). Druhá chyba potom byla zaznamenána pouze na letošních OLED TV. Při přenosu signálu s RGB/120Hz/4:4:4 dojde k převzorkování chroma na poměr 4:2:2, což se projeví viditelnou ztrátou kvality obrazu.
 
Teorie, že k převzorkování dochází kvůli nedostatečné propustnosti HDMI 2.1 u modelů z roku 2020 na 40 Gb/s (loňské využívaly 48 Gb/s), se ukázala jako nepravděpodobná, neboť v taktovém případě by chyba nejspíš nastala pouze při použití 12bitové barevné hloubky. Uživatelé ovšem měli deformaci obrazu zaznamenat i v kombinaci s nižší barevnou hloubkou. LG se zákazníkům omluvilo za komplikace a potvrdilo, že o problému již ví. V současné době mají vývojáři pracovat na aktualizaci firmwaru, která by mohla vyjít v následujících několika týdnech.
 
Zdroj: Forbes.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple TV+ nabídlo za novou bondovku 300-400 mil. USD, MGM odmítlo Apple TV+ nabídlo za novou bondovku 300-400 mil. USD, MGM odmítlo
Poslední bondovka No Time To Die byla už několikrát odložena a zatím se neukázala ani v kinech, ale ani na žádné streamovací službě. Zájem měla společnost Apple, ale ta byla odmítnuta. 300-400 milionů USD nestačilo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická
Zákazníci mají vůbec poprvé v historii možnost si do obýváku pořídit srolovatelný televizor. Dlouho odkládaný model LG OLED R totiž dorazil do obchodů, i když pouze v Jižní Korei. Cena zájemce rozhodně nepotěší.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře
Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě
V českých obchodech se objevily nejnovější OLED TV s logem Philips. K dispozici jsou v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců. Ve výbavě najdeme technologii proti „vypalování“ obrazu, čtyřstranný Ambilight nebo zvukový systém 3.1.2 od B&W.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích
Herní novinář vyjádřil na Twitteru zklamání, že PlayStation 5 ani Xbox Series X nepodporují formát Dolby Vision na discích UHD Blu-ray. To znamená komplikaci pro uživatele, kteří chtěli novou konzoli využít pro své domácí kino.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
DVB-T2 v 8K? Španělé provedli první test na světě DVB-T2 v 8K? Španělé provedli první test na světě
Španělské veřejnoprávní médium RTVE společně s partnery vyzkoušelo vysílání v rozlišení 8K přes DVB-T2. Součástí signálu byla také technologie HDR a vícekanálový zvuk. K zobrazování posloužila 8K QLED TV od Samsungu.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik